گزارش امروز : رئیس اورژانس کشور اعلام کرد: تاکنون ۵۱۳ نفر در حوادث مرتبط با چهارشنبه سوری در کشور مصدوم شده اند که ۱۲۹ نفر آنها بستری شده اند. سه نفر نیز تاکنون در این حوادث جان خود را از دست داده اند.

پیرحسین کولیوند ساعت ۱۹ و ۲۰ دقیقه سه شنبه – در بیمارستان سوانح و سوختگی شهید مطهری افزود: از این تعداد تاکنون ۲۴ مورد قطع عضو در کشور داشته ایم که ۱۵۸ نفر از موارد سوختگی از نوع درجه متوسط و شدید( درجه دو و سه) بوده است و ۱۵۷ نفر دچار آسیب در ناحیه چشم شده اند.
وی گفت: ۶۵ درصد از مصدومان حوادث چهارشنبه سوری -امروز- در گروه سنی ۶ تا ۱۸ سال بوده اند.
کولیوند اضافه کرد: از مجموع ۴۶۴ نفر مصدوم حوادث مرتبط با چهارشنبه سوری که در چند روز گذشته ثبت شده است، ۱۳۵ نفر از صبح امروز- سه شنبه- دچار آسیب شدند که ۵۶ نفر از این تعداد دچار سوختگی درجه دو و سه شده اند.
وی توضیح داد: پنج نفر از آسیب دیدگان امروز دچار قطع عضو شده اند و چهار نفر از این افراد هم اکنون در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند. ۵۰ نفر این مصدومان نیز هم اکنون در بخش های عادی بیمارستان ها بستری هستند.
رئیس سازمان اورژانس کشور گفت: بیشترین مصدومان حوادث امروز با تعداد ۳۹ نفر در تهران بوده است که تقریبا مشابه سال گذشته است.
وی ادامه داد: یکی از مصدومان بستری در بیمارستان مطهری تهران وضعیت خوبی ندارد.

*۱۹:۲۳- دستگیری سه نفر در تهران
سردار حسین رحیمی، رئیس پلیس پایتخت گفت: تاکنون ۳ نفر به دلیل هنجارشکنی و استفاده از موادمحترقه خطرناک در سطح شهر تهران بازداشت شده اند.

*۱۹:۳۰- دو کشته در حوادث چهارشنبه سوری

مجتبی خالدی، سخنگوی اورژانس کشور نیز در مرکز عملیات بحران وزارت بهداشت گفت: حوادث چهارشنبه سوری تا ساعت ۱۷و و ۳۰دقیقه سه شنبه دو کشته داشته که یکی از آنها دیروز در زنجان رخ داد و یک نفر نیز امروز در تهران به علت شدت سوختگی جان باخته است.
وی افزود: ۴۰ درصد مصدومان عابران و افراد در حال تردد بوده اند.

*۱۹:۳۵- ۹ مصدوم در بیمارستان مطهری
مصطفی ده مرده ای، رئیس مرکز آموزشی درمانی بیمارستان شهید مطهری  گفت: از شب گذشته تا کنون ۹ نفر که به دلیل استفاده از مواد محترقه غیر استاندارد دچار سوختگی و مصدومیت شده بودند برای مداوا به اورژانس و بخش های مختلف این بیمارستان منتقل شدند.
وی گفت: از این تعداد پنج نفر به علت مصدومیت شدید هم اکنون در بیمارستان بستری هستند و چهار تن از مصدومان به علت مصدومیت سطحی به صورت سرپایی مداوا و مرخص شده اند.
رئیس بیمارستان سوانح و سوختگی شهید مطهری تصریح کرد: یکی از مصدومان که بالای ۹۰ درصد دچار سوختگی شده در شرایط نامساعدی به سر می برند.
رئیس بیمارستان شهید مطهری گفت: این بیمارستان برای مداوای حادثه دیدگان احتمالی امشب در امادگی کامل است و هیچ کمبودی از نظر امکانات و تجهیرات درمانی وجود ندارد.
وی اظهار داشت: سه تخت آی سی یو ، ۳۴ تخت خالی و بخش ترمیمی به همراه پزشکان متخصص در آمادگی کامل بسر می برند.
وی گفت: کارکنان بیمارستان امشب نسبت به شب های عادی ۳۰ درصد افزایش دارد و هم اکنون پزشکان جراح، بیهوشی، گوش و حلق و بینی و جراح مغز و اعصاب در اورژانس و همه بخش های بیمارستان آماده ارایه خدمت هستند.
وی با توصیه به مردم که سعی کنند تا اطلاع ثانوی از منازل خود خارج نشوند، گفت: سال گذشته ۹۸ نفر در حوادث چهارشنبه سوری به این بیمارستان منتقل شدند که از این تعداد ۸۰ نفر به صورت سرپایی مداوا و بقی بستری شدند.

* ۱۹:۴۰- تعداد مصدومان به ۵۱۳ نفر رسید
پیر حسین کولیوند، رئیس سازمان اورژانس کشور در بیمارستان مطهری اعلام کرد: تعداد مصدومان حوادث مرتبط با چهارشنبه سوری به ۵۱۳ نفر رسید و تعداد موارد قطع عضو به ۱۷ نفر رسید. ۱۵۸ نفر دچار سوختگی درجه دو و سه شده اند و ۱۵۷ نفر دچار آسیب چشمی شده اند.

*۱۹:۴۵- قطع انگشتان جوان تبریزی
فرزاد حاتمی، رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی آذربایجان شرقی از مصدوم شدن سه نفر بر اثر حوادث چهارشنبه آخر سال در استان خبر داد و گفت: اولین مصدوم ، جوانی در شهرستان مرند است که انفجار مواد محترقه منجر به قطع انگشتان دست چپ وی شد.همچنین بر اثر انفجار مواد محترقه در خسروشهر ۲ جوان ۲۰ ساله دچار سوختگی ۵۰ درصدی شدند.

*۲۰:۱۵- ۲۵ درصد مصدومان بستری شدند
پیرحسین کولیوند در بیمارستان سوانح سوختگی مطهری اعلام کرد: از مجموع ۵۱۳ نفر مصدومان حوادث چهارشنبه سوری که از اول اسفند گزارش شده است، ۳۶ نفر خانم بوده اند، ۱۶۶ نفر دچار سوختگی درجه دو و سه، ۱۸ مصدوم قطع عضو شده اند و ۱۰۳ نفر از مصدومان عابر رهگذر بوده اند که هفت نفر از این تعداد امدادگر و خدمات رسان به مصدومان بوده اند.
وی افزود: از صبح امروز تاکنون ۱۹۹ مصدوم، ۶۸ فرد دچار سوختگی و شش نفر قطع عضو داشته ایم که از این تعداد ۳۷ نفر عابر پیاده بوده اند.
کولیوند گفت: ۲۵ درصد مصدومان در مراکز درمانی بستری شده اند که شش نفرشان در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند.

*۲۰:۱۸- تعداد کشته ها به ۳ نفر رسید
مجتبی خالدی، سخنگوی اورژانس  کشور گفت: با مرگ نوجوان ۱۵ ساله در کرج، تعداد کشته های حوادث چهارشنبه سوری به سه نفر رسید.

*۲۰:۲۸- انتقال دو مصدوم جدید به بیمارستان مطهری
مشاهدات  در بیمارستان سوانح سوختگی شهید مطهری حاکی است، لحظاتی پیش یک زن ۳۰ ساله و یک جوان ۳۲ ساله با سوختگی شدید به این بیمارستان منتقل شدند.

*۲۰:۴۸- دو نوجوان حادثه دیده به بیمارستان سوختگی منتقل شدند
ر در بیمارستان شهید مطهری دو نوجوان حدود ۱۵ ساله با آسیب سوختگی به این مرکز انتقال یافتند.

* ۲۰:۵۶- دستگیری ۸ نفر در تهران
سردار حسین رحیمی، فرمانده پلیس تهران در جمع خبرنگاران از دستگیری هشت نفر اخلالگر در حوادث مرتبط با چهارشنبه سوری در تهران خبر داد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت

  • facebook
  • twitter
  • googleplus
  • linkedIn
  • flickr

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *