گزارش امروز : مسئول سازمان بسیج رسانه کشور از پیگیری برای راه‌اندازی نظام جامع صنفی خبرنگاران و همچنین بررسی مشکلات معیشتی و بیمه‌ای اصحاب رسانه خبر داد و گفت :  تاکنون ۲۰ هزار اثر جشنواره  رسانه ای ابوذر ارسال شده است.

به گزارش خبرنگار ما  مسعود بصیری صبح امروز در نشست خبری جشنواره رسانه‌ای ابوذر گفت: تاکنون ۲۰ هزار اثر به این جشنواره ارسال شده است که در حوزه مقاومت و مبارزه با تروریسم دو هزار اثر، دفاع مقدس و زیرشاخه‌های آن سه هزار اثر، اقتصاد مقاومتی و حوزه‌های مختلف مرتبط با آن پنج هزار اثر، مشکلات صنفی خبرنگاران یک هزار اثر و در موضوعات مختلف دیگر هم بیش از ۹ هزار اثر به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده است.

مسئول سازمان بسیج رسانه کشور با بیان اینکه ۲۴ دی اختتامیه جشنواره رسانه‌ای ابوذر در حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی برگزار می‌شود از حضور مقامات کشوری و نمایندگان رسانه‌ها در این اختتامیه خبر داد.

وی از گردآوری مطالب ارسالی در قالب یک کتاب خبر داد و گفت: جشنواره ابوذر می‌تواند ارتباط خوبی میان مسئولان و حوزه خبری برای رفع مشکلات ایجاد کند.

بصیری به برگزاری جشنواره ابوذر به صورت جداگانه در استان‌ها اشاره کرد و گفت: آمار آثار ارسالی خبرنگاران که در مورد مشکلات صنفی  خبرنگاران است نشان می‌دهد که خبرنگاران در غربت به سر می‌برند و باید از لحاظ معیشتی مورد حمایت قرار گیرند.

مسئول سازمان بسیج رسانه کشور با اشاره به راه‌اندازی نظام جامع صنفی خبرنگاران و همچنین بررسی مشکلات معیشتی و بیمه‌ای اصحاب رسانه گفت: برنامه‌هایی در دست اقدام داریم تا با استفاده از فضای اقتصاد مقاومتی از کارآفرینان برتر حوزه رسانه تجلیل کنیم.

وی ادامه داد: طرح نظام جامعه صنفی خبرنگاران هم‌اکنون در کمیسیون فرهنگی مجلس در حال ‌بررسی است که امیدواریم همان‌گونه که پزشکان و دیگر اقشار فرهیخته کشور دارای نظام جامع صنفی هستند، رویکردی را در پیش بگیریم تا چنین اقدامی هم در حوزه رسانه صورت گیرد.

مسئول سازمان بسیج رسانه کشور اظهار کرد: اگر چنین شرایطی ایجاد شود، قطعاً همان‌گونه که غیرمتخصصان حوزه پزشکی اجازه ورود به این صنف خطیر را ندارند، در حوزه رسانه هم فضایی ایجاد می‌شود تا افرادی که دارای ظرفیت و توانایی رسانه‌ای هستند به فضای مطبوعات کشور ورود کرده و مورد حمایت جدی قرار بگیرند.

بصیری با اشاره به پیگیری بیمه تکمیلی خبرنگاران در سازمان بسیج رسانه، گفت: تلاش داریم تا اصحاب رسانه و خبرنگارانی که نمی‌توانند در مجموعه رسانه‌ای خود از بیمه‌های تکمیلی استفاده کنند با پرداخت حداقل هزینه تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار بگیرند.

وی تلاش برای رفع مشکلات اقتصادی، بیمه‌ای و معیشتی اصحاب رسانه را در اولویت برنامه‌های سازمان بسیج رسانه ذکر کرد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت

  • facebook
  • twitter
  • googleplus
  • linkedIn
  • flickr

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *