• صفحه خانگی
 • >
 • پیشنهاد سردبیر
 • >
 • شعار سایت فابانیوز تریبون کسب وکارهای امروز و فناوری‌های فردا است / هدف ما تبدیل ایران به مرکز ثقل فناوری‌های صنایع مالی و بانکی منطقه است
گزارش امروز: مدیرعامل مرکز فابا تبدیل ایران به مرکز ثقل فناوران صنایع مالی و بانکی منطقه را از سیاست های این مرکز در برگزاری نمایشگاه تراکنش ایران و همچنین انتشار ماهنامه بانکداری الکترونیک و فابانیوز خواند و گفت: می دانیم که انجام این مهم بسیار سخت است ولی رویا نیست. مخصوصا امسال که تحریم‌ها جان دوباره گرفته اند. ما به بحران ها و تنگناها عادت داریم.

به گزارش خبرنگار ما ، «محمد مراد بیات»مدیرعامل مرکز فابا، در آئین رونمایی از سایت خبری تحلیلی فابانیوز که دیروز یکشنبه در مرکز فابا برگزار شد، گفت: از مدیران ارجمند، مدیران محترم روابط عمومی و به ویژه از اصحاب رسانه برای حضور در این مراسم سپاسگذاریم و پیشاپیش روز خبرنگار را به همه خبرنگاران عزیز تبریک عرض می کنم. خبرنگاران چشم و گوش جامعه هستند. قلم آنان وقتی به زیور راستی و انصاف و درستی می چرخد، خالق یکتا به آن قسم می‌خورد  و آنقدر گرامی است که جزو مقدسات می شود که در قرآن آمده است: ن و القلم و ما یسطرون، قسم به قلم و آنچه می نویسد.

وی همچنین افزود: حیات بشری مدیون اندیشه راستین است و آنچه به جریان دائمی زندگی تبدیل شده است بلاشک محصول قلم است. قلم ابزاری است که معدن فهم و اندیشه را در زندگی انسان جاری می سازد و آنگاه که بر مدار انسانیت، اخلاق و درستی ها می چرخد خود به ابزاری مقدس تبدیل می شود. صاحبان قلم میزبانان تاریخ‌اند و مابقی افراد میهمانان تاریخ. بنابریان قلم عهد ماندگاری است که هیچ وقت از صفحه روزگار محو نخواهد شد.
وی با بیان اینکه رسانه، شمشیری دو لبه است که هم می سازد و هم می سوزاند، اهمیت آن به عمق زندگی انسان است و می تواند حیات ساز باشد  و هم برهم زننده حیات، تاکید کرد: نکته دیگر اینکه زندگی ما در عصر حاضر گویای چیزی جز رسانه نیست. اگر تا دیروز رسانه های بزرگ و آنالوگی جریان ساز بودند امروز به مدد فناوری و ایحاد شبکه های اجتماعی، رسانه های دیالوگی تاروپود زندگی ما را درنوردیده اند. با این وجود چیزی از اعتبار رسانه هایی که ارزش قلم را پاس داشته اند، کاسته نشده است.
وی افزود: نکته دیگر اینکه با توسعه رسانه ها و شبکه های اجتماعی کمی تا قسمتی سطحی گرایی و قشری گرایی در میان رسانه ها، اوج گرفته است. همانگونه که با توسعه رسانه ها، عمق دانش و میزان کتابخوانی کاهش یافته،  رسانه های گسترده نیز از عمق مطالب کم بهره شده اند. به نظر می رسد علی رغم پدیده مثبت دسترسی همگان به رسانه، عوام گرایی و سطحی نگری به آفتی جدی تبدیل شده است. بر همین اساس ارزش و اهمیت رسانه های تخصصی بیش از پیش اهمیت می یابد، رسانه هایی که دایره کار خود را مشخص کنند و در عین حال از ژرفای مباحث و مطالب نیز غفلت نکنند.
بیات تاکید کرد: اینکه شعار سایت فابانیوز را تریبون کسب وکارهای امروز و فناوری‌های فردا اعلام کرده ایم دقیقا بر همین مدل و اساس است. سایت فابانیوز، در کنار کسب و کارهای امروز است و هدفش توسعه و ترویج آنها است و از سویی با طرح مباحث فناوریهای نوین، باید بتواند چراغ راهی برای آینده کسب و کارها باشد.
وی تاکید کرد: بنابراین ما در دو جا به مدد کسب و کارها می آییم، یکی آنچه امروز دارند را ترویج می کنیم دوم آنچه باید برای فردا بیندیشند را آماده می کنیم، این اقدام ما یک ثمره دیگر نیز دارد و آن ایجاد یک حلقه تصمیم‌ساز درست برای تصمیم گیری صحیح بانک ها و شرکت ها است.
بیات یادآور شد: اصولا اگر حلقه تصمیم سازی به خوبی شکل نگیرد، حلقه تصمیم گیری نیز معیوب خواهد بود. البته ما این راه را امروز شروع نکرده ایم. بیشتر از 10 سال است که در چنین مسیری هستیم. سال 86 به ندرت ادبیاتی در حوزه فناوری‌های جدید بانکی و بانکداری الکترونیک در میان رسانه ها بود.
وی افزود: ما در آغاز راه ماهنامه بانکداری الکترونیک را منتشر کردیم. تاکنون و به صورت مستمر غیر از سال 89 و با دخالت و سنگ اندازی های خاوری که به ایجاد مشکلاتی در مسیر انتشار این ماهنامه منجر شد، این ماهنامه هرماه منتشر شده است.
بیات ادامه داد: تیراژ گسترده، مطالب تولیدی، عدم انحراف از معیار و مباحث حرفه ای، فناورانه، نگاه جامع و غیرمتعصبانه به همه اضلاع کسب و کارها و فناوری ها، نگاه به منافع ملی و مصالح و مصالح عمومی و نه لزوما تریبون یک بیزینس خاص شدن از ویژگی های این ماهنامه است.
وی تاکید کرد: امروز خرسندیم که ادبیاتی که ما شروع کرده ایم، به یک جریان گسترده تبدیل شده است و سایت‌ها و نشریاتی متنوع و متعدد در این زمینه ایجاد شده است، گرچه در جامعه ما گاهی فراموش می شود که سرچشمه این موضوعات کجا و چه کسانی بوده اند. در کنار این ماهنامه امروز یک فصلنامه بنام تراکنش ایران و یک هفته نامه به نام سکه نیز از محصولات رسانه ای فابا است.
وی افزود: تمامی این رویدادها و چشمه هایی که ساخته ایم در دریاچه ای بزرگ بنام نمایشگاه تراکنش ایران سرازیر می شود. نمایشگاهی که امسال چهارمین دوره خود را تجربه می کند و ما دانش برگزاری یک نمایشگاه تخصصی را در فابا بومی و درونی کرده ایم و آن را محیطی برای توسعه کسب و کارهای بخش خصوصی تبدیل کرده ایم.
مدیرعامل مرکز فابا تبدیل ایران به مرکز ثقل فناوران صنایع مالی و بانکی منطقه را از سیاست های این مرکز در برگزاری نمایشگاه تراکنش ایران و همچنین انتشار ماهنامه بانکداری الکترونیک و فابانیوز خواند و گفت: می دانیم که انجام این مهم بسیار سخت است ولی رویا نیست. مخصوصا امسال که تحریم‌ها جان دوباره گرفته اند. ما به بحران ها و تنگناها عادت داریم.
وی دومین رویکرد را توسعه کسب و کارهای بخش خصوصی در عرصه فناوری‌های صنایع مالی و بانکی خواند و گفت: سومین محور، بحث پیرامون اکوسیستم بانکداری و پرداخت دیجیتال است.
بیات در پایان گفت: ‌پیوند عمیق با دوستان خبرنگار و اصحاب رسانه داریم، ما بنا داریم صرفا در چارچوب تخصصی خود خبر تولید کنیم و با کمک اصحاب رسانه مایلیم این اخبار در سطح وسیع منتشر و به ادبیات غالب جامعه تبدیل شود.
 • facebook
 • googleplus
 • twitter
 • linkedin
 • linkedin

ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت

 • facebook
 • twitter
 • googleplus
 • linkedIn
 • flickr

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *