گزارش امروز : محمد اخروی که به‌عنوان کارگردان مشترک به‌همراه نوید اسدیان با نمایش «فراموشی» در ششمین جشنواره ملی تئاتر ایثار حضور دارد، درباره داستان نمایش خود، گفت: پیدا شدن شهید مسعود شوکتي بعد از ۳۰ سال و تشابه فامیلی این شخص با همسر چهار خانم شهید باعث تشکیل سیر تکاملی نمایش شده که از طرف بنیاد شهید برای پیدا کردن خانم شهید پیدا شده به سراغ خانواده‌های آنها رفته و….

به گزارش روابط‌عمومی ششمین جشنواره ملی ایثار،محمد اخروی در ادامه گروه اجرایی نمایش «فراموشی» را معرفی کرد: نمایشنامه «فراموشی» را احسان روحی نوشته است و من به‌همراه نوید اسديان کارگردانی این اثر را برعهده گرفته‌ایم. علی روحي؛ سرپرست گروه ما است و امیراحسان اميرپور در نقش صولت، زهره مرادی در نقش ناهيد، محمد متین دادگر در نقش سامان، امید وحدت پور در نقش محمود، سیما صادق‌زاده در نقش نرگس، مهری شمس در نقش بتول، پرستش سلطانی در نقش زهرا و احمد طاهونچي در نقش نظری گروه بازیگران نمایش را تشکیل می‌دهند.

وی در ادامه افزود: از دیگر عوامل اجرایی این نمایش می‌توان به امیر بشيري؛ مشاور کارگردان و نگین قنبرزاده؛ منشی صحنه اشاره کرد. امیر بشيري و خودم بخش طراحی صحنه اثر را برعهده گرفته‌ایم و طراحی نور را هم خودم برعهده داشته‌ام. مرتضی روحی؛ مشاور موسیقی و آهنگساز اثر است. محبوبه سلطانی؛ به‌عنوان طراح لباس فعالیت می‌کند. رویا حشمتي طراح گریم و اجرای آن را برعهده دارد و علیرضا قدیری طراح پوستر و بروشور نمایش محسوب می‌شود.

این هنرمند تئاتر، در پایان دلیل حضور خود در ششمین جشنواره ملی تئاتر ایثار را اعلام کرد: حمایت از ارزش و جایگاه شهيد و به نمایش کشیدن زندگی آنها در این جشنواره یکی از مهم‌ترین جذابیت‌های آن است.

نمایش «فراموشی» نوشته احسان روحی و با کارگردانی مشترک محمد اخروی و نوید اسدیان از مشهد در ششمین جشنواره ملی تئاتر ایثار حضور دارد. این نمایش روز شنبه؛ ۲۲ اردیبهشت‌ماه ساعت ۱۸:۳۰ در سالن سینما مجتمع فرهنگی و هنری انتظار (تئاتر شهر کرمانشاه) روی صحنه می‌رود.

وحید نفر : جشنواره ایثار محفل مناسبی برای تبادل این اندیشه است

کارگردان و بازیگر تئاتر با نمایش «روزی روزگاری پامنار» نوشته سیاوش پاکراه به‌عنوان کارگردان در ششمین جشنواره ملی تئاتر ایثار حضور دارد، درباره داستان نمایش خود، گفت: جوانی‌ ایرانی‌الاصل پس از سال‌ها به ایران باز می‌گردد. او از موزه لوور سفارش دارد یک تابلو از مراسم دهه محرم بکشد. دست روزگار او را با یک خانواده اصیل در پامنار آشنا می‌کند و اتفاقات عجیبی برایش می افتد.

وحید نفر؛کارگردان «روزی روزگاری پامنار» در ادامه گروه اجرایی نمایش را معرفی کرد: این نمایشنامه را سياوش پاکراه نوشته است. محمدهادی عطایی، فاطمه سرلک، ابوذر ساعدی، مانی ترلانی، سوده سعدایی و میلاد حاجی‌زاده گروه بازیگران این نمایش را تشکیل می‌دهند. طراحی‌صحنه نمایش را خودم بر عهده دارم و هدیه حاجی‌طاهری؛ طراح لباس، مهدی دوایی؛ طراح پوستر و بروشور، گروه طراحان نمایش را تشکیل می‌دهند.

وی در پایان دلیل حضور خود در ششمین جشنواره ملی تئاتر ایثار را اعلام کرد: برای من همواره زندگی کسانی که از خودگذشتگی و مرام انسانی در وجودشان متبلور می‌شود دارای جذابیت خاصی است. این جشنواره با این محوریت محفل مناسبی برای تبادل این اندیشه بین من و مخاطبان است.

نمایش «روزی روزگاری پامنار» نوشته سیاوش پاکراه و با کارگردانی وحید نفر از تهران در ششمین جشنواره ملی تئاتر ایثار حضور دارد. این نمایش روز شنبه؛ ۲۲ اردیبهشت‌ماه ساعت ۱۵:۳۰ در تالار غدیر مجتمع فرهنگی و هنری شهید آوینی شهر کرمانشاه روی صحنه می‌رود.

کارگردان «ویز و نویز» :جشنواره ایثار با ارزش‌های انقلاب اسلامی هم‌سو است

سید محمد خالقی که به‌عنوان کارگردان با نمایش «ویز و نویز» نوشته علی نرگس‌نژاد در ششمین جشنواره ملی تئاتر ایثار حضور دارد، درباره داستان نمایش خود، گفت: یعقوب و یاسر با هم در یک عملیات شرکت می‌کنند. یعقوب گیر می‌افتد و یاسر می‌خواهد او را نجات دهد ولی خود گرفتار می‌شود و یعقوب سراغ خانواده یاسر می‌رود و می‌خواهد ادای دینی کرده باشد که ……ا

خالقی در ادامه گروه اجرایی نمایش «ویز و نویز را معرفی کرد: نمایشنامه «ویز و نویز» را علی نرگس‌نژاد نوشته است و خودم کارگردانی آن را برعهده دارم. عرفانه خانی، ایوب طالب‌پور، میترا دهقانی و ندا صحرائی؛ گروه بازیگران این اثر را تشکیل می‌دهند. طراحی صحنه، نور و لباس نمایش را هم خودم بر عهده گرفته‌ام و پیام لاریان، پوستر و بروشور «ویز و نویز» را طراحی کرده است. دیگر عوامل نمایش عبارتند از آرمان مهدیانی؛ منشی صحنه، ثارالا آذریتون، دستیار کارگردان، دکتر ایرج کاظمی‌جو؛ مشاور کارگردان

سید محمد خالقی دلیل حضور خود در ششمین جشنواره ملی ایثار را هم‌سو بودن این جشنواره با ارزش‌های انقلاب اسلامی عنوان کرد که سبب زنده نگه داشتن این ارزش‌ها می‌شود و گفت: همچنین جشنواره ملی ایثار سعی در حفظ فرهنگ ایثار و شهادت دارد که این وجه از جشنواره بسیار برای من حائز اهمیت است.

نمایش «ویز و نویز» نوشته علی نرگس‌نژاد و با کارگردانی سیدمحمد خالقی از تهران در ششمین جشنواره ملی تئاتر ایثار حضور دارد. این نمایش روز شنبه؛ ۲۲ اردیبهشت‌ماه ساعت ۱۶:۳۰ در پلاتو تجربه مجتمع فرهنگی و هنری شهید آوینی شهر کرمانشاه روی صحنه می‌رود.

انتهای پیام //////

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت

  • facebook
  • twitter
  • googleplus
  • linkedIn
  • flickr

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *