گزارش امروز : دبیر ششمین کنگره مشترک قلب و عروق ایران با بیان اینکه رسانه ها در فرهنگ سازی برای اهدا قلب نقش بسزایی دارند گفت : بیمارهای قلبی و عروفی دومین علل مرگ و میر در ایران است. .

به گزارش خبر نگار ما دکتر محمد مهدی پیغمبری در ششمین کنگره مشترک قلب و عروق با بیان اینکه تجمیع کنگره ها  باعث رونق بیشتر؛ بزرگتر شدن کنگره ؛  صرفه جویی در هزینه و وقت  اساتیدو متخصصان سراسر کشور می شود افزود :  بیست و سومین کنگره انجمن قلب و عروق ایران، دوازدهمین کنگره انجمن جراحان قلب ایران، دهمین کنگره انجمن اکوکاردیوگرافی ایران، یازدهمین کنگره بیهوشی قلب ایران، اولین کنگره انجمن الکتروفیزیولوژی قلب ایران، اولین کنگره انجمن نارسایی قلب ایران، ششمین کنگره انجمن پرستاران قلب ایران، دهمین کنگره انجمن تکنولوژی گردش خون ایران، دهمین کنگره انجمن فیزیوتراپی ایران، این دوره با همکاری و مشارکت اعضای انجمن ها از ۸ تا ۱۱ اسفند ۹۶ در مرکز همایش های قلب و عروق بیمارستان شهید رجایی تهران برگزار می شود.

وی با بیان اینکه امسال انجمن های علمی و تخصصی مرتبط با قلب، گردهمایی سالانه خود را به صورت مشترک و با حضور جمعی از میهمانان خارجی برگزار می کنند.  افزود: در طول برپایی چهار روزه این همایش بزرگ و فراگیر، سخنرانان داخلی و خارجی از کشورهای مختلف دنیا در ابعاد متنوع به ارائه آخرین و نوین ترین دستاوردهای علمی در قالب مقالات و میزگردهای پزشکی خواهند پرداخت.

به گفته پیغمبری، در این همایش میهمانان خارجی از کشورهای آمریکا، انگلیس، ایتالیا، اسپانیا، فرانسه، آلمان، سوئیس، کانادا، برزیل، کویت، امارات و ژاپن حضور خواهند داشت و پیش بینی می شود حدود ۵۰ میهمان خارجی داشته باشیم.

دکنر پیغمبری در این کنگره به مشکلات پیوند قلب در کشور اشاره کرد و با بیان اینکه در همه دنیا یکی از مشکلات در عمل قلب مربوط به دهنده قلب است افزود :  کشور ما از این مساله مستثی نیست در این خصوص ما معتقدیم که رسانه ها نقش بسزایی در فرهنگ سازی  دارند .

وی تصریح کرد :  البته فرهنگ ساری نسبت به گذشته بهنر شده  و تعداد اهدا کنندگان روبه افزایش است و امید واریم این فرهنگ سازی روز به روز بهتر شود .

دبیر ششمین کنگره مشترک قلب و عروق ایران ؛ در خصوص جایگاه ایران در زمینه بیمایهای قلب و عروق گفت : آمار مرگ ومیر ناشی از بیمارهای قلبی  همچنان درکشور  خیلی پایین نیامده است   ایران رتبه دوم مرگ ومیر ناشی از بیماری های قلبی را دارد و  دور نمای آینده نیز یه دلیل زمانبر بودن مودالیتها  و مداخله های پیشگرانه و مهار عوامل خطر طی سالها تا نتایج اثر بخشی آن نمی توان آینده  ای برای آن پیش بینی کرد.

دکنر پیغمبری به حمایت  دولت در ابن بخش اشاره کرد و گفت :  دولت با اختصاص سوبسید برای خرید وسایل و تجهیزات پزشکی نقش موثری در این حصوص اعمال کرد به خصوص در طرح تحول سلامت در دولت قبل و دولت جدید که فقط محدود به درمان درمان نبوده بلکه در زمینه پیشگیری و آموزش پزشکی کمک موثری کرده است .

وی در پایان یاد آور شد.: بخشی از هزینه های ششمین کنگره قلب و عروق ایران به خرید تعدادی کانکس برای هموطنان زلزله زده در استان های کرمانشاه و کرمان اختصاص داده شده است.

انتهای پیام //////

 

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت

  • facebook
  • twitter
  • googleplus
  • linkedIn
  • flickr

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *