گزارش امروز: رائفی‌پور با انتقاد نسبت به برخی تفکرات انحرافی در موضوع ایام نهم ربیع گفت: اکنون برخی جریانات با بهانه قرار دادن ایام امامت امام زمان(عج) در پی ایجاد تفرقه در بین شیعه و سنی هستند که باید هشیار بود.

به گزارش خبرنگار ما ، نشست خبری مؤسسه مصاف ایرانیان با موضوع برنامه‌های فرهنگی هنری نهم ربیع، مصادف با ایام امامت امام زمان(عج) امروز در مجموعه فرهنگی هفتم تیر«سرچشمه» امروز با حضور علی اکبر رائفی پور مدیرعامل آن مؤسسه برگزار شد.

رائفی‌پور با بیان اینکه اکنون در آستانه چهل‌سالگی پیروزی انقلاب اسلامی ایران بیش از گذشته نیاز به تبیین مهدویت انقلابی داریم، گفت: عدم تبیین مناسب مهدویت انقلابی باعث ایجاد جریان‌های منحرف مهدویت می‌شود. از این جهت پژوهشگران مهدویت به سوی برخوردهای سلبی گرایش پیدا می‌کنند و از اصل قضیه باز می‌مانند.

وی با بیان اینکه اکنون عرصه مهدویت منحصر در جامعه روحانیت نیست و پس از انقلاب اسلامی تبدیل به گفتمانی نخبگانی شد افزود: جریان مثبتی که پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران شکل گرفت، رسوخ تفکر مهدویت در بین نخبگان عمومی جامعه بود؛ علت این امر تفکر نهفته در جریان انقلاب اسلامی بود که همان زمینه‌سازی ظهور حضرت ولی عصر(عج) است. امام خمینی(ره) بانی این  تفکر ناب بود.

رائفی‌پور با انتقاد نسبت به برخی تفکرات انحرافی در موضوع ایام نهم ربیع گفت: اکنون برخی جریانات با بهانه قرار دادن ایام امامت امام زمان(عج) در پی ایجاد تفرقه در بین شیعه و سنی هستند؛ از این جهت عامدانه یا جاهلانه وحدت‌شکنی را دستور کار خود قرار داد‌اند؛ در صورتی که با اندکی مطالعه می‌فهمیم موضوع نهم ربیع هیچ ارتباطی به بحث اختلافات مذهبی ندارد. بنابراین باید مراقب این جریانات انحرافی بود.

مدیر مؤسسه مصاف ایرانیان با بیان اینکه این مؤسسه در تعامل با سایر مراکز فرهنگی به دنبال شکستن این فضای تفرقه‌آمیز است، گفت: سیاست مهمی که در برنامه جشن امامت امام زمان(عج) در نظر گرفتیم، شکستن فضای تفرقه‌آمیزی است که منحرفین ایجاد کرده‌اند؛ بنابراین به جای اینکه برخورد سلبی داشته باشیم سعی کردیم با برگزاری این مراسم عملاً مردم را به سوی وحدت سوق دهیم.

وی  برگزاری مراسم جشن امامت امام زمان توسط اهل سنت را از نکات مثبت این مراسم معرفی کرد و افزود: مؤسسه مصاف ایرانیان در تعامل با ستاد هماهنگی فعالیت‌های مهدویت کشور که اعضای آن متشکل از نهادهای مهم فرهنگی کشور است، توانسته مراسم نهم ربیع را با شعار «جشن بیعت» در 30 مرکز استانی و 60 شهرستان ترویج دهد. لذا مراسم نهم ربیع به صورت همزمان در این استان‌ها و شهرستان‌ها برگزار می‌شود.

رائفی‌پور با اشاره به برنامه‌های جشن امامت امام زمان(عج) در استان تهران گفت: این مراسم صبح روز 26 آبان‌ماه در میدان آیینی امام حسین(ع) با مداحی و سخنرانی و با شعار «جشن بیعت» برگزار می‌شود.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت

  • facebook
  • twitter
  • googleplus
  • linkedIn
  • flickr

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *