گزارش امروز : دومین جلسه “روانشناسی رابطه‌ها”صبح امروز مورخ 2 مرداد ماه در سالن هویزه موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس با سخنرانی دکتر غلامعلی افروز برگزار شد.

افروز در ابتدای سخنان خود، ضمن تبریک ولادت امام هشتم، امام رضا (ع)، گفت: اگر از زائرین که از هر گوشه ی دنیا آمده اند، سوال شود که با چه هدفی به زیارت امام رضا (ع) به زبان های مختلف بیان خواهند کرد: مطلوب اندیشی و محبوبیت طلبی.

وی تصریح کرد: مقام محبوبیت، مقام عرشی است. خیلی ها مشهور می‌شوند اما اندکی از آنها مقبولیت پیدا می‌کنند و تعداد اندکی از مقبول شدگان محبوب می شوند. انسان می‌تواند به آسانی و حتی با آدم کشتن مشهور شود، اما مقبولیت به همین سادگی به دست نمی‌آید. انسان های محبوب در قلب ها می‌مانند. رابطه‌ی مستقیم بین محبوبیت پدر و مادر و خلاقیت فرزندان وجود دارد و بچه های خلاق در مدرسه به دلیل تلاش مدار بودن، محبوب دیگران هستند. انسان‌های محبوب دارای عطوفت، محبت، منطق و استواری هستند. یکی از دعاهای پیامبر خدا این بود که: خدایا مرا محبوب امتم کن. بهترین دعای معلم باید این باشد که: خدایا مرا محبوب شاگردانم کن، و بهترین دعای پدر و مادر باید این باشد که: خدایا مرا محبوب فرزندم کن.

افروز با اشاره به محبوبیت امام (ره) و مقام معظم رهبری ادامه داد: پر فروش‌ترین کتاب‌های دنیا کتابهایی با مضمون این که “چه کنیم تا محبوب شویم” هستند. اقتدار نزد انسان های محبوب است و محبوب شدن یک رسالت است. انسان محبوب سالم تر است و شادی معنوی دارد و یکی از نشانه های استجابت دعا محبوبیت است. اگر در ادبیات ما منت باشد محبوب نخواهیم بود و کلامی که بوی منت بدهد از محبوبیت انسان کم می‌کند. مسئولین نظام اگر سر مردم منت بگذراند محبوب نمی‌شوند و مدیران اگر سر کارکنان منت بگذارند، محبوب نخواهند شد.

وی با اشاره به آرامش درونی که خداوند به انسان‌های محبوب اعطاءمی‌کند، گفت: رسیدن به آرامش نیازمند هفت صفت است: آدم‌‌های محبوب، دلی‌آرام و آرامش آفرین داشته و مثبت اندیش هستند. مثبت اندیشی ترمیم مشکلات روانی فرد است. مثبت اندیشی به معنای اشاره نکردن به نکات منفی و انگشت روی نکات مثبت گذاشتن است.

افروز در ادامه اظهار داشت: صفت دوم امید آفرینی است، انسان‌ها با امید زندگی می‌کنند و همیشه آرزو دارندکه همه جا عدل و عدالت باشد،نه ظلمی باشد نه ظالمی. صفت سون تالیف قلوب است، بیایید عامل آشنایی باشیم، همسایه ها، مردم و ملت را آشتی دهیم. صفت چهارم: اهل خیر و خیرآفرین باشیم. پیش قدمی در کارهای خیر باعث آرامش می‌شود. خیر بودن مهم است، ولی خیرآفرین بودن مهم‌تر است. مردم به انسان خیر‌آفرین اعتماد دارند.

وی در ادامه، بخشایش‌گری، تلاش مداری و توکل به خدا را صفت‌های دیگر انسان محبوب برشمرد.
انتهای مطلب //////

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت

  • facebook
  • twitter
  • googleplus
  • linkedIn
  • flickr

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *