گزارش امروز : مدیرعامل بانک ملی ایران با تاکید بر اینکه برای تحویل ارز اربعین زائران در کشور عراق تابع مقررات بانک مرکزی این کشور هستیم، گفت: بانک ملی ایران تمام تلاش خود را برای خدمت رسانی حداکثری به زائران عزیز به کار گرفته و حتی مذاکراتی نیز برای ایجاد امکان تحویل ارز به صورت شبانه روزی با کشور عراق داشتیم که هنوز پاسخی دریافت نکرده و موافقت ننموده اند.

دکتر محمدرضا حسین زاده در همایش بررسی عملکرد شش ماه ابتدای سال ۱۳۹۷ واحدهای بانک ملی ایران با عنوان اینکه ثبت نام تحویل ارز اربعین در سامانه بله ادامه دارد، افزود: با وجود اینکه ابلاغیه تحویل ارز اربعین دیرهنگام به بانک ملی ایران رسید اما با این حال ظرف ۲۴ ساعت زیرساخت ها و امکانات لازم مهیا شد تا بتوانیم رفاه حال هموطنان گرامی را در ایام اربعین امسال فراهم کنیم. در همین راستا نیز معاون ارزی و بین الملل بانک اخیرا عازم عراق شده و حدود ۲۰۰ نفر از کارکنان شعب استان های ایلام، خوزستان و تهران نیز جهت کمک به تحویل ارز زائران به نقاط مرزی اعزام شده اند.

وی تصریح کرد: پیشنهاد ما با توجه به زمان اندک برای تجهیز امکانات در عراق، تحویل ارز در نقاط مرزی داخل کشور بود اما این پیشنهاد مورد پذیرش بانک مرکزی عراق قرار نگرفت. بدین ترتیب از آنجا که دینار، ارز جهان روا نیست و محدودیت این اسکناس وجود داشت، با هماهنگی بانک مرکزی کشورمان و بانک مرکزی عراق، دینار را برای تحویل به زائران در این کشور در اختیار بانک ملی ایران قرار دادند.

حسین زاده درباره تحویل ارز در مرز مهران ادامه داد: متاسفانه روز نخست تحویل ارز زائران در مرز مهران با شرایط جوی نامساعد و طوفان و بارندگی های شدید همزمان شد و همین امر موجب شد تا تجهیزات از سرویس خارج شده و با ازدحام جمعیت مواجه شویم.

مدیرعامل بانک ملی ایران با بیان اینکه برای تحویل ارز در عراق باید تابع مقررات و قوانین این کشور باشیم، اضافه کرد: همه تلاش بانک سرویس دهی مطلوب به زائران اربعین امسال است اما زیرساخت های عراق ضعیف است و همچنین قوانین را کشور عراق وضع می کند که بخشی از مسائل پیش آمده نیز به همین علت است. از سویی به علت مباحث امنیتی، هنوز با تحویل ارز اربعین به صورت شبانه روزی موافقت ننموده اند و مذاکرات در این زمینه ادامه دارد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به شرایط خاص کشور در این روزها اشاره و بیان کرد: اکنون در شرایط خاصی قرار داریم اما کشور ما نسبت به شرایط تحریم ها بی تجربه نیست و قطعا می توانیم با عبور از این دوران سخت، همچنان با قوت کار کنیم و بخشی از مشکلات کشور را حل نماییم.

حسین زاده با انتقاد از اینکه اخیرا برخی بانک ها ارایه سود بانکی با نرخ های بالاتر از نرخ مصوب بانک مرکزی را آغاز کرده اند، تصریح کرد: تخطی از قوانین بانک مرکزی در این زمینه و از سویی توجه بخشی از سپرده گذاران به این شرایط قطعا موجب تکرار مشکلاتی مانند موسسات اعتباری غیرمجاز خواهد شد که البته امیدواریم با اتخاذ تدابیر لازم، از این امر جلوگیری شود.

وی با تاکید بر تکالیف سنگین بانک ملی ایران در حوزه های تولید، اشتغال و… ابراز کرد: از سویی بانک تسهیلات زیادی را در بخش های مختلف به مشتریان پرداخت می کند که این امر بار سنگینی را بر روی دوش ما می گذارد.

مدیرعامل بانک ملی ایران با تاکید بر اینکه انضباط مالی از مهمترین نقاط قوت این بانک است، بیان کرد: در شرایطی که اکثر بانک ها با مشکل اضافه برداشت از بانک مرکزی مواجه بودند، بانک ملی ایران ریالی اضافه برداشت نداشت و امسال نیز علی رغم تمامی تلاطمات باید تلاش کنیم که این شرایط همچنان ادامه یابد.

وی با بیان اینکه بانک از مسیر قانونی برای جذب منابع پیش می رود، گفت: همکاران شعب می توانند با اوراق گواهی سپرده های بلند مدت و همچنین فرصت سرمایه گذاری در صندوق سرمایه گذاری اعتماد، خدمات مطلوبی را به مشتریان خود ارایه کنند.

حسین زاده با تاکید بر اینکه شعب باید نسبت به موضوع جذب منابع، ضمانتنامه های ارزی و ریالی، اعتبارات اسنادی داخلی و خرید دین حساسیت لازم را داشته باشند، افزود: باید توجه ویژه به برقراری تعادل منابع و مصارف در شعب صورت گیرد و اخذ کارمزد از تراکنش های مالی نیز فعال تر شوند.

مدیرعامل بانک ملی ایران خاطر نشان کرد: پویایی و زنده بودن بانک باید در هر شرایطی تضمین باشد و از همه همکاران نیز انتظار می رود در این راستا اهتمام لازم را بیش از پیش داشته باشند

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت

  • facebook
  • twitter
  • googleplus
  • linkedIn
  • flickr

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *