گزارش امروز : معاون توسعه و فناوری سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران از برگزاری سی‌ویکمین جشنواره بین‌المللی خوارزمی در روز 5 اسفندماه خبر داد و گفت: در این مراسم از 5 طرح خارجی و 10 طرح داخلی تقدیر به عمل می‌آید.

به گزارش خبر نگار ما دکتر مهنازاده، معاون توسعه فناوری سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران و دبیر علمی سی و یکمین جشنواره بین‌المللی خوارزمی گفت: «در جشنواره امسال 133 طرح خارجی از 49 کشور خارجی ارائه داده شده است که چنین اتفاقی برای اولین‌بار افتاده است. طرح‌های برگزیده خارجی از کشورهای استرالیا، چین، آلمان، فرانسه و سوئیس هستند».

دبیر علمی سی و یکمین جشنواره بین‌المللی خوارزمی افزود: «طرح‌های برگزیده داخلی در گروه‌های بنیادی یک جایزه، توسعه‌ای چهار جایزه در زمینه مکانیک، برق و کامپیوتر، فناوری و علوم‌پایه پزشکی و چهار جایزه کاربردی در زمینه برق و کامپیوتر، مکانیک، زیست فناوری و علوم‌پایه پزشکی اهدا می‌شود. همچنین چهار جایزه بنیادی در زمینه فناوری نانو، زیست‌فناوری و علوم پایه پزشکی، مواد، متالوژی و انرژی‌های نو، زیست‌فناوری و علوم‌پایه پزشکی و یک جایزه توسعه‌ای به برگزیدگان خارجی جشنواره داده می‌شود».

مهنازاده از اعطای یک جایزه برگزیده موفق در تولید ملی به یکی از برگزیدگان قبلی در این جشنواره خبر داد.

بخش‌های مختلف در جشنواره بین‌المللی خوارزمی شامل رقابت با طرح‌های داخلی، طرح‌های خارجی، طرح‌های ایرانیان مقیم خارج، انتخاب طرح موفق در تولید ملی و برگزیده ویژه است.

فراخوان پذیرش طرح‌ها در سی و یکمین جشنواره بین‌المللی خوارزمی در فروردین‌ماه، از طریق وبگاه جشنواره و سایر مسیرهای اطلاع‌رسانی الکترونیک و پستی و داخل و به چهار زبان انگلیسی، آلمانی، فرانسوی و اسپانیایی در خارج از کشور آغاز شد. ثبت‌نام متقاضیان در پایان شهریورماه خاتمه یافت.

طرح‌های ارائه شده بر حسب موضوع به صورت الکترونیک از طریق سامانه برای ارزیابی به 18 گروه تخصصی ارسال شد.

کارشناسان و اعضای هیات‌علمی عضو گروه‌های تخصصی طرح‌ها براساس ماهیت و شاخص‌های تعریف شده ارزیابی کردند و طرح‌های برتر به هیات داوران جشنواره بین‌المللی خوارزمی پیشنهاد شد.

مهنازاده افزود: «برای تشویق و حمایت از برگزیدگان جشنواره‌های بین‌المللی خوارزمی به آنها لوح تقدیر ریاست جمهوری اهدا می‌شود. همچنین تندیس جشنواره و جایزه نقدی از سوی سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران به برگزیدگان جشنواره بین‌المللی خوارزمی اعطا می‌گردد».

دبیر سی و یکمین جشنواره بین المللی خوارزمی به انتشار ویژه نامه اشاره کرد و گفت: ما دو ویژه نامه برای جشنواره جوان خوارزمی و جشنواره بین المللی خوارزمی منتشر کردیم که برنگان همه دوره ها را بررسی کردیم و این ویژه نامه چاپ شده و فکر می کنم به زودی پخش می شود. ما از سال پیش تعامل خود را با برندگان ویژه جشنواره شروع کرده بودیم که این ها باید به عنوان داور و کارشناس هم شرکت کنند که امسال باید این را گسترش دهیم و استفاده بیشتری از این افراد کنیم.

وی در پایان گفت: برنامه های مختلف و شیوه های خود را ارزیابی کردیم و سیستم الکترونیکی را نیز به روز رسانی کردیم. ما امسال فراخوانی به چهار زبان انگلیسی، فرانسوی، آلمانی و اسپانیایی به هزار دانشگاه دنیا ارسال کردیم. البته آمار و ارقام و گزارش های کمی برای ما مهم نیست ما به دنبال کیفیت هستیم. جشنواره امسال در سالن همایش های صدا و سیما برگزار می شود.

مراسم معرفی و تقدیر از برگزیدگان سی و یکمین جشنواره بین‌المللی خوارزمی روز شنبه 5 اسفندماه در مرکز همایش‌های صداوسیما برگزار خواهد شد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت

  • facebook
  • twitter
  • googleplus
  • linkedIn
  • flickr

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *