دکتر لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در مراسم جشن دستیابی به تولید 40 هزار تن ظرفیت نامی شرکت فولاد غرب آسیا، از مدیرعامل بانک سپه به دلیل مشارکت و سرمایه‌گذاری بانک سپه، در این پروژه تقدیر کرد.
همزمان با عید سعید غیر خم، جشن دستیابی به تولید 40 هزار تن ورق فولاد در ماه در کارخانه فولاد غرب آسیا و افتتاح طرح‌های توسعه‌ای کارخانه اعم از تسویه خانه پساب صنعتی کارخانه و تولید هیدروژن با حضور دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، مهندس صادقی استاندار قم، محمدکاظم چقازردی مدیرعامل بانک سپه و جمعی از مسئولین استان برگزار شد.
رئیس مجلس شورای اسلامی در این مراسم ضمن تبریک عید سعید غدیر، اظهار داشت: تا چندی پیش این کارخانه وضعیت نامرتبی داشت، میزان تولیدات آن کاهش پیداکرده بود ولی با تشکیل یک ستاد، همتی شد که کارها را پیگیری کنند و امروز تلاش آن‌ها به نتیجه رسیده است.
دکتر علی لاریجانی افزود: پیش از مذاکرات هسته‌ای بانک سپه تحریم بود ولی پس از انجام مذاکرات و رفع تحریم‌ها فضا بازتر شده و مراودات بانکی انجام شد.
وی ادامه داد: گزارش بانک سپه در خصوص فعالیت شرکت فولاد غرب آسیا نشان داد که رویکرد این شرکت مثبت است و بانک نیز تمایل به سرمایه‌گذاری دارد.
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: یکی از کارهای مهم شرکت این است که زنجیره نیاز کارخانه را خودشان تأمین کرده‌اند و قطعات موردنیاز کارخانه را نیز تولید می‌کنند و اقدامات سامان‌یافته مهندسی انجام می‌دهند، همچنین تولیدات این شرکت صادر می‌شود.
لاریجانی گفت: خودروسازی‌ها باید از ورق‌های تولیدی شرکت فولاد غرب آسیا استفاده کنند و ترسی برای استفاده از تولید داخل نداشته باشند، همچنین که این اقدام زنجیره‌های تولید داخل را به یکدیگر متصل می‌کند.
وی افزود: برای پساب این کارخانه نیز تدبیر شده تا هم مشکل زیست‌محیطی ایجاد نشود و هم از آب تصفیه‌شده آن استفاده کنند. برای بخش‌های تحقیق و توسعه این کارخانه کمک‌های لازم انجام می‌شود، همچنین استاندار قم نیز جلساتی را برگزار می‌کند تا کمک‌های لازم ارائه شود.
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: باید برای تولید داخلی سرمایه‌گذاری کنیم و اکنون با توجه به شرایط ارزی کشور اضطرار این دوره گذار می‌تواند حجم سرمایه‌گذاری داخلی را افزایش دهد که منجر به اشتغال‌زایی و افزایش توان ملی می‌شود.
دکتر لاریجانی افزود: باید پروژه‌های نیمه‌کاره دولتی با در نظر گرفتن تشویق‌های لازم به مردم واگذار شود در این مسیر به بخش‌های خصوصی که وارد این عرصه شوند 10 سال معافیت مالیاتی در نظر گرفته می‌شود، همچنین نیاز نیست که بلافاصله منابع اولیه را پرداخت کنند علاوه بر این‌ها کمک‌هایی نیز به این بخش ارائه می‌شود، با اجرای این طرح اشتغال‌زایی فراوانی ایجاد می‌شود.

* مدیرعامل فولاد: حمایت بانک سپه باعث احیاء فولاد غرب آسیا شد
در ابتدای این مراسم مدیرعامل شرکت فولاد غرب با اشاره به حمایت مدیران استان قم از شرکت فولاد غرب آسیا اظهار کرد: استاندار قم و مدیرعامل بانک سپه حمایت زیادی از شرکت فولاد غرب داشتند و این حمایت موجب احیای دوباره شرکت فولاد غرب آسیا و رسیدن به ظرفیت کامل این شرکت شد.

* سلیمانی: مدیرعامل بانک سپه یار دوم شرکت فولاد غرب آسیا است
نادر سلیمانی از چقازردی به‌عنوان یار دوم شرکت فولاد غرب یادکرد و افزود: با حمایت مدیریت عامل بانک سپه و اعطای 150 میلیارد تومان تسهیلات، تمام قطعات موردنیاز شرکت فولاد غرب آسیا را در خود این شرکت ساختیم و دیگر هیچ نگرانی در خصوص قطعات در شرکت فولاد غرب آسیا و تحریم نخواهیم داشت.
در حاشیه این مراسم دکتر لاریجانی با اهدای لوح تقدیر از مشارکت و سرمایه‌گذاری و حمایت‌های چقازردی مدیرعامل بانک سپه از شرکت فولاد غرب آسیا تقدیر به عمل آورد.

* چقازردی حامی واحدهای تولیدی و مولد هستیم
در ادامه این مراسم مدیرعامل بانک سپه ضمن اشاره به نقش و اثرگذاری نظام بانکی در رشد و رونق اقتصادی کشور به برخی مشکلات نظام بانکی ازجمله موضوع اضافه برداشت از منابع بانک مرکزی اشاره کرد و عنوان داشت: بانک سپه بحمدالله با مدیریت صحیح منابع و مصارف فاقد اضافه برداشت از بانک مرکزی است و طی سنوات اخیر با حضور فعال و قوی در بازار بین‌بانکی نسبت به تأمین نقدینگی موردنیاز سایر بانک‌ها نیز اقدام کرده است.
وی ادامه داد بانک سپه پس از خروج از تحریم بیش از 6 میلیارد دلار فعالیت ارزی داشته و در سال 96 رتبه اول فعالیت ارزی را کسب کرده است. همچنین انعقاد قرارداد بالغ‌بر 12 میلیارد دلار با صندوق توسعه ملی برای تأمین مالی بخش‌های مختلف اقتصادی از دیگر اقدامات بانک سپه بوده که برای نمونه سندیکا 2.2 میلیارد دلاری برای تأمین پروژه بید بلند با عاملیت بانک سپه صورت گرفته و در حال حاضر از پیشرفت زیادی برخوردار است. درزمینهٔ حمایت از واحدهای کوچک و متوسط اقتصادی و طرح رونق تولید طی سالیان اخیر همواره جزو بانک‌های برتر در اعطای تسهیلات به این بنگاه‌ها بوده است.
وی خاطرنشان کرد که شرکت فولاد غرب آسیا در وضعیت زیان دهی و زیر ظرفیت قرار داشت که با حمایت بانک بحمدالله در حال افزایش تولید و خروج از زیان است و با ارائه برنامه مالی برای سودآوری و افزایش سرمایه سهامداران، موردحمایت بانک سپه برای طرح توسعه شرکت قرار می‌گیرد.
پس از پایان این مراسم، رئیس مجلس شورای اسلامی و هیئت همراه از کارخانه فولاد غرب آسیا بازدید کرد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت

  • facebook
  • twitter
  • googleplus
  • linkedIn
  • flickr

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *