گزارش امروز : مدیرعامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در نشست با اصحاب رسانه، برنامه‌های سال ۹۷این موزه را تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس علی اصغر جعفری در نشست با اصحاب رسانه که صبح امروز در سالن قصر شیرین موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد با بیان اینکه در حوزه بین‌الملل بالای ۸۰درصد بازدید کننده خارجی داشتیم افزود: حضور شخصیت‌های نظامی، لشکری، کشوری، اندیشمندان و نخبگان خارجی در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس موثر بوده است.

وی افتتاح ۱۰مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس در ۱۰استان کشور راه از برنامه‌های مهم این باغ موزه بیان کرد و گفت: مجموعه موزه‌های دفاع مقدس به ۱۵موزه در ۱۵استان رسیده است و قصد داریم تا پایان سال ۱۴۰۴در هر استان یک موزه دفاع مقدس داشته باشیم.

مدیرعامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس افزود: در ایام دهه فجر بخش‌های انقلاب، مقاومت کودک و زنان را در باغ موزه دفاع مقدس راه‌اندازی می‌کنیم.

وی از جمله برنامه‌های فرهنگی این موزه را برپایی همایش گفتمان انقلاب و دفاع مقدس در بهمن ۹۷، تولید آثار فاخر سینمای پنج بعدی، توسعه گردشگری دفاع مقدس و راهیان نور، تبادل تفاهم نامه با ۱۰موزه خارجی همسو، راه اندازی بزرگترین کتابخانه تخصصی انقلاب اسلامی، حمایت از پایان نامه‌های ارشد و دکتری با تصویب شورای علمی موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و بازمهندسی و اصلاح فضای فیزیکی و بیرونی موزه اعلام کرد و گفت: هفت هکتار فضای باز در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس وجود دارد که در تلاشیم این فضا را به سمت ظرفیت بیشتر برای انتقال حس دفاع مقدس پیش ببریم.

وی افزود: در نظر داریم امسال نوبت شب را به موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس اضافه کنیم به طوریکه از ساعت ۱۸تا ۲۲نیز بازدیدکننده داشته باشیم و اگر این تجربه موفقی شود آن را دائمی خواهیم کرد.

جعفری گفت: امسال ۷۰نفر از هنرمندان شاخص کشور در راهیان نور حضور داشته اند و امیدواریم که این کار را بتوانیم توسعه دهیم.

وی در انتها با اشاره به تجربه موفق موزه در نوروز گفت: تعطیلات نوروز را در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس از امسال حذف کردیم و در روز‌های اول سال بازدید کننده زیادی داشتیم که این استقبال ما را برای برنامه‌ریزی افزایش ساعات بازدید ترغیب کرده است.

پس از پایان سخنان دکتر جعفری و پرسش و پاسخ با خبرنگاران، دکتر محمدخانی معاون امور موزه‌داری و دکترحاجی‌باباییان معاون اداری و پشتیبانی موزه نیز به پرسش‌های خبرنگاران پاسخ دادند.

گفتنی است این نشست از جمله نشست‌های فصلی مدیرعامل و معاونین موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس می‌باشد که به منظور تبیین و تشریح برنامه‌های جاری موزه با اهالی رسانه برگزار می‌شود.
انتهای پیام ////

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت

  • facebook
  • twitter
  • googleplus
  • linkedIn
  • flickr

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *