گزارش امروز : دکتر محمدرضا صادقی گفت: پژوهشگاه ابن‌سینا جهاد دانشگاهی در حوزه تشخیص بیماری سرطان دستاوردهای مهمی را داشته است که پس از دریافت مجوزهای لازم از مجموعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور در خصوص آن اطلاع‌رسانی خواهد کرد.

رئیس پژوهشگاه ابن سینا صبح امروز در نشستی خبری که در مرکز درمان ناباروری پژوهشگاه ابن سینا جهاد دانشگاهی برگزار شد، با بیان این مطلب اظهار کرد: متأسفانه در جامعه ما اعتماد عمومی به مراکز علمی و پژوهشی تا حدودی خدشه‌دار شده است و این نیز به این دلیل بوده که پیش از آنکه آن دستاورد علمی و پژوهشی مراحل آزمایشی و تأیید خود را طی و مجوزهای لازم را کسب کند، در خصوص آن اطلاع رسانی صورت گرفته است و مردم نیز پس از مراجعه برای استفاده از نتایج آن تحقیقات و دستاوردهای درمانی با درِ بسته روبرو شده‌اند. ما در پژوهشگاه ابن‌سینا با توجه به مأموریتی که در حوزه تشخیص و پیشگیری سرطان در سال‌های گذشته داشته‌ایم، تاکنون فعالیت‌های بسیاری را صورت داده‌ایم و تحقیقات و هزینه‌های زیادی را صرف کردیم تا اینکه به نتایج قابل قبولی برسیم.

وی افزود: هم اکنون نتایج تحقیقات ما در مرحله دریافت مجوزهای لازم از مجموعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است که در صورت اخذ این مجوزها ما در این خصوص اطلاع‌رسانی دقیق‌تری خواهیم کرد.

رئیس پژوهشگاه ابن‌سینا جهاد دانشگاهی با بیان اینکه در مراکز علمی بزرگ جهان هم اکنون تحقیقات گسترده‌ای در خصوص تشخیص و درمان انواع بیماری سرطان در حال انجام است، اظهار کرد: در ایران پژوهشگاه ابن‌سینا با استفاده از توان متخصصان داخلی و بسیار خوب خود، تحقیقات گسترده‌ای در این زمینه انجام داده است و این تحقیقات نتایج خوبی را نیز به همراه داشته، اما تا زمانی که از مجموعه‌های ذی‌صلاح مجوزهای لازم در خصوص تأیید این تحقیقات را دریافت نکنیم، نمی‌توانیم اطلاعات دیگری ارائه دهیم.

دکتر صادقی همچنین با اشاره به اینکه پژوهشگاه ابن‌سینا در حوزه درمان ناباروری نیز دستاوردهای بسیار بزرگی را داشته است، گفت: هدف کلی جهاد دانشگاهی این است که نیازهای کشور را شناسایی کند و بر اساس آن با استفاده از توان داخلی آن نیازها را برای کشور مرتفع کند. با توجه به اینکه در سال‌های گذشته “ناباروری” هزینه‌های بسیار سنگینی را متوجه زوج‌های ایرانی می‌کرد، این پژوهشگاه با ورود به این حوزه توانسته دستاوردهایی را داشته باشد که هم اکنون عموم مردم در مراکز ما از آن استفاده می‌کنند.

رئیس پژوهشگاه ابن‌سینا جهاد دانشگاهی در ادامه گفت: در بحث درمان ناباروری هدف ما این بوده است که مراجعان به مراکز این پژوهشگاه با کمترین هزینه بهترین خدمات را دریافت کنند. در حال حاضر نیز آنچه ما انجام می‌دهیم، 10 تا 20 درصد قیمت تمام شده جهانی است و مراکز درمانی این پژوهشگاه نیز با قیمت‌های بسیار پایین‌تری نسبت به مراکز خصوصی دیگر، ارائه خدمات می‌دهند. البته به دلیل محرمانه بودن پرونده‌های بیماران ما در این حوزه به مانند حوزه‌های درمانی سرطان بحث رجیستری را نداریم و نمی‌توانیم آمار دقیقی از میزان مراجعان به مراکز خود را داشته باشیم. ولی طبق آماری که از مراکز دیگر اعلام شده است، ما در کشور 15 تا 20 میلیون زوج داریم که 20 درصد آن‌ها نابارور هستند و ما در این حوزه سعی داریم بهترین خدمات را به آن‌ها ارائه دهیم.

وی ادامه داد: به شخصه معتقدم در کشور ما توان و پتانسیل بسیار زیادی برای رفع نیازهای اساسی کشور و مردم وجود دارد. ما در جهاددانشگاهی همواره به دنبال شناسایی این نیازها و رفع آن برای مردم بوده و هستیم. در این میان نیز رسانه‌ها وظیفه خطیر و سنگینی بر عهده دارند که با شفافیت تمام باید بتوانند وارد حوزه‌های مختلف شوند تا با اطلاع رسانی دقیق و به موقع خود هم زمینه‌های رفع مشکلات را بوجود بیاورند و هم بسترهای ایجاد فساد را از بین ببرند و آگاهی مردم نسبت به آن را بالا ببرند.

در ادامه این نشست دکتر علی صادقی‌تبار، معاون آموزشی پژوهشگاه ابن‌سینا و مدیر مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری این پژوهشگاه نیز با بیان اینکه خوشبختانه به دلیل فقه پویای اسلامی این مرکز توانسته است گام های بزرگی در حوزه درمان ناباروی بردارد اظهار کرد: ما در ابن‌سینا 5 مرکز داریم که نه تنها در حوزه‌های تخصصی خود در مرز دانش حرکت می‌کنند بلکه در خصوص درمان نیز با استفاده از آخرین دستاوردهای علمی و متُدهای پزشکی روز دنیا به رفع نیازهای مردم کشورمان مبادرت می‌ورزند.

وی همچنین تاکید کرد: ما در حال حاضر پذیرش فلوشیپ ناباروری نیز داریم. این موضوع نیز به این خاطر است که عملکرد ما علاوه بر حوزه درمان در حوزه آموزش نیز به قدری علمی و خوب بوده است که وزارت بهداشت 3سال است که مجوز این آموزش و پذیرش دانشجو را به ما داده است که این نیز برای پژوهشگاه ابن سینا یک موفقیت بزرگ به حساب می‌آید.

مدیر مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری پژوهشگاه ابن‌سینا جهاددانشگاهی در پایان اظهار کرد: کلینک‌های سقط مکرر، اندومتریوز و همچنین آزمایشگاه‌های ما از جمله بخش‌های بسیار معتبر این مرکز می‌باشند، به طوری که در حوزه درمان بیماری اندومتریوز مرکز ما در جوامع بین‌المللی از وجه و رتبه بسیار بالای برخوردار است.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت

  • facebook
  • twitter
  • googleplus
  • linkedIn
  • flickr

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *