وی اضافه کرد: مقام معظم رهبری حمایت همه جانبه از اجرای طرح تحول فرموده‌اند و دولت نیز در دوره دوم و در زمان انتخابات بر روی این طرح مانور زیادی را انجام داده است.

شهریاری ادامه داد: کمک ۵۰۰ میلیون یورویی صندوق توسعه ملی در جهت رفع مشکلات و پرداخت مطالبات شرکت‌های داروسازی است که باید هر چه سریع‌تر به طور کامل این پول اختصاص پیدا کند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تأکید کرد: پزشکان هیچ وقت از مالیات فرار نمی‌کنند و من معتقدم که باید سازمان مالیاتی کشور بررسی‌های بیشتری در این زمینه انجام دهد.

وی ادامه داد: در حال حاضر ۷۰ درصد از ارز کشور صرف واردات سه درصد داروی وارداتی می‌شود و تنها ۳۰ درصد ارز ایران مربوط به تولید ۹۷ درصد داروی داخلی است به همین دلیل ما باید سعی کنیم تا تمام داروی مورد نیاز مردم کشورمان را در داخل تولید کنیم.

شهریاری ادامه داد: برخی‌ها تصور غلط دارند که همه پول به جیب پزشکان رفته که من در اینجا باید بگویم که تنها ۱۶ درصد از منابع به پزشکان، پیراپزشکان و پرسنل اختصاص پیدا می‌کند و ۸۴ درصد دیگر در جا‌های مختلفی هزینه شده است.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در پایان سخنان خود از رایزنی با دولت و مجلس برای معافیت مالیاتی خیران خبر داد.