گزارش امروز : همایش بزرگداشت امامزادگان امروز ۲۷ تیر ماه طی مراسمی با حضور خطیب موقت نماز جمعه تهران در آستان امامزاده حسن بر گزار شد .
به گزارش خبر نگار ما آیت‌الله احمد خاتمی عصر امروز با بیان اینکه نامیدن روزی به نام روز امامزادگان در دهه کرامت اقدامی مناسب و ستودنی است، گفت: امامزادگان و مزار آنها به معنی دقیق کلمه پایگاه نور هستند. از مصادیق آیه ۳۶ سوره نور می‌توانیم به مقام امامزادگان اشاره کنیم. امامزادگان این ویژگی را دارند که در جوار حرم آنها دل‌ها متوجه خدا می‌شوند.

وی در ادامه یادآور شد: آمدن به زیارت امامزادگان مصداق تعظیم شعائر است و تقوای واقعی تقوای دل است البته که تقوای ظاهر هم باید باشد. اما کسی که از گوشه و کنار شهر خود را کنار این امامزادگان می‌رساند نشان‌دهنده انگیزه و ابراز به عشق آنها به اولاد فاطمه (س) است.

خطیب موقت نماز جمعه تهران یادآور شد: ابراز عشق به فرزندان حضرت فاطمه (س) اجر رسالت است. وهابی‌ها که مفهوم زیارت را نمی‌فهمند و درک نمی‌کنند نمی‌دانند که تعظیم به این امامزادگان یعنی تعظیم به ائمه و تعظیم به ائمه یعنی تعظیم به حضرت زهرا سلام‌الله و این سوال را مطرح می‌کنند که تکریم و تجلیل یعنی چه؟ شما از مشرکانی مثل ترامپ تجلیل می‌کنید و به مشرکانی همچون او نصف اموالتان را می‌بخشید. این تجلیل و ترامپ‌پرستی نیست؟ ما که بندگان صالح خدا را تجلیل می‌کنیم و به ما انگ شرک را می‌زنید. مشرک کسانی هستند که باج به دشمنان اسلام و قرآن می‌دهد.

وی در ادامه با اشاره به دو تعبیر از مقام معظم رهبری در رابطه با مقام امامزادگان خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری در رابطه با امامزادگان می‌فرمایند: یکی اینکه اینها ثروت معنوی کشور هستند و تعبیر دوم این است که امامزادگان ذخایر معنوی کشور هستند و امامزادگان این نقش را دارند که بندگان را به یاد خداوند بیاندازند و در این دنیایی که غفلت از خداوند موج می‌زند اینها ثروت معنوی هستند. در کلام مقام معظم رهبری مطرح شده است که دلیل اینکه امامزادگان در جای جای کشور ما حضور دارند، چیست؟ این حضور پرشور امامزادگان در ایران نشان از ارادت ایرانیان به اهل بیت (ع) است و این بزرگواران در آن زمان خفقان و فشار به ایران می‌آمدند و مردم ایران نیز آنها را تکریم و تجلیل می‌کردند و حتی برای آنها جانشان را نیز می‌دادند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران در ادامه افزود: یکی از مراجع اعزام تقلید این تعبیر را دارند که امامزادگان حق حیات بر گردن ما دارند. عشق ما به ولایت و بزرگداشت جایگاه عصمت و طهارت مدیون این امامزادگان است. امامزادگان پناهگاه هستند و زمانی که بعضی از مردم از همه جا بریده می‌شوند در آستان آنها به آرامش می‌رسند.

سیداحمد خاتمی ادامه داد: این تعبیر راجب امامزادگان است و اینها مبلغان خاموش هستند و در زمان خودشان با قلم و بیانشان مبلغ دین بودند و پس از شهادتشان مرقد و مزار آنها مبلغ پاکی است و هر کدام از اینها فدای دین شدند و در راه دین به شهادت رسیدند.

انتهای پیام //////

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت

  • facebook
  • twitter
  • googleplus
  • linkedIn
  • flickr

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *