گزارش امروز : قائم‌مقام موسسه اعتباری ملل و رئیس هیئت مدیره موسسه اعتباری ملل: تنها ۸۰۰ سپرده گذار تعاونی وحدت تعیین تکلیف نشدند.

قائم‌مقام موسسه اعتباری ملل و رئیس هیئت مدیره موسسه اعتباری ملل در همایش “استراتژی نوین بازاریابی خدمات بانکی” که پنج شنبه و جمعه گذشته به همت ” موسسه اعتباری ملل” در هتل پارس مشهد برگزار شد گفت : تنها ۸۰۰ سپرده گذار تعاونی وحدت تعیین تکلیف نشدند.

محمدرضا مروجی به سامان دهی تعاونی وحدت اشاره کرد و گفت: از مرداد سال گذشته که بنا به دستور بانک مرکزی رسیدگی به امور این تعاونی به موسسه ملل واگذار شد تاکنون، از مجموع ۴۰۰ هزار سپرده‌گذار تعاونی وحدت، تنها ۸۰۰ نفر تعیین تکلیف نشده و بقیه سپرده‌های خود را دریافت کرده‌اند.

ایشان افزودند: از این تعداد، حدود ۳۶۰ نفر به‌طورکلی هیچ مراجعه‌ای برای تعیین تکلیف سپرده‌های خود نداشته‌اند.

وی درباره تعیین وضعیت نیروهای تعاونی منحل شده وحدت نیز گفت: به‌زودی هیئت تصفیه این تعاونی، در این باره تصمیم‌گیری خواهد کرد و نیروهایی که به موسسه ملل تکلیف شده است، با ایجاد شعب جذب می شوند و بقیه نیروها را هیئت تصفیه تعیین تکلیف می کند.

قائم‌مقام موسسه اعتباری ملل افزود: تعاونی وحدت حدود ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به 33 هزار نفر پرداخت کرده بود که هیئت تصفیه این تعاونی و مدیران موسسه ملل درباره نحوه برگشت این تسهیلات، تصمیم می گیرند.

آقای مروجی بابیان این که میزان رشد منابع موسسه اعتباری ملل سالانه بیش از ۳۰ درصد است، ادامه داد: سال گذشته به دلیل مسائل پیش‌آمده، رشد منابع این موسسه منفی بود، ولی به همت نیروهای پرتلاش این موسسه در شش ماه ابتدای امسال، این رشد از حالت منفی خارج شد و به مثبت ۱۵ درصد رسید و با توجه به میزان توفیقات، می‌توان برای رشد ۶۰ درصدی منابع تا پایان سال هدف‌گذاری کرد.

” توجه و عمل به دستورالعمل هاوبخشنامه هاي بانک مرکزي سرلوحه فعالیت موسسه اعتباری ملل است.”
مدیرعامل موسسه اعتباری ملل حضرت حجت الاسلام و المسلمین سید امین جوادی در همایش استراتژی های نوین بازاریابی خدمات بانکی که به همت موسسه اعتباری ملل برگزار شد اظهار داشتند. توجه به دستورالعمل ها و بخشنامه های صادره از سوی بانک محترم مرکزی جمهوري اسلامي ايران به عنوان مقام ناظر پولی و بانکی کشور و سایر سازمانهای ناظر مانند سازمان بورس و اوراق بهادار سرلوحه فعالیت موسسه اعتباری ملل است، الحمد ولله امروز از نظر کفایت سرمایه در شرایط مناسبي هستيم ودر خصوص تبدیل شدن به بانک ملل مکاتبات و درخواست ها تقدیم بانک مرکزی شده است و هیات مدیره موسسه موضوع را با جدیت پیگیری می کند و ان شا الله هر وقت که مسئولین محترم صلاح بدانند مجوز را اعطا خواهند کرد در اين جهت تمام زیرساخت های لازم برای تبدیل شدن به بانک چه از لحاظ سرمایه مورد نیاز و چه از لحاظ فناوری وديتا سنترهاو سایر موارد مورد نياز آماده است و به محض صدور مجوز مراتب عملیاتی وخدمات در خور شان هم ميهنانمان ارائه خواهد شد سرمایه مورد نبازچند سال است که بیشتر از حد مورد نیاز برای تبدیل شدن به بانک تامین و در اداره ثبت شركت ها به ثبت رسیده است.

ایشان در ادامه بیان فرمودند که مجموعه نظام بانکی کشور برای موسسه قابل احترام هستند و ما همه آنها را مانند همکاران خودمان می دانیم و تلاش خواهیم کرد اقدامات شبکه بانکی در راستای اعتلای کشور روز به روز بیشتر و بهتر نمود پیدا کند بانکها دارایی کشور هستند و قدرتمند شدن آنها به نفع نظام و کشور است .
مدیرعامل موسسه اعتباری ملل بیان داشتند که امروز کدام صنعت را می توان اسم برد که پشتوانه آن بانک نباشد؟آنچه در صنعت کشور و دیگر بخش ها دیده می شود نتیجه سپرده های مردمی در نظام بانکی و سرمایه گذاری و فعالیت بانک در بخشهای مختلف تولید و خدمات در کشور است . در خصوص ساماندهی تعاونی اعتبار منحله وحدت نیز لازم است اعلام کنم که در راستای ساماندهی بازار غیر متشکل پولی بانک مرکزی این مسئولیت را به موسسه اعتباری ملل واگذار نمودند و موسسه نیز با اتکال به خداوند رحمان و توجه حضرت بقيه الله (عج)و به پشتوانه همکاران خدوم و تلاشگرخود این مسئولیت را صرفا با هدف کمک به قریب به 400 هزار نفر سپرده گذار که مبلغ 48 هزار میلیار ریال وجوه خود را درتعاوني منحله وحدت سپرده گذاری کرده بودند و حل مشکلی از کشور مورد پذیرش قرار داد.و امروز الحمد لله با گذشت حدود یکسال و اندی 99 درصد از سپرده گذاران وجوه خود را دریافت کرده اند و کمتر از هزار نفر باقی مانده اندکه بعضا خودشان مراجعه نداشته اند و سایر موارد نیز در حال بررسی و پرداخت می باشد.
ایشان در بخشی از سخنان خود اظهار فرمودند شرایط کشور، امروز به گونه ای است که همه با هم بايدکمک کنیم و از این مرحله عبور کنیم ، هیچوقت به خود اجازه نداده ایم که وارد بازارهای سفته بازی شویم و از هموطنان می خواهم که به کشور کمک کنند، ما همگي در زیر یک سقف به اسم ایران زندگی می کنیم و هر اتفاقی که در کشور بیفتد نفع یا آسیب آن به همه ما می رسد پس همه با اتحاد وهمدلي براي آباداني كشور تلاش كنيم ودر مقابل دشمنان كشور بايستيم ومقاومت كنيم وحافظ خون شهدا باشيم.

موسسه اعتباری ملل با تمام توان در جهت توسعه کشور تلاش خواهد کرد.البته در این مسیر به حفظ سازمان و منافع سهامداران توجه خواهیم داشت و بدنبال اخذ سودهای بالا از بخش های مختلف اقتصادی که امروز یک عارضه برای اقتصاد کشور محسوب می شود نخواهیم بود.
.ایشان در ادامه اظهار داشتند همانطور که گرفتن سود بالا از کارآفرینان جز بروز آفت خیری بدنبال نخواهد داشت پرداخت سود بالا به سپرده گذاران نیز پسندیده نیست و موجب رخوت اقتصادی در کشورخواهد شد و حجم نقدینگی را درجامعه بالا خواهد برد بالا رفتن حجم نقدینگی موجب خواهد شد تا به هرسمتی که حرکت کند ،ارز یا سکه ،خودرو یا بورس ،مسکن و…آن بخش را ملتهب وآشفتگی ایجاد نماید.
همکاران موسسه باید بدانند که مشتر ی محوری در راس فعالیت ماقرار دارد ومشتری به عنوان ولی نعمت در ملل محسوب وجایگاه والایی داشته وخواهد داشت تلاش خواهیم کرد تا به بهترین شکل ممکن خدماتی در خور شان به آنان ارائه نماییم . \


روسای محترم شعب باید تجربیات و دانش خودرا به زیر دستان انتقال بدهند و از نظر من شرعا و عرفا ملزم به انجام این مهم خواهند بود . برای اینکه شرایط مناسب اقتصادی برای همه مردم کشورو همکاران فراهم شود باید همت کنند و تلاش بیشتری برای رسیدن به اهداف داشته باشند.
ما این موسسه را از ابتدا برای کمک به نیازمندان ایجاد کردیم پس کار و تلاش می کنیم که تا گرهی از مشکلات مردم عزیز کشورمان را مرتفع کنیم امیدرواریم که به شرایط مطلوبی در کشور برسیم انشاالله.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت

  • facebook
  • twitter
  • googleplus
  • linkedIn
  • flickr

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *