گزارش امروز : چهارمین جشنواره ملی ابوذر با تجلیل از خانواده ۲ شهید به کار خود پایان داد.

به گزارش خبرنگار ما، اختتامیه «چهارمین جشنواره ملی ابوذر» به عنوان بزرگترین جشنواره رسانه‌ای کشور برگزار شد.

بنا بر این گزارش، در ابتدای این مراسم مسعود بصیری رئیس سازمان بسیج رسانه در سخنانی گفت: امسال ۲۰ هزار اثر را شما برای جشنواره ابوذر از سراسر کشور ارسال کردید. تا به حال این تعداد اثر را نداشتیم و این یک رکورد شکنی برای ما است. از همه عزیزانی که در این جشنواره ما را همراهی کردند تشکر می‌کنم.

وی ادامه داد: امیدوارم ما رسانه‌ای‌ها از سیاست‌زدگی و جناح‌زدگی بپرهیزیم و بیشتر به موضوعات داخلی کشور بپردازیم تا بتوانیم کشور را به سر منزل مقصود برسانیم. همچنین امروز در این اختتامیه از خانواده دو شهید بزرگوار تقدیر به عمل خواهد آمد.

انتظامی: امروز بیش از هر چیز به اخلاق رسانه‌ای نیازمندیم

 در بخش دیگر این مراسم حسین انتظامی در ابتدای صحبت‌های خود گفت: از استقبال شما عزیزان از این جشنواره بسیار خوشحالیم. حضرت ابوذر به راستگویی شهره شهر بود و انتخاب این نام برای چنین جشنواره‌ای بر همین اساس بود و ما بیش از هر چیز به اخلاق رسانه‌ای و اخلاق حرفه‌ای نیازمندیم.

سرپرست سازمان سینمایی ادامه داد: باید در همین راستا یکدیگر را یاری کنیم. اصول اخلاق حرفه‌ای را باید به هم یادآوری کنیم و یادمان باشد هر فردی عضوی از مجموعه است چنین چیزهایی را رعایت کند. برای مثال ضبط کردن صدا بدون اجازه ممنوع شود و…
انتظامی اضافه کرد: راستگویی و کامل‌گویی یکی از اصولی‌ترین‌ها در این بخش است که به بنیان‌های اخلاقی جامعه سرمایه‌های اجتماعی و جایگاه هر کدام از ما ممکن است لطمه بزند. همچنین ابوذر عدالت خواه نیز بود.
وی ادامه داد: در روزگار امروز اگر با شفافیت عمل کنیم موفق‌تر خواهیم بود. اگر دستگاه حکومتی مجوزی صادر می‌کند باید ضوابطش را بگوید تا ببینیم ما مشمول آن می شویم یا نه.
وی افزود: از سال گذشته سامانه ای برای دسترسی به اطلاعات راه اندازی شده است. ما در این سامانه داده کاوی کردیم و حدود ۳۰ درصد از این سامانه درخواست اطلاعاتی نیست.
سرپرست سازمان سینمایی در ادامه افزود: برای مثال شما از سامانه قرارداد بسیج رسانه با سالن حوزه هنری را می‌خواهید و برایتان می‌آورد. بسیاری از کارهایمان را از طریق همین سامانه می‌توانیم پیگیری کنیم.

در ادامه این مراسم محسن توسلی خواننده قطعه‌ای را برای اختتامیه جشنواره ابوذر اجرا کرد

سردار غیب‌پرور: بخشی از صیانت از انقلاب اسلامی متوجه اصحاب رسانه است

 در ادامه «غلامحسین غیب‌پرور» رئیس سازمان بسیج مستضعفین در سخنانی گفت:  ۳۲ سال پیش مانند امشب مرحله دوم عملیات کربلای ۵ شکل گرفت. آن شب، شب شهادت حضرت زهرا (س) بود و شلمچه که قطعه‌ای از بهشت است مجددا خاستگاهی شد برای عروج دسته‌ای از بندگان صالح خدا. عملیات سختی بود و مثل امروز صبح آغاز شد و تا فردا ادامه داشت. برخی از بچه‌ها ۲۴ ساعت نخوابیدند و با چنگ و دندان از انقلاب دفاع کردند.

وی با بیان اینکه سلام خدا بر امام بزرگواری که چنین جوان‌هایی را برای دفاع از انقلاب تربیت کرد، ادامه داد: جوان‌هایی که از هیبت دشمن نترسیدند، جوان‌های تکلیف گرا با عمقی ژرف در بصیرت دینی و انقلابی. تحریم‌ها شدید و محاصره‌ها غلیظ بود اما به یمن حرکت کردن پشت سر رهبری که پرچمدار بود، همه ملت در پایان دفاع مقدس گردن فراز بیرون آمدیم.

وی تاکید کرد: یقینا تا قیام قیامت چه دوست چه دشمن از دفاع جانانه جوانان این سرزمین به نیکی یاد خواهیم کرد و دیگر به خاطر عهدنامه‌هایی نظیر ترکمنچای و گلستان سر در گریبان نداریم و به خاطر جنگ‌های ۱۳ ساله ایران و روس دیگر تحقیر نخواهیم شد. آنها فقط به ما عنوان جعلی را به نام پل پیروزی بستند و خدا را شکر این انقلاب اسلامی محقق شد.

غیب‌پرور افزود: جشنواره ابوذر سال به سال بهتر و پر شورتر برگزار شده است و به این قبیل حرکت‌ها، حرکت‌هایی در دفاع از انقلاب اسلامی می‌گویند و اینگونه جشنواره‌ها تاکیدی بر نظام انقلابی است و هرکدام از این عزیزان جوانی رزمنده است و حتما جبهه امروز سخت‌تر از آن روزهاست. اگر در آن زمان جوان‌ها ۲۴ ساعت نخوابیدند به نظرم مجاهدین امروز نباید اصلا بخوابند چون دشمنی ما با استکبار  با حضور رئیس جمهور جدید آمریکا وارد فاز جدیدی شده است.

رئیس بسیج مستضعفین تصریح کرد: باورم این است که مقطع کنونی انقلاب اسلامی حساس و سرنوشت‌ساز است. ما بر اساس آموزه‌های دینی و فلسفه انقلاب اسلامی در پیروزی خودمان هیچ شکی نداریم و آینده متعلق به ما است و پیروز این عرصه مهم انقلاب اسلامی است که ۴۰ سال است مشغول نبرد است.البته این به آن مفهوم نیست که مشکلی در داخل نداریم و حق نداریم برخی مشکلات کشوری را کتمان کنیم اما اینها هیچکدام حرکت انقلاب اسلامی را متوقف نخواهد کرد و ما به گرانی‌گاه مستضعفان جهان تبدیل شده‌ایم. انقلاب اسلامی علی‌رغم خواست دشمنان تبدیل به یک الگو شده است. چه کسانی می‌بایست از این تحفه الهی صیانت کنند؟ همه ما و بخشی از این متوجه اصحاب رسانه است‌.

رئیس بسیج مستضعفین عنوان داشت: فروپاشی ایالات متحده آغاز شده و آنها نه عزت ما را می خواهند نه استقلال ما را تضمین می‌کنند. راه استمرار حیات انقلاب یک کلمه است و آن هم اینکه خودمان را باور کنیم. داشته‌های ما بسیار است و نیاز به غلو نداریم. همچنین به نوبه خودم به اصحاب رسانه احترام می‌گذارم. این عزیزان در این بخش وظیفه زیادی دارند و باید با شجاعت دستاوردهای انقلاب را در این سالها بازگو کنیم. چراکه بیان مکرر آن به نفع انقلاب اسلامی است‌.

وی با بیان اینکه برخی جاها مشکلاتی وجود دارد، باید مثل یک خانواده رفتار کنیم‌‌ و زانوهایمان سست نشود، اظهارداشت: دشمن جدی است و به کمترین چیزی که راضی است برچیده شدن سفره انقلاب است و آنها دنبال اسلام آمریکایی هستند و می‌خواهند صدای توحید و ائمه در کشور ما بلند نباشد.گاهی اوقات برخی از ما دچار تردید کاذبی می‌شویم که خوب نیست. اگر از درختی تنومند ۴ برگ زرد شود کدام عقل سلیم است که ریشه را زیر سوال ببرد؟ نباید ما هم به خاطر ۴ برگ زرد همه اصول را زیر پا بگذاریم.

وی ادامه داد: امروز انقلاب اسلامی و مردمان ما نیازی به امید آفرینی دارند‌. اگر ما مدام به همدیگر معایبمان را بگوییم چه چیزی در انتها می‌ماند؟ در حالی که ما ثروتی داریم که اگر هرکه داشت در اوج می‌ایستاد به لطف خداوند کشور ما به یمن وجود مردم و ولایت فقیه کشوری غنی است.

شریعتمداری: مشکلات امروز ما ناشی از نسخه لیبرالی است که برایمان پیاده کرده‌اند

همچنین «حسین شریعتمداری» مدیر مسئول روزنامه کیهان در سخنانی گفت: یادم هست وقتی ما را از زندان کمیته طاغوت به زندان عمومی منتقل کردند، چشمهایمان را بسته بودند. رسولی مرا به کنار آورد و گفت دیدید که همه جا در اختیار ما است. در این میان فقط خمینی شما مانده است و باید بدانی در طول این دوران خبرهایی در این باره می‌شنوی.

وی ادامه داد: آن زمان هیچ کس تصوری از پیروزی انقلاب نداشت اما با پیروزی انقلاب اسلامی نقطه عطف تاریخی پدیدار شد که دنیا را شوکه کرد اما امروز این نقطه تاریخ ساز هم هست. کسانی که می‌گویند انقلاب اسلامی در گذر ایام کمرنگ تر شده باید بگویند چرا کینه‌توزی دشمنان ما تندتر شده؟

شریعتمداری اظهارداشت: خداوند در آسمان فرشتگان و در زمین بسیجیان را دارد. نمی‌دانم این جمله از کیست اما جای بسیج در رسانه خالی بود که به لطف خداوند و زحماتی که دوستان در بسیج کشیدند این هم محقق شد. خلاف تبلیغاتی که می‌شود بچه‌های حزب الهی در عرصه رسانه بسیار پیشرفته هستند و دشمن سعی می‌کند این نقطه را نادیده بگیرد. معتقدم دوستان رسانه‌ای باید عملیات روانی را بگذرانند.

وی در ادامه بیان داشت: این ترفند براین پایه استوار است که آنهایی که فکر می‌کنند دیدگاهشان در اقلیت است ترجیح می‌دهند دیدگاه خود را بیان نکنند. البته بزرگان مستثنی هستند. دشمن سعی می‌کند دیدگاه ما را در جامعه در اقلیت نشان دهد و اگر در این عرصه موفق شود که تاکنون نشده نتیجه این است که آدم‌های انقلابی در بیان دیدگاهشان تردید دارند. دشمن دیدگاهی که می‌خواهد بیان نشود را در اقلیت می برد و ما می‌توانیم با این دیدگاه مقابله کنیم.

مدیر مسئول روزنامه کیهان ادامه داد: به خاطر دارم در اتوبان تهران قم ۵۰ متر به ۵۰ متر عکس شهدا را گذاشته بودند که بعد از مدتی برداشتند. من در این زمینه سوال کردم گفتند حواس رانندگان را پرت می‌کند‌ و باعث تصادف می‌شود. در چنین حالاتی نباید از حمله و تهمت دشمن بترسیم. حریف سعی می‌کند نیروهای خودی را منفعل کند و ما نباید در برابر آن مغلوب شویم.

وی با بیان اینکه امروزه مسائل منطقه مسایل داخلی ماست چراکه بسیج تکثیر شده است، عنوان داشت: در عرصه رسانه با جریانی روبرو هستیم که تابلوی خودی دارد اما شناسنامه خودی ندارد و این جریان پشتوانه ۴۰۰ ساله دارد. بنا بر این خلاف ادعای خودشان نیازی به تولید محتوا ندارند و از آنچه موجود است استفاده می‌کنند.

وی ضمن یادآوری خاطره‌ای از حضور خبرنگار آمریکایی در دفتر روزنامه کیهان گفت: این خبرنگار به ما گفت چیزی می‌گویم و اگر منتشرش کنید ناچار به تکذیب می‌شوم. او گفت روزنامه‌های اصلاح طلب همان چیزی را می‌گویند که ما می‌گوییم!. ما در حال حاضر در اوج اقتدار هستیم. به نقطه ایده آل نرسیده‌ایم اما تا همین جا هم گام‌های بزرگی برداشته‌ایم که باید از آن مراقبت کنیم. در دوران داریوش دو سردار ایرانی بودند که در سپاه داریوش بودند اما برای اسکندر جاسوسی می‌کردند. داریوش بعد از مدتی آنها را کشت و گفت افرادی که برای ولی نعمت خود جاسوسی می‌کنند خیانت کارند.

وی ادامه داد: مشکلات امروز ما ناشی از نسخه انقلاب نیست. بلکه ناشی از نسخه لیبرالیستی است که برایمان پیاده کرده‌اند. امام خمینی(ره) می فرمایند تنها کسانی با ما هستند که طعم فقر را چشیده باشند. تکیه و تائید روی راهی که رفتیم ضرورت دارد.

انتهای پیام/

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت

  • facebook
  • twitter
  • googleplus
  • linkedIn
  • flickr

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *