گزارش امروز : با تسهیلات خرید دین بانک ملی ایران، صاحبان کسب‌وکار و بنگاه‌های اقتصادی می‌توانند نقدینگی اوراق و اسناد تجاری خود را پیش از سررسید دریافت کنند.

بنابر اعلام بانک ملی ایران، تسهیلات خرید دین خدمتی به اشخاص حقیقی و حقوقی است که نیازمند نقدینگی هستند، اما اوراق و اسناد تجاری آنها دارای مهلت پرداخت دیرتری نسبت به زمان مورد نیازشان است.
در این روش بانک، دین مدت‌دار بدهکار را به کمتر از مبلغ اسمی و درج شده در متن اسناد و اوراق تجاری مانند چک و سفته به صورت نقدی از داین و مشتری خریداری می‌کند بدین ترتیب مشتری می‌تواند زودتر از موعد مقرر نقدینگی مورد نیاز خود را به دست آورد.

خرید دین به منظور ایجاد تسهیلات لازم برای تمامی بخش‌های اقتصادی قابل انجام است و در چارچوب ضوابط و مقررات و با رعایت دستورالعمل‌ها و آیین‌نامه‌های بخش اعتباری از جمله آیین‌نامه تسهیلات و تعهدات کلان، اشخاص مرتبط و همچنین سیاست اعتباری سالانه صورت می‌گیرد که همه مشتریان بانک در همه بخش‌ها می‌توانند از این تسهیلات استفاده کنند.

پرداخت تسهیلات خرید دین بابت اسناد تجاری حاصل از فروش محصولات بنگاه‎های تولیدی پس از بررسی صورت‌های مالی حسابرسی شده و با رعایت آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های مربوط به تسهیلات سرمایه درگردش تا سقف 70 درصد فروش سال گذشته بنگاه‌های تولیدی قابل پرداخت است.

ملاک تعیین سقف پرداخت تسهیلات خرید دین در واحدهای اقتصادی غیرتولیدی نیز روند عملیات خریدوفروش با در نظر گرفتن حجم حساب‌ها و اسناد دریافتی اعم از تجاری یا غیرتجاری هر بنگاه در صورت‌های مالی حسابرسی شده و یا اظهارنامه‌های مالیاتی می‌باشد.

خرید دین اسناد تجاری هم بر پایه روش ارزش فعلی اسناد با سررسید آتی صورت می‌گیرد و در محاسبات مربوط به سود، اصل تسهیلات ملاک عمل می‌باشد.

همچنین در قرارداد میان مشتری و بانک، سررسید دین موضوع اسناد و اوراق تجاری نباید از یک سال تجاوز کند و پرداخت تسهیلات خرید دین نسبت به اسناد تجاری با سررسیدهای متفاوت در قالب یک قرارداد امکان‌پذیر است.

در خرید دین بروات نیز دیون موضوع برواتی که به قبول براتگیر رسیده است، در قالب عقد خرید دین قابل خریداری می‌باشد؛ مشروط بر اینکه مبلغ اسمی سفته یا برات از تمبر الصاقی آن بیشتر نباشد. بر این اساس اسناد تضمینی قابل خریداری نیستند.

سود تسهیلات خرید دین هم با نرخ مصوب شورای پول و اعتبار و با رعایت آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های مربوطه محاسبه می‌شود.

مشتریان محترم برای بهره‌مندی از تسهیلات خرید دین می‌توانند به شبکه گسترده بانک ملی ایران در سراسر کشور مراجعه کنند.

انتهای پیام/////

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت

  • facebook
  • twitter
  • googleplus
  • linkedIn
  • flickr

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *