گزارش امروز : سید عباس مجابی رئیس چهارمین اجلاس جهانی هم سرایی با اشاره به تأکید رهبر معظم انقلاب بر شعرسرایی تصریح کرد: برای اولین‌بار شاعران همسرا پنج‌هزار بیت سروده‌اند که همه قالب‌های شعری را شامل می‌شود و در این سبک یک نفر سرسرا و بقیه همسرا هستند.

سید عباس مجابی ریئس چهارمین اجلاس جهانی هم سرایی در نشست خبری چهارمین اجلاس جهانی شاعران همسُرا و سومین نشست بزرگ جمعیت شاعران آزاد ایران با اصحاب رسانه اظهار کرد: این اجلاس مجموعه تلاش و زحمت شاعرانی است که با زحمت سرودند، شعارا ما از سرتاسر جهان هستند که برای ما شعر می‌فرستند.

وی گفت: این اجلاس هرسال هم زمان با میلاد امام رضا(ع) برگزار می‌شود، در اجلاس امسال امیدواریم زبان انگلیسی و عربی را هم در سایت رونمایی کنیم تا هرکسی که به این دو زبان شعر گفتند آن را در سایت قرار دهند.
رئیس این اجلاس با بیان اینکه حدود ۶۰۰شاعر در مجموعه ما حضور دارند که هم‌سرایی می‌کنند عنوان کرد: این اتفاق بزرگی است که از سرتاسر دنیا شاعران برای حضور در اجلاس وارد ایران می‌شوند.
وی در مورد انتخاب شاعر برتر خاطرنشان کرد: هر شاعر می‌تواند در ۲۴ ساعت یک شعر در سایت بگذارند اما در هفته آخر سال ۹۶ این محدودیت را بر می‌داریم تا برای اجلاس هر تعداد شعری که تمایل داشتند در سایت قرار دهند اما از ابتدای سال ۹۷ سایت بسته شده تا داوری شعرا شروع شود و در روز همایش افراد برتر معرفی می‌کنیم.

مجابی با بیان اینکه اولین کتاب این سبک را با عنوان «سوگندنامه» در سبک مثنوی در دومین اجلاس رونمایی کردیم، خاطرنشان کرد: در این انجمن به‌طور مرتب شب شعر برگزار می‌کنیم، رادیو اختصاصی سایت شعرا راه‌اندازی شده و همچنین اجلاس سالانه را همه‌ساله همزمان با ولادت امام رضا (ع) برگزار می‌کنیم.

رئیس این همایش هدف برگزاری این اجلاس را پروش ذوق‌های ادبی در بین جوانان و نوجوانان کشور برشمرد و اذعان داشت: این اجلاس به همت مجموعه ای از شاعران و بدون حمایت دولت انجام می‌شود.
وی خاطر نشان کرد: ما را به خیر مسئولین امید نیست و شر نرسانند؛ ما حرکت کردیم و جلو افتادیم و انتظار کمک از آن‌ها نداریم، حداقل در انتشار خبر اجلاس به ما کمک کنند.

مجابی خطاب به مسئولین بیان کرد: واقعا برای فرهنگ این کشور زشت نیست که سه اجلاس جهانی برگزار شده و هنوز مسئولین خبر ندارند چنین اتفاقی دارد می‌افتد. رئیس این اجلاس هدف از عدم کمک از دولت و مسئولین را جلوگیری از اعمال نفوذ دانست و با این ضرب المثل عنوان کرد: یکی از اهداف ما این است که از هر گونه سیاسی شدن حوزه شعر و شاعری دوری کنیم.
وی در پایان متذکر شد: مجموع یک‌سال تلاش شاعران که در سایت انجمن بارگذاری شده است ارزیابی می‌شود و در چهارمین اجلاس به برترین شعرا هدایایی تعلق می‌گیرد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت

  • facebook
  • twitter
  • googleplus
  • linkedIn
  • flickr

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *