گزارش امروز : مدیرعامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس از برگزاری آئین پایانی نخستین رزمواره مدافعان حرم در روز دوشنبه ۲۴ اردیبهشت‌ماه خبر دادو گفت : رزمواره مدافعان حرم کاری حرفه‌ای و تخصصی به منظور پاسداشت کسانی است که برای سربلندی و عزت کشور سینه سپر کردند.

به گزارش خبرنگار ما ،علی اضغر جعفری، در نشست خبری نخستین رزمواره مدافعان حرم، که پیش از ظهر امروز یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ماه با حضور اعضای ستاد این رزمواره برگزار شد با اشاره به این موضوع که برگزاری نخستین رزمواره مدافعان حرم، سپاسگزاری جامعه هنری و رسانه‌ای نسبت به مدافعان حرم است، گفت: طی چهارسال گذشته با طراحی نظام سلطه و همکاری کشورهای منطقه براساس برنامه‌ خاصی جریانی را در منطقه تقویت کردند که امروز ما آن را به عنوان تروریسم تکفیری می‌شناسیم و این گروه امنیت منطقه را به چالش کشیده است.

وی ادامه داد: آنها با وحشی‌گری‌هایی به نام اسلام، اسلام‌هراسی و ایران‌هراسی را رواج دادند. آنها بیش از ۹۰ درصد جغرافیای سوریه و بخشی از عراق را اشغال کردند و حتی به نزدیکترین منطقه عتبات و کربلا رسیده بودند، حتی در سوریه چندین مزار متبرکه همچون دختر اباعبدالله را منفجر کردند. این‌ها زنگ خطری بود و با حضور چشمگیر جوانان، جریان مقاومت شکل گرفت و با گذشت چهارسال از این اتفاق، بخش عمده‌ای از سوریه و کل عراق آزاد شد و دیگر هیچ خطری عتبات را تهدید نمی‌کند.

مدیرعامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تصریح کرد: مدافعان حرم عزت و آبرو را برایمان به ارمغان آوردند و جامعه هنری و رسانه‌ای همیشه با تولید فیلم، سریال، کارهای هنری، عکس و کلیپ به ویژه در فضای مجازی همیشه قدردان ایثار و فداکاری آنهاست.

جعفری با اشاره به‌عنوان رزمواره به جای جشنواره گفت: واژه رزم، ادای دین به مدافعان حرم است، به همین دلیل این واژه را برای این مراسم انتخاب کردیم. همچنین دبیرخانه این رزمواره در رادیو ایران مستقر است.

وی افزود: بخش موسیقی این مراسم برعهده معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، بخش خبرگزاری‌ها و مطبوعات برعهده معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، بخش دیداری برعهده سازمان بسیج سازمان صداوسیما، بخش تولیدات مجازی برعهده معاونت مجازی سازمان صداوسیما، بخش مردمی برعهده سازمان هنری و امور سینمایی دفاع مقدس بود.

مدیرعامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تصریح کرد: دوهزار و چهارصد و چهل و چهار اثر در حوزه‌های ششگانه به دبیرخانه رسید که از این تعداد ۷۱۰ اثر در بخش شنیداری، ۱۷۰ در بخش دیداری، ۲۰۲ اثر در بخش نغمات آئینی، موسیقی و سرود، ۴۶۹ اثر در بخش خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری، ۱۶۱ اثر در بخش فضای مجازی، ۵۳۲ اثر در بخش مردمی است.

وی بیان کرد: پایان اسفندماه سال ۹۶، فرصت ارسال اثر به این رزمواره به پایان رسید و داوری‌ها از سال جدید آغاز شد.

جعفری اظهار کرد: آئین پایانی این رزمواره روز یکشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه ساعت ۱۷ تا ۲۰ برگزار خواهد شد. همچنین برخی از کارهای فاخر در روز اختتامیه به نمایش درمی‌آید.

در ادامه مقیسه، مدیر بخش فضای مجازی رزمواره مدافعان حرم، اظهار کرد: بخش فضای مجازی در پنج محور شبکه‌های اجتماعی، سایت و وبلاگ، نرم‌ افزارهای کاربردی، طرح و تصاویر گرافیکی، پادکست بود که در این بخش ۱۳۵ اثر پذیرفته شد و تمامی این آثار در اختیار علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت.

مدیر بخش فضای مجازی رزمواره مدافعان حرم تصریح کرد: در همه محورهای بخش فضای مجازی، برگزیده اصلی خواهیم داشت و نفر چهارم را هم معرفی می‌کنیم.

در ادامه صادقی‌نژاد، نماینده مدیریت بخش موسیقی رزمواره اظهار کرد: ۲۰۲ اثر در این بخش به دبیرخانه ارسال شد و توسط پنج داور مورد بررسی قرار گرفت. در این بخش نفر اول نداشتیم.

وی بیان کرد: بخش موسیقی شامل نماهنگ، ترانه‌سرایی، موسیقی کلام، موسیقی بی‌کلام، صوت، ترانه است.

در ادامه دربندی نماینده بخش مطبوعات و خبرگزاری‌ها گفت: در این بخش ۳۰۰ اثر در شش موضوع چندرسانه‌ای(مولتی مدیا)، تیتر، مقاله، یادداشت، عکس، گزارش خبری و مصاحبه خبری به دبیرخانه ارسال شد.

وی افزود: در این بخش ۳۰۰ اثر توسط داورانی همچون سهیل کریمی، محمد مهاجری، روح‌الله رجایی مورد بررسی و داوری قرار گرفت.

دربندی اظهار کرد: در بخش چند رسانه‌ای؛ ۱۷ اثر با چهار نفر حائز رتبه، در بخش تیتر ۲۶ اثر با یک نفر حائز رتبه، در بخش مقاله ۳۶ اثر با سه نفر حائز رتبه، در بخش عکس ۵۶ اثر با سه نفر حائز رتبه، در بخش گزارش خبری ۵۹ اثر با سه نفر حائز رتبه، در بخش مصاحبه خبری با ۹۰ اثر با سه نفر حائز رتبه اول انتخاب شده است.

در ادامه طالبی، مدیر بخش شنیداری رزمواره اظهار کرد: این بخش در پنج محور نمایش رادیویی، متن رادیویی، آنونس، مستند رادیویی و برنامه ترکیبی است که آثار توسط پیشکسوتان رادیو و رسانه داوری شد.

در ادامه حجت‌الاسلام والسلمین رستگاران، مدیر بخش تولیدات دیداری گفت: در این بخش ۱۷۰ اثر ارسال شد که در بخش مستند ۶۰ اثر، فیلم کوتاه ۳۰ اثر، انیمیشن ۷ اثر، فیلمنامه ۳۱ اثر، کلیپ و تیزر ۳۰ اثر است.

در ادامه والی‌زاده مدیر بخش مردمی اظهار کرد: ۵۳۲ اثر در این بخش ارسال شده و آثار در محورهایی همچون کلیپ، عکس، طرح، ایده، شعر، دل‌نوشته و داستان‌های کوتاه است.

وی افزود: در مراسم اختتامیه در دو بخش و شش حوزه از برگزیدگان تقدیر خواهد شد. همچنین مجموعه کلیپ‌هایی که برگرفته از آثار برگزیده است، به نمایش درخواهد آمد.

والی‌زاده اظهار کرد: پیش‌بینی شده است در آئین پایانی رزمواره از دو هنرمند شاخص مردمی همچون حاتمی‌کیا و سیروس مقدس تقدیر شود.

وی بیان کرد: در کنار آئین اختتامیه نمایشگاه آثاری از آثار برگزیده رزمواره برگزار خواهد شد. همچنین در روز ا ختتامیه از هشت خانواده شهدای مدافع حرم تقدیر می‌شود.

مدیر بخش مردمی نخستین رزمواره مدافعان حرم تصریح کرد: پیش‌بینی شده است در روز اختتامیه از دو هنرمند سوری با هماهنگی سپاه قدس تقدیر شود. همچنین به دلیل وقت کم، همه داوران شش گانه در یک بیانیه صحبت‌هایشان را تجمیع کرده و در روز اختتامیه یک بیانیه قرائت می‌شود.

وی بیان کرد: در روز اختتامیه از بزرگان حوزه‌های ستاد کل نیروهای مسلح، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و صداوسیما دعوت شده و در این مراسم سخنرانی خواهند کرد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت

  • facebook
  • twitter
  • googleplus
  • linkedIn
  • flickr

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *