گزارش امروز: نشست خبری رئیس سازمان بسیج شهرداری تهران پیرامون برنامه‌های فرهنگی چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران برگزار شد.
به گزارش خبرنگار ما، مجتبی سالک در نشست خبری امروز دوشنبه در تشریح عملکرد سازمان بسیج شهرداری تهران و طرح‌های پیش رو که توسط بسیج شهرداری تهران اجرایی خواهد شد، گفت: بسیج یکی از صادرات نرم افزاری کشور ما در حوزه انقلاب اسلامی بوده است. در حقیقت همان طور که در حوزه پتروشیمی و دیگر حوزه‌ها صادراتی داشته‌ایم در حوزه بسیج هم صادراتی به یمن و سوریه داشته‌ایم.
سالک به تشریح برنامه‌های فرهنگی چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی پرداخت و افزود: در 40 سالگی انقلاب اسلامی فعالیت‌های متنوع فرهنگی پیگیری و برنامه‌های این ایام در شش محور به طور ویژه برگزار خواهد شد. در برنامه «علمداران انقلاب» به بحث ترویج فکری انقلاب به نسل امروز خواهیم پرداخت که با تولید و توزیع فیلم و نرم افزار انجام خواهد شد.
وی افزود: با ارتباطی که با شبکه طلاب و بسیج دانشجویی داریم، در قالب برنامه «یاران انقلاب» به معرفی چهره‌های انقلاب و دستاورد‌های انقلاب اسلامی طی ۴۰ سال گذشته در بحث نرم افزاری خواهیم پرداخت.
سالک تاکید کرد: بسیج شهرداری تهران سالانه فعالیت‌های ویژه‌ای دارد که نمونه آن فعالیت در بحث اربعین است که با ارائه‌ خدمات به زائران تهرانی در موکب علی بن ابیطالب (ع) انجام شد. در این موکب با 300 خادم به خدمتگزاری پرداختیم. تعداد زیادی از پزشکان بسیجی در این موکب حضور دارند که به خدمات بهداشتی و درمانی می‌پردازند. سال گذشته در موکب ما 2 نوزاد متولد شدند و یک نفر مورد عمل جراحی باز قلب قرار گرفت.
وی گفت: طرح‌های مختلفی برای کارکنان مجموعه شهرداری تهران در نظر گرفته می‌شود. طرح سرکشی از خانواده‌های شهدا با عنوان «چهل چراغ» و طرح تدارک جهیزیه برای خانواده‌های کم بضاعت به طور جدی پیگیری می‌شود. همچنین برنامه بزرگ «روزنامه دیواری» برای دهه فجر در زمینه دستاورد‌های انقلاب را با تلاش فرزندان کارکنان شهرداری در دستور کار داریم.

سالک گفت: در بحث تعامل با نهاد‌های مختلف فعال هستیم ، بسیج شهرداری تهران ۱۲ گردان نیروی آماده فعالیت دارد که در مواقع بحران می‌توانند کمک خوبی برای مجموعه شهرداری تهران باشند چراکه نگاه شهردار تهران به مشکلات ویژه است. تفاهم‌نامه‌ای برای مدیریت پسماند زباله‌ها صورت گرفته تا از طلای سیاه به طور ویژه استفاده کنیم.
رئیس سازمان بسیج شهرداری تهران به برگزاری جشنواره فرهنگی و هنری «آتش به اختیار» اشاره و عنوان کرد: جشنواره «آتش به اختیار» در سطح شهر تهران ویژه اشخاص حقیقی و غیر دولتی با شعار آتش به اختیار برگزار می‌شود تا هر شخص فعالیت خودجوش خود را به طور ویژه عرضه کند.
وی گفت: تمام آثار فرهنگی، بومی، اسلامی و ایرانی که به طور خودجوش انجام شده است به این دبیرخانه ارسال خواهد شد و تا ۱۵ بهمن جمع‌آوری و داوری و آثار در نمایشگاه بهمن‌ماه عرضه می‌شود.
سالک از برگزاری طرح «پنج‌شنبه‌های مساجد» خبر داد و گفت: در طرح پنج‌شنبه‌های مساجد موضوع توجه به مساجد است. مساجد مورد تاکید امام (ره) و مقام معظم رهبری بوده و هستند. همانطور که «سه‌شنبه‌های بدون خودرو» تبلیغ می‌شود، می‌خواهیم به مسائل دینی و مذهبی نیز بپردازیم به همین خاطر روز پنج⁦‌شنبه را برای حضور گسترده‌تر در مساجد تبلیغ خواهیم کرد.
رئیس سازمان بسیج شهرداری تهران تاکید کرد: فعالیت‌های بسیج شهرداری تهران ریاکارانه و سیاسی نیست بلکه به خاطر دغدغه‌ها و مشکلات مردم است.

خبر نگار :معصومه بیات

انتهای پیام ////

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت

  • facebook
  • twitter
  • googleplus
  • linkedIn
  • flickr

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *