• صفحه خانگی
 • >
 • سرتیتر اخبار
 • >
 • کاهش سهم پرتفوهای زیانده از سبد پرتفوی /بیمه ایران برای پوشش زیان انباشته به افزایش ۳برابری سرمایه نیاز دارد

گزارش امروز : مدیرعامل بیمه ایران اعلام کرد این شرکت دولتی برای پوشش زیانی که در حدود 12 سال انباشته شده است، به افزایش سه برابری سرمایه و رساندن آن به رقم 10 هزار میلیارد تومان نیاز دارد.
«محسن پور کیانی» روز چهارشنبه در نشستی با خبرنگاران درباره برنامه های این شرکت برای جبران زیان 3400 میلیارد تومانی افزود: اکنون سرمایه این شرکت حدود 3400 میلیارد تومان که پیشنهاد افزایش آن به 10 هزار میلیارد تومان به دولت داده شده است.
وی با بیان اینکه 1800 میلیارد تومان از این زیان به بدهی بنیاد شهید و امور ایثارگران مربوط است، گفت: با هدف بهبود صورت های مالی این شرکت، پرتفوی بنیاد شهید شهریورماه امسال به بیمه دی واگذار که سهامدار اصلی آن بنیاد شهید است.
رئیس هیات مدیره بیمه ایران تاکید کرد: یکی دیگر از برنامه های این شرکت کاهش سهم پرتفوهای زیانده از سبد پرتفوی خود همچون رشته «درمان» است که این تعدیل سبب شد تا در پایان بهمن ماه، شاهد رشد سه درصدی پرتفوی بیمه ایران باشیم و انتظار داریم این شاخص تا پایان سال به حدود پنج تا هفت درصد برسد.
وی با یادآوری اینکه زیان انباشته این شرکت در 12 تا 15 سال گذشته حاصل شده است، گفت: راهی جز افزایش سرمایه شرکت برای حل این مشکل نداریم زیرا با توجه به اینکه میزان سود سالانه این شرکت سالی در حدود 140 میلیارد تومان است، سال های زیادی می گذرد تا این زیان ها مستهلک شود.
وی عمده بدهکاران بیمه ایران را دستگاه های دولتی عنوان کرد و گفت: وزارت آموزش و پرورش از جمله این بدهکاران بود که بدهی خود را از طریق اسناد خزانه اسلامی مستهلک کرد.
پورکیانی در ادامه به انتقاد وزارت بهداشت از این شرکت درباره نپرداختن تعهدات خود اشاره کرد و گفت: پیشنهاد داده بودیم این بدهی از طریق اسناد خزانه پرداخت شود که وزارت بهداشت نپذیرفت زیرا معتقد بود پیمانکاران طرف قراردادش که باید این پول را در اختیار آنها قرار دهد، این اسناد را نمی پذیرند.
مدیرعامل بیمه ایران، بیمه شخص ثالث را دومین پرتفوی زیانده در سبد بیمه نامه های این شرکت عنوان کرد و گفت: طبق قانون مجبوریم بیمه شخص ثالث را به هر شهروندی بدهیم که مطالبه کند اما برای رشته درمان که زیان ده شرکت است، تغییراتی داده ایم.
وی در پاسخ به اینکه خانواده های تحت پوشش بنیاد شهید از بیمه دی رضایت ندارد و می گویند خدمات بهتری از بیمه ایران دریافت می کردند، اظهار داشت: در زمانی که تعهدات بنیاد شهید برعهده بیمه ایران بود، سعی کردیم با وجود بدهی بالای آن، بهترین خدمت به خانواده های شهدا و ایثارگران ارایه شود اما واقعیت اینکه شرکت توان خدمت دهی بیش از این نداشت.
پورکیانی گفت: کارکنان وزارت آموزش و پرورش نیز خواهان بازگشت به بیمه ایران اند اما در شرایط مالی کنونی، تنها پرتفوهایی را می پذیریم که در شرایط مناسبی باشد و ما را دچار بحران نکند.
وی در عین حال گفت: بیمه ایران برای پرداخت خسارت و تعهداتش با وجود این حجم زیان انباشته مشکلی ندارد و حتی امسال در موضوع پتروشیمی بوعلی، 95 میلیون یورو خسارت پرداخت.
وی با تاکید بر اینکه سطح توانگری مالی این شرکت از طریق افزایش سرمایه بهبود می یابد، گفت: بسیاری از شرکت های بیمه بخش خصوصی که امروز در سطح بالای توانگری مالی قرار دارند نیز از همین طریق توانگری خود را رشد داده اند.
پوکیانی درباره بیمه هواپیمای مسیر تهران – یاسوج شرکت هواپیمایی آسمان نیز گفت: این هواپیما به میزان 2 میلیون دلار و سرنشینان و خدمه هر کدام به میزان 210 میلیون تومان تحت پوشش بیمه ایران بودند و برخی شایعات درباره اینکه این هواپیما بیمه نبوده، صحت ندارد.
وی یکی از برنامه های بیمه ایران برای افزایش حق بیمه در سال آینده را توسعه «بیمه زندگی» عنوان کرد و گفت: همچنین بیمه نامه های جدیدی درباره زلزله منازل مسکونی تهیه شده است.
پورکیانی درباره ایده تاسیس بانک مختص بیمه ایران که سال گذشته مطرح کرده بود نیز گفت: بیمه ایران پیش از انقلاب صاحب بانک ایران بود که بعد از انقلاب در بانک ملت ادغام شد؛ موانع قانونی در مسیر تاسیس این بانک وجود دارد که سعی داریم به تدریج برطرف کنیم زیرا در همه جای دنیا بانک ها از دل شرکت های بیمه بیرون می آیند اما در ایران برعکس است.

** بیمه موقت منازل مسکونی در ایام نوروز
محمد زاهدی معاون فنی بیمه ایران نیز در این نشست از برنامه طرح سفر بیمه ایران برای ایام نوروز خبر داد و گفت: در این طرح مردم می توانند با پرداخت 10 هزار تومان، خانه و اثاث خود را مدت 10 روز در برابر حوادث طبیعی و زلزله بیمه کرده و بیمه مکمل بدنه خودرو نیز برای این ایام دریافت کنند.
وی رویکرد این شرکت در سال آینده را توسعه بیمه زندگی و قبول اتکایی از شرکت های بیمه عنوان کرد و گفت: یکی دیگر از رویکردها تعامل با شرکت های بیمه برای تعیین نرخ های پایه در رشته های مختلف بیمه است تا شاهد نرخ شکنی های غیرمتعارف در این صنعت نباشیم.
به گفته وی، در نوروز امسال 70 واحد خسارت سایر بیمه ایران در مبادی شهرهای گردشگرپذیر مستقرند تا در صورت بروز مشکل، بدون معطلی برای مردم پرونده تشکیل داده و خسارت پرداخت کنند.
انتهای پیام //////

 • facebook
 • googleplus
 • twitter
 • linkedin
 • linkedin

ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت

 • facebook
 • twitter
 • googleplus
 • linkedIn
 • flickr

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *