گزارش امروز : با امضای تفاهم نامه با کمیته امداد امام خمینی (ره)، بانک سپه به خانواده های تحت پوشش این کمیته 800 میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه خود اشتغالی پرداخت می کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بانک سپه، محمدکاظم چقازردی در مراسم امضای تفاهم نامه با مهندس سید پرویز فتاح رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) اظهار داشت: با امضای این تفاهم نامه مبلغ 800 میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه خوداشتغالی به خانواده های تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) پرداخت می شود.
رئیس هیئت مدیره بانک ابراز امیدواری کرد با توجه به جذب 90 درصدی سهمیه سال قبل توسط کمیته امداد امام خمینی (ره) تمام منابع سال جاری پرداخت و جذب شود.

* دومین بانک کشور در پرداخت تسهیلات به خانواده های تحت پوشش کمیته امداد
چقازردی گفت: بانک سپه با پرداخت 863 میلیارد ریال تسهیلات خوداشتغالی به بیش از 4700 خانواده تحت پوشش کمیته امداد در سال 96 رتبه دوم را بین سیستم بانکی در این راستا به خود اختصاص داده است.
مدیرعامل بانک سپه با بیان اینکه این بانک به 93 درصد ابلاغی در ارتباط با پرداخت تسهیلات خوداشتغالی به خانواده های تحت پوشش کمیته امداد عمل کرده است افزود: کمک به اشتغال و ایجاد فرصتهای شغلی مولد خصوصاً برای خانواده های محروم و کمتر برخوردار جزو سیاستهای اصلی بانک سپه است.

* به صد درصد تکالیف خود عمل می کنیم
چقازردی در این مراسم با بیان اینکه بانک سپه در سال جاری به صد درصد تکالیف تعریف شده در این خصوص عمل خواهد کرد افزود: علاوه بر انجام تکالیف مشخص شده از سوی بانک مرکزی؛ بانک سپه از محل منابع ارزان قیمت خود تسهیلات قرض الحسنه برای کمک به اشتغال زایی خانواده های محروم کشور اختصاص خواهد داد.
وی حمایت از اقشار محروم و کمتر برخوردار کشور از طریق پرداخت تسهیلات خوداشتغالی را ازجمله اهداف مهم و استراتژیک بانک سپه عنوان کرد.

* رشد 96 درصدی سپرده های بانک سپه طی دو سال گذشته
مدیرعامل بانک سپه در ادامه به عملکرد این بانک طی دو سال گذشته پرداخت و اظهار داشت: مانده کل سپرده های بانک سپه از 445 هزار میلیارد ریال در آذرماه سال 94 با حدود 96 درصد رشد به 872 هزار میلیارد ریال در پایان خردادماه سال جاری رسیده که بانک را در موفقیت مالی، نقدینگی و اعتباردهی مناسب قرار داده است.

* حضور فعال و مؤثر بانک سپه در بازار بین بانکی
چقازردی در ادامه به نقش تأثیرگذار بانک سپه در بازار بین بانکی اشاره کرد و گفت: با توجه به نقش حیاتی بازار بین بانکی در سیاست‌گذاری های بانک مرکزی و به تبع آن تأمین نقدینگی بانکها و مؤسسات اعتباری، بانک سپه با تأکید بر مدیریت بهینه منابع و مصارف نسبت به نقش آفرینی مؤثر در این بازار عمل نموده و از این رو همواره در موقعیت وام دهی قرار داشته است.

* کسب رتبه نخست بانک سپه در فعالیتهای ارزی بین سیستم بانکی
رئیس هیئت مدیره بانک سپه در ادامه با اشاره به فعالیتهای چشمگیر ارزی این بانک طی سالهای اخیر اظهار داشت: بر اساس اعلام بانک مرکزی بانک سپه در دوره پسا برجام از لحاظ حجم فعالیتهای ارزی (تعداد و مبلغ) شامل گشایش اعتبارات و بروات اسنادی و صدور حوالجات ارزی با دارا بودن سهم حدود 14 درصدی رتبه نخست را بین تمام بانکهای کشور کسب کرده است.
چقازردی ازجمله مهمترین اقدامات این بانک در حوزه فعالیتهای ارزی را افتتاح بیش از 60 فقره حساب در 32 بانک خارجی، ایجاد روابط کارگزاری با 116 بانک خارجی؛ گشایش اعتبار اسنادی یک میلیارد دلاری طرح پالایش گاز بید بلند به عنوان بزرگترین طرح سندیکایی نظام بانکی کشور با عاملیت بانک سپه و انعقاد تأمین مالی سه فقره قرارداد میان مدت با اگزیم بانک کره جنوبی، اوبر بانک اتریش و دانسکه بانک دانمارک عنوان کرد.

* رشد 203 درصدی فروش املاک مازاد
مدیرعامل بانک سپه از ممارست و جدیت این بانک در واگذاری املاک مازاد خبر داد و اظهار داشت: طی دو سال منتهی به آذر 94 تعداد 100 رقبه ملک و طی دو سال منتهی به خرداد 97 تعداد 290 رقبه املاک مازاد بانک سپه از طریق مزایده به فروش رسیده است.

* رتبه دوم بانک سپه در پرداخت تسهیلات به بنگاه‌های کوچک و متوسط
چقازردی در بخش دیگری از سخنان خود به تلاش این بانک برای کمک به واحدهای تولیدی و مولد پرداخت و اظهار داشت: بانک سپه تا پایان سال 96 بالغ بر 90 هزار میلیارد ریال به 43 هزار و 610 بنگاه اقتصادی کوچک و متوسط تسهیلات پرداخت کرده است.
وی بانک سپه را دومین بانک کشور در حمایت از بنگاه‌های کوچک و متوسط عنوان کرد و گفت: این بانک تا پایان خردادماه سال 97 بالغ بر 31 هزار و 649 میلیار ریال به 2 هزار و 592 بنگاه اقتصادی که از طریق ثبت در سامانه هماهنگ معرفی شده تسهیلات پرداخت کرده است.

* رشد 99 درصدی سپرده های مؤثر بانک سپه
رئیس هیئت مدیره بانک سپه در بخش دیگری از سخنان خود به رشد 99 درصدی سپرده های مؤثر این بانک طی سالهای 94 تا 97 اشاره کرد و اظهار داشت: این سپرده ها از 419 هزار میلیارد ریال در آذر سال 94 به 835 هزار میلیارد ریال در پایان خرداد سال 97 رسیده است.

* رشد 53 درصدی تسهیلات اعطایی بانک سپه
مدیرعامل بانک سپه گفت: تسهیلات پرداختی این بانک از 320 هزار میلیارد ریال در آذر سال 94 به 489 هزار میلیارد ریال در خردادماه 97 رسیده که بیانگر رشد 53 درصدی تسهیلات پرداختی این بانک است.
ارائه

انتهای پیام ////

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت

  • facebook
  • twitter
  • googleplus
  • linkedIn
  • flickr

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *