گزارش امروز : رئیس سازمان مدیریت صنعتی از برگزاری بیست و یکمین سال  رتبه بندی شرکت‌های برتر ایرانی در هشتم بهمن خبر داد و گفت : ارزیابی ۵۰۰ شرکت برتر کشور در سال گذشته بیانگر افزایش ۲۴ درصدی فروش شرکت هاست ­

ه گزارش خبرنگار ما  ابوالفضل کیانی امروز در نشست خبری با اشاره به اینکه امسال برای بیست و یکمین سال متوالی این سازمان رتبه بندی شرکت‌های برتر ایرانی را انجام داده است­ افزود: ­در همایشی که هشتم بهمن برگزار خواهد شد­۵۰۰ شرکت بزرگ و موثر در اقتصاد کشور ­معرفی می‌شود.
وی اضافه کرد:​­­ ارزش افزوده این ۵۰۰ شرکت در سال ۹۶ معادل ۱۴ درصد تولید ناخالص داخلی است.
کیانی­ گفت:​ صادرات غیرنفتی کشور در سال ۹۶ حدود ۴۷ میلیارد دلار بوده که این ۵۰۰ شرکت ۲۶ میلیارد دلار معادل ۵۶ درصد صادرات غیرنفتی را به خود اختصاص داده است.
وی­ افزود:­ این ۵۰۰ شرکت بیش از ۶۴۰ هزار میلیارد تومان در سال ۹۶ فروش داشته است­ که میزان فروش و درآمد، ­ اصلی‌ترین معیار برای انتخاب شرکت‌های برتر بوده است.
کیانی درباره شاخص‌های رتبه بندی شرکت‌های برتر ایرانی گفت:­ ۳۳ شاخص مورد بررسی قرار گرفته است که مهمترین آن‌ها میزان فروش یا درآمد، ­ بزرگی شرکت‌ها، ­ رشد شرکت، ­ تعداد کارکنان، ­ سودآوری، ­ بهره وری، ­ میزان صادرات، ​ تاب آوری، ­ دانش‌بنیان بودن، ­ توسعه، ­ بهره وری، ­ داخلی سازی، ­ ارتقای کیفیت بوده است.

رئیس سازمان مدیریت صنعتی ادامه داد:​ رتبه‌بندی شرکت‌های ایرانی به شفاف سازی فضای کسب و کار، ­ تعیین میزان اثرگذاری شرکت‌ها در اقتصاد ملی و گسترش رقابت بین بنگاه‌های اقتصادی کمک می‌کند.
کیانی گفت:­ ارزیابی‌ها نشان می‌دهد که از نظر میزان فروش در شرکت‌های برتر، ­ بانک‌ها و موسسات مالی ۲۶ درصد، ­ پتروشیمی‌ها ۱۴ درصد، ­ فرآورده‌های نفتی ۱۳ درصد، ­ فلزات اساسی ۷ درصد و مسایل نقلیه ۶ درصد است کل فروش‌ها را به خود اختصاص داده‌اند.
وی افزود:​­­از نظر صادرات نیز پتروشیمی‌ها ۵۰ درصد، ­ فرآورده‌های نفتی نیز ۱۰ درصد، ­ فلزات ۱۷ درصد و شرکت‌های چند رشته‌ای ۴ درصد از صادرات را به خود اختصاص داده اند.
کیانی گفت:­ از نظر سهم شرکت‌های بزرگ در اقتصاد دنیا، ​ امریکا سهم ۳۰ درصدی، چین ۲۲ درصد، ­ ژاپن ۹ و ۷ دهم درصد، ​ آلمان ۶ و ۷ دهم درصد، ­­فرانسه ۵ و ۶ دهم درصد، ­­و انگلیس ۴ درصد این سهم را به خود اختصاص داده است.
رئیس سازمان مدیریت صنعتی با اشاره به اقدامات این سازمان برای ارتقاء مدیریت افزود:​­تاکنون ۳۰۰ عنوان کتاب را منتشر کرده ایم و امسال نیز ۲۲ جلد کتاب با موضوع مدیریت پیشرفته چاپ می‌شود.
وی با اشاره به راه اندازی مرکز مهارت آموزی در سازمان مدیریت صنعتی گفت:­ برای دانش آموختگان رشته‌های مختلف امکان مهارت‌آموزی در این مرکز فراهم شده و طبق قراردادی که با پایگاه‌های کاریابی منعقد شده امکان جذب و استخدام این افراد فراهم می‌شود ضمن اینکه با برخی بانک‌ها تفاهم شده تا هزینه این دوره‌های مهارت آموزی نیز به صورت وام قرض الحسنه در اختیار مهارت آموزان قرار گیرد.

انتهای پیام /////

برچسب ها: رشد ، ابوالفضل کیانی ، فروش
  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت

  • facebook
  • twitter
  • googleplus
  • linkedIn
  • flickr

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *