• صفحه خانگی
 • >
 • اجتماعی
 • >
 • ۴۱ مددجوي منطقه ۱۹ به اردوي زيارتي و تفريحي اعزام شدند/بهره مندي ۷۴ كودك دچار سوء تعذيه در منطقه ۱۹ از سبد غذايي

گزارش امروز : 41 نفر از مددجويان تحت حمايت كميته امداد منطقه 19 تهران به اردوي يكروزه زيارتي و تفريحي شهر مشهد اردهال از توابع شهرستان كاشان در استان اصفهان اعزام شدند.

به گزارش خبر نگار ما ، مهدي ساماني با بيان اينكه اعزام به اردو يكي از برنامه هاي اين نهاد در بخش فرهنگي است، گفت: 41 نفر از مددجويان تحت حمايت اين نهاد به اردوي زيارتي و تفريحي مشهد اردهال از توابع بخش نياسر شهرستان كاشان اعزام شدند.

وي به برنامه هاي برگزار شده در اين اردو اشاره كرد و افزود: شركت كنندگان در اين اردو بعد از زيارت بارگاه امامزاده سلطان علي بن محمد باقر(ع) بر آرامگاه شاعر نام آشناي كاشان سهراب سپهري كه در صحن امامزاده علي بن محمد باقر(ع) قرار دارد حاضر شدند و در ادامه ، از آبشار نياسر و يكي كارگاه هاي گلابگيري اين منطقه بازديد كردند.

ساماني با بيان اهداف برگزاري اين اردوي زيارتي و تفريحي، گفت: تقويت روحيه معنوي و ديني، بالا بردن سطح فرهنگ اجتماعي و خودسازي جامعه هدف و آشنايي با اماكن تاريخي از اهداف برگزاري اين اردوي يكروزه بود.

رئيس كميته امداد منطقه 19 تهران همچنين از برگزاري كارگاه آموزشي كسب مهارت هاي زندگي ويژه بانوان سرپرست خانوار تحت حمايت اين نهاد خبر داد و گفت: ارتقاء سطح آگاهي هاي بانوان سرپرست خانوار در مورد نحوه صحيح زندگي و مقابله با اضطراب هاي محيطي از جمله اهداف برگزاري اين كارگاه است كه در پنج جلسه برگزار خواهد شد.

وي بيان كرد: در اين كارگاه آموزشي كه با حضور كارشناس خانواده برگزار مي شود، به مواردي از جمله؛ علل افسردگي و نحوه پيشگيري از آن در بانوان، ايجاد نشاط ، انگيزه و اميد به زندگي و روش هاي صحيح غلبه بر خشم اشاره شد.

ساماني با اشاره به اينكه ارائه خدمات فرهنگي به جامعه هدف يكي از اولويت هاي كميته امداد است،افزود: برگزاري برنامه‌هاي آموزش خانواده ،مسابقات فرهنگي و قرآني ،اردوهاي زيارتي ، تفريحي و آموزشي ازجمله برنامه‌هاي فرهنگي اين نهاد براي جامعه هدف تحت حمايت است.

بهره مندي 74 كودك دچار سوء تعذيه در منطقه 19 از سبد غذايي

همچنین رئيس كميته امداد منطقه 19 تهران گزارشي از برنامه هاي اجرايي اين نهاد در بخش بهداشت و درمان كودكان كمتر از 6 سال در سال گذشته و برنامه هاي هفته سلامت در سال جاري ارائه كرد.

ساماني، با بيان اينكه ارائه خدمات بهداشت و درمان يكي از اولويت هاي اين نهاد به جامعه هدف است، گفت: يكي از خدمات بخش بهداشت اجراي طرح پيشگيري از سوء تغذيه ويژه كودكان كمتر از پنج سال است كه با معرفي مركز بهداشت و درمان جنوب تهران و بررسي اين نهاد اجرا مي شود.

وي با اعلام اينكه در سال گذشته به بيش از 85 خانوار داراي كودك كمتر از 6 سال دچار سوءتغذيه خدمات ارائه شده است، افزود: 54 ميليون و 262هزار تومان براي تهيه بسته هاي غذايي و رفع مشكل سوء تغذيه اين تعداد كودك هزينه شده است كه 90 درصد از كودكان تحت حمايت اين طرح از خانوارهاي غيرمددجو و مابقي از خانوارهاي تحت حمايت اين نهاد هستند.

رئيس كميته امداد منطقه 19 با بيان هم اكنون 74 كودك در اين نهاد تحت حمايت طرح رفع سوء تغذيه قرار دارند،بيان كرد: در سال گذشته 11 كودك با رسيدن به وزن مناسب از اين طرح خارج شده و هم اكنون 15 كودك دچار سوء تغذيه در نوبت دريافت خدمات اين طرح هستند.

ساماني ادامه داد: آموزش‌هاي لازم از جمله اهميت تغذيه براي كودكان در سنين رشد، شناسايي مواد غذايي مفيد و مغذي، نحوه طبخ و نگهداري بهداشتي غذا توسط كارشناسان بهداشت و درمان به مادران اين گروه از جامعه هدف ارائه‌ و وضعيت رشد اين كودكان در هر شش ماه پايش مي‌شود.

وي با اشاره به اينكه بيشتر كودكان دچار سوء تغذيه توسط شبكه بهداشت و درمان جنوب تهران شناسايي و به اين نهاد معرفي مي شوند؛گفت:سوء تغذيه از جمله بيماري‌هايي است كه نياز به بررسي و مراقبت بيشتري دارد و عدم كنترل اين بيماري عوارض جبران‌ناپذيري را براي فرزندان خانوارهاي داراي فرزند در اين گروه سني به دنبال دارد.

رئيس كميته امداد منطقه 19 با اشاره به اهداف اجراي اين طرح،تأكيد كرد: كمك به كودكان داراي سوء تغذيه با هدف تغذيه مناسب، كمك به بهبود آنها، افزايش شاخص سلامت و ارتقاء سطح هوشي به كودكان سالم و توانمند اجرا مي شود.

ساماني با اعلام برنامه هاي اين نهاد به مناسبت هفته سلامت، بيان كرد: در همين جهت اين نهاد اقدام به توزيع سبد غذايي ميان خانوارهاي داراي فرزند كمتر از پنج سال مشمول طرح كمك به رفع سوءتغذيه كرد.

وي افزود: 74 سبد غذايي حاوي گوشت گوسفندي و مرغ، شير، ماست، پنير، حبوبات و برنج به ارزش هر سبد 140 هزار تومان بين اين تعداد خانوار توزيع شد.

ساماني همچنين به برگزاري كارگاه آموزش بهداشت فردي با محوريت تغذيه با حضور 25 نفر از مادران و فرزندان سه تا پنج سال آنان كرد و ادامه داد: شركت كنندگان در اين دوره با چگونگي بهداشت مواد غذايي ، تغذيه سالم و الگوي صحيح مصرف مواد غذايي اشنا شدند.

رئيس كميته امداد منطقه 19 تهران با بيان اينكه اين اقدام با همكاري مركز بهداشت و درمان جنوب تهران بزرگ انجام شده است، گفت: در اين كارگاه آموزشي فلورايد تراپي براي كودكان سه تا پنج سال انجام و مطالب لازم جهت تغذيه مناسب و رسيدگي به بهداشت و درمان به مادران آنها ارائه شد.

انتهاي پيام/

 • facebook
 • googleplus
 • twitter
 • linkedin
 • linkedin

ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت

 • facebook
 • twitter
 • googleplus
 • linkedIn
 • flickr

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *