گزارش امروز : رئیس سازمان نظام دامپزشکی اعلام کرد که با توجه به بررسی‌های صورت گرفته وزارت علوم و سازمان نظام دامپزشکی نهایتا ۶۱۰ نفر باید در مقطع دکتری دامپزشکی در همه دانشگاه‌های دولتی و آزاد جذب می‌شدند، اما این میزان به ۵۰۰۰ دانشجو رسیده که سهم دانشگاه آزاد ۴۰۰۰ نفر است.

محمدرضا صفری در نشست خبری امروز اعلام کرد که بر اساس بررسی‌های صورت گرفته به دانشگاه آزاد برای محدود شدن جذب دانشجوی دکتری در رشته دامپزشکی هشدارهای لازم داده شده است اما با وجود اینکه در سال گذشته بر اساس پیشنهاد وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت جهاد کشاورزی نباید بیشتر از ۶۱۰ نفر دانشجوی دکتری دامپزشکی در دانشگاه‌های آزاد و دولتی جذب می‌شد این تعداد به ۵۰۰۰ نفر رسیده است.

وی افزود: با وجود مکاتبات فراوان وزارت علوم با دانشگاه آزاد، مسئولان این دانشگاه توجهی به هشدارهای داده شده نکرده‌اند و در دانشگاه‌هایی که به هیچ وجه امکانات لازم را حتی برای تهیه میز و صندلی برای دانشجویان ندارند چه برسد به امکانات تخصصی مانند آزمایشگاه، دانشجوی دکتری دامپزشکی جذب شده است.

صفری ادامه داد: در این راستا وزارت علوم رسما اعلام کرد که پذیرش دانشجوی دکتری دامپزشکی در دانشگاه آزاد غیر قانونی است و از نظر این وزارتخانه اعتباری ندارد، اما با این وجود انتظاری که از این وزارتخانه می‌رود برخورد جدی‌تر و قاطع‌تر با این مسئله است و آنچه تا کنون مشاهده شده اینگونه رویکرد نبوده است.

رئیس سازمان نظام دامپزشکی اضافه کرد: به عنوان مثال دانشکده دامپزشکی دانشگاه آزاد که هیچ گونه اعتباری برای پذیرش دانشجو نداشته و ظرفیت پذیرش آن در سال گذشته صفر اعلام شده بود ۱۶۰ نفر دانشجوی دکتری دامپزشکی پذیرش کرده است و ما هم بر این اساس تاکید کردیم که واحدهایی که توسط وزارت علوم تایید نشدند اعتبار مدرک تحصیلی‌شان تایید نمی‌شود و آنها را به عضویت سازمان نظام دامپزشکی نمی‌پذیریم.

صفری با بیان اینکه فارغ التحصیلان از این دانشگاه‌ها نمی‌توانند پس از پایان تحصیل در حوزه خود فعالیت کنند، گفت: سازمان نظام دامپزشکی دستگاه اجرایی نیست و به عنوان یک صنف تخصصی هشدارهای لازم را در این زمینه داده است. البته درخواست ما از وزارت علوم در جلسات متعددی که در هفته گذشته با مسئولان این وزارتخانه داشتیم این بود که دانشگاه‌ها اعم از دولتی و آزاد باید ممیزی شوند و آنهایی که صلاحیت و پتانسیل لازم را برای جذب دانشجو در این رشته را ندارند باید با یکدیگر ادغام شوند.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آموختن حق دانشجویان است و نباید با این دلایل آنها را از تحصیل محروم کرد، گفت: گرچه آموختن حق دانشجویان و مردم است اما کیفیت آموزش نیز حق آنهاست و آنها نباید در دانشگاهی که ظرفیت ۵۰ نفر هم ندارد به صورت فله‌ای و ۳۰۰ نفری تحصیل کنند. البته برای دانشجویان و بورسیه آنها در خارج از کشور بر اساس ماده ۲ قانون ارزش بهره وری شرکت‌هایی تاسیس کرده‌ایم تا زمینه تامین نیروهای کار داخل و خارج از کشور را فراهم کند که البته تاکنون در سازمان نظام دامپزشکی در این زمینه چندان فعال نبودیم که باید در ادامه بهتر شود.

رئیس سازمان نظام دامپزشکی همچنین اعلام کرد: چهارمین دوره انتخابات استان‌های سازمان نظام دامپزشکی جمعه ۲۳ آذر ماه برگزار می‌شود که ۷۹۸ نفر در کل کشور ثبت نام کردند و در هر استان هشت نفر انتخاب خواهند شد.
انتهای پیام //////

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت

  • facebook
  • twitter
  • googleplus
  • linkedIn
  • flickr

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *