قیمت گوشت مرغ تا آخرهفته کاهش می یابد 

 • توسط محسن سبزه پرور
 • ۵ سال پیش
 • ۰

گزارش امروز : مدیر کل شرکت پشتیبانی امور دام استان تهران گفت : پیش بینی می شود تا آخر هفته قیمت گوشت مرغ متعادل و به قیمت واقعی خود بر گردد  .

به گزارش خبر نگار ما رضا سالمی درگفتگوی اختصاصی با گزارش امروز  با اشاره به افزایش هر ساله قیمت گوشت مرغ در فصل گرما گفت : با توجه به افزایش بی سابقه دمای بالای ۴۰ درجه دراستانهای  های گلستان و مازندران  همچنین بخشی از مناطق جنوب شرقی کشورامسال شاهد کاهش جوجه ریزی و عدم وزن گرفتن جوجه ها بودیم  از طرفی افزایش تقاضا به دلیل قرار گرفتن در فصل مسافرت به همراه کمبود عرضه منجر به افزایش قیمت مرغ شد.

مدیر کل  شرکت پشتیبانی امور دام استان تهران،  افزود : درمقطعی هم  قطعی برق باعث شد که تعداد ی از تولید کنندگان ما آسیب ببیند ودراین بخش  با تلفاتی روبرو شدیم که در مجموع این عوامل باعث کاهش عرضه و و افزایش تقاضا شد .

وی یاد آور شد:  در این مدت شرکت  پشتیبان امور دام با توجه به وظایفش برای تنظیم بازار برای حمایت از تولید کنندگان ازاردیبهشت تا  تیر ماه اقدام به خرید حدود ۳۵ تا ۴۰ هزار تن گوشت مرغ  کرد که همچنان  این اقدام  ادامه دارد.

سالمی ،  با بیان اینکه مرغ هایی که هم اکنون توزیع می شود همان دخایری هست که قبلا توسط شرکت پشتیبانی امور دام خریداری شده است و در سرد خانه گفت: در سال ۹۷با  توجه به قیمت های اعلام شده وزارت صنعت و معدن ستاد تنطیم بازار؛  قیمت هر کیلو ۸۱۷۵ تومان برای مرغ گرم ومرغ منجمد ۶۷۵۰تومان برای مصرف کننده اعلام شد؛ که در این خصوص ما مستقیما وارد عمل  نشدیم بلکه تشکل ها و زنجیر های تولید رادر میادین میوه و تره باررا هماهنگ کردیم.

مدیر کل شرکت پشتیبانی  امور دام استان تهران ، گفت : پیش بینی ما اینست که بازار به زودی کمی متعادل می شود وعرضه مرغ با توجه به ذخایر مکفی که شرکت پشتیبانی امور دام دارد تا زمانی که قیمت از نظر وزارت جهاد کشاورزی متعادل شود؛  ادامه دارد .

وی ادامه داد:  با توجه به دخایری که داریم عرضه  مرغ منجمد با میادین میوه و تره بار و فروشگا ه های زنجیر های از دیروزهما هنگ کردیم  ؛ حال اگر صنوف پرنده فروشی و ماهی هم متقاضی فروش باشند می توانند با معرفی از طرف اتحادیه پرنده با توجه به هماهنگی که با تعزیرات صورت گرفته برای تحویل مرغ منجمد به ما مراجعه کنند .

سالمی ، تصریح کرد :  شرکت پشتیبان امور دام برای رفاه حال شهروندان به عرضه مستقیم۱۰۰ تا ۱۲۰تن  گوشت مرغ و ۵۰۰ تا ۶۰۰ تن مرغ منجمد   با خود روهای سیار در ۳۵ میدان میوه و تره بار و ۲۰ میدان اصلی شهراقدام کرده است.

وی؛  میزان مصرف کوشت مرغ در استان تهران را ۱۲۰ تا ۱۳۰۰ تن اعلام کرد و گفت :  عملا حدود ۵۰ در صد مرغ؛  برای متعادل شدن وارد می کنیم و این  عرضه تا زمانی که قیمت مرغ از نظر وزارت جهاد قیمت منطقی و متعادل اعلام شود همچنان ادامه دارد.

مدیر کل شرکت امور پشتیبان امور دام،  به مردم اطمینان داد که مرغ به اندازه کافی در سردخانه های  شرکت پشتیانی امور دام  وجود دارد و مشکلی بابت عرضه مرغ نیست و همین امرباعث کاهش قیمت خواهد شد.

سالمی همچنین با بیان اینکه  با عرضه مرغ منجمد کسری بازار جبران خواهد شد گفت:  از دیروز که قیمت ها حدود ۱۰۲۰۰ تومان تا ۱۰۳۰۰ اعلام شده بود که این قیمت از نظر وزارت جهاد کشاورزی غیر منطقی بود؛ با عرضه گسترده ۵۷۰ تن  مرغ منجمد و مرغ گرم حدود ۷۰۰ تن در میدان بهمن حدود ۱۰۰۰ تومان قیمت مرغ کاهش داشته است.

مدیر کل شرکت پشتیبانی امور دام استان تهران ، د ر ا دامه افزود : این نشان دهنده اینست که عرضه گسترده گوشت مرغ  تاثیر مثبت در با زار  داشته است چرا که  تولید کنندگان ما در میدان بهمن به عنوان مرکز پایلوت برای قیمت گداری نگاه می کنند و ما پیش بینی می کنیم که قیمت ها امشب با کاهش همراه باشد.

سالمی ، همچنین   به نزدیک شدن عید قربان و افزایش تقاضا برای گوشت قرمز اشاره کرد و گفت : ۳ هزار لاشه در میادین تره بار از طرف شرکت برای تنطیم بازار آما ده است و بفیه گوشت قرمز از سوی عشایر و شهر داری ها انجام می شود.

رنگ پوسته نشان دهنده ارزش تخم مرغ نیست

وی درباره رنگ قهوه ای پوسته تخم مرغ  گفت:  این رنگ در نتیجه اضافه شدن رنگدانه ای خاص در زمان شکل گیری پوسته در بدن مرغ است و سابقه ژنتیکی پرنده آن را تعیین می کند و رنگ پوسته به کیفیت یا ارزش تغذیه ای تخم مرغ ارتباطی ندارد.

سالمی، درباره اقدامات تنظیم بازار تخم مرغ گفت: در میادین میوه و تره بار و فروشگاه های زنجیره ای شهروند تخم مرغ با قیمت شانه ای 12 هزار و 600 تومان توزیع می شود.

مدیرکل پشتیبانی امور دام استان تهران  در پایان یاد آور شدکه تخم مرغی  که هم اکنون که در میادین توزیع می شود تولید داخل  است .

انتهای پیام ///

 

 

 • facebook
 • googleplus
 • twitter
 • linkedin
 • linkedin

ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت

 • facebook
 • twitter
 • googleplus
 • linkedIn
 • flickr

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *