گزارش امروز: خطیبان نماز جمعه در آستانه روز 22 بهمن و راهپیمایی ملت سلحشور ایران اسلامی، این روز خجسته را مظهر اقتدار ملی و مظهر حضور مردمی و اراده و عزم ملی دانستند.

امامان جمعه در خطبه های این هفته با دعوت از مردم برای برگزاری باشکوه راهپیمایی 22 بهمن، تاکید کردند که شرکت در راهپیمایی سالروز پیروزی انقلاب اسلامی به عنوان یک تکلیف شرعی، مظهر همدلی و ایستادگی ملت همیشه در صحنه ایران و خنثی کننده توطئه بدخواهان نظام اسلامی است.
براساس گزارش های دریافتی از پایگاههای نماز جمعه مراکز استانی بخشی هایی از خطبه های ایراد شده برخی استانها به شرح زیر است:
** زنجان
ملت ایران در راهپیمایی 22 بهمن اقتدار نظام اسلامی را به نمایش می گذارند
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان گفت: ملت ایران در راهپیمایی 22 بهمن امسال بیش از گذشته اتحاد و انسجام خود و اقتدار نظام اسلامی را در جهان به نمایش می گذارند.
حجت الاسلام علی خاتمی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر زنجان بابیان اینکه انقلاب اسلامی در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی خود قرار دارد، افزود: با تاکید رهبر معظم انقلاب راهپیمایی امسال باید با عظمت، شکوه و مشارکت هرچه بیشتر اقشار مختلف مردم برگزار شود.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان ادامه داد: حضور شکوهمند ملت غیور ایران در راهپیمایی 22 بهمن امسال تو دهنی به دشمنان و بدخواهان نظام خواهد بود.
وی بیان کرد: مردم ایران طی 39 سال گذشته تاکنون پنجه در پنجه دشمنان به ویژه آمریکا مردانه و جوانمردانه ایستادگی کرده اند و همواره توطئه ها و برنامه های آنها با شکست مواجه شده است.
حجت الاسلام خاتمی خاطرنشان کرد: ملت ایران همواره به تبعیت از رهبری در صحنه ها و شرایط حساس کشور حضوری بهنگام داشته اند و این بار نیز در راهپیمایی 22 بهمن حرکتی شکوهمند و پر نشاط را رقم خواهند زند.

** گلستان
امام جمعه گرگان: حضور فراگیر در راهپیمایی 22بهمن پاسخ کوبنده به دشمنان است
نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان؛ مردم را به شرکت گسترده در راهپیمایی 22 بهمن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی فراخواند و گفت: این حضور فراگیر پاسخ کوبنده ای به دشمنان و در راستای خنثی کردن توطئه های آنان است.
آیت الله سیدکاظم نورمفیدی در خطبه های نماز جمعه این هفته گرگان اظهار کرد: دشمن مترصد حضور کم تعداد مردم در این راهپیمایی است تا از آن برای رسیدن به مقاصد خود بهره برداری کند، اما همانند همیشه مردم با احساس تکلیف شرعی و دفاع از آرمان های انقلاب پرشورتر از همیشه در این راهپیمایی شرکت خواهند کرد.

** لرستان
امام جمعه موقت خرم آباد:
حضور مردم در صحنه ضریب امنیتی و استحکام نظام اسلامی را بالا می برد
امام جمعه موقت خرم آباد با دعوت مردم به حضور گسترده در راهپیمایی 22 بهمن امسال گفت: حضور گسترده مردم در راهپیمایی 22 بهمن ضمن ناامیدی دشمنان منجر به ارتقای استحکام نظام اسلامی و افزایش ضریب امنیت ملی خواهد شد.
حجت الاسلام بهروز شمسی فر در خطبه های این هفته نماز جمعه خرم آباد در محل مصلی الغدیر خرم آباد، افزود: هم اکنون جمهوری اسلامی با دارا بودن ویژگی حضور مردم در تمام عرصه ها یکی از امن ترین کشورهای دنیا به شمار می رود.
وی گفت: حضور همگانی و عظیم مردم در راهپیمایی 22 بهمن و سالروز پیروزی انقلاب اسلامی عظمت این نظام را به رخ جهانیان می کشاند.
امام جمعه موقت خرم آباد افزود: 22 بهمن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و پیروزی حق علیه باطل است که مردم با حضور و اتحاد و همبستگی خود در برابر ظلم و طاغوت به این پیروزی رسیدند.
وی با تاکید بر اهمیت حضور مردم در عرصه های مختلف گفت: هرگاه مردم با اتحاد و انسجام به میدان امده اند موفق به شکست توطئه های دشمن شده اند.
امام جمعه موقت خرم آباد اظهار کرد: در راهپیمایی 22 بهمن هر کسی که دلسوز کشور و خواهان عظمت این امت است وظیفه دارد شرکت کند.
وی با اشاره به دستاوردهای انقلاب اسلامی افزود: به رغم خسارات هشت سال جنگ اکنون پیشرفت های چشمگیری حاصل شده است.

** کرمان
خطیب جمعه کرمان:
پیروی از رهبری، توجه به مردم و مقاومت در کار سه اصل پیروزی است
نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمان گفت: سه اصل پیروی از فرامین و منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی، توجه به مردم و مقاومت در کار ما را به پیروزی خواهد رساند.
حجت الاسلام حسن علیدادی سلیمانی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر کرمان افزود: باید از خط بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران همانطور که امام راحل می خواستند دفاع کنیم و توجه داشته باشیم که پیروی از دستورات رهبری در تمام سطوح کشور ما را به پیروزی خواهد رساند.
وی از ارتقای جهش تاثیرگذار در منطقه به عنوان دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی نام برد و گفت: امروز جمهوری اسلامی در منطقه حرف اول را می زند و اگر هر کدام از قدرت های دنیا بخواهند کاری انجام دهند بدون جمهوری اسلامی نمی توانند انجام بدهند.
حجت الاسلام علیدادی سلیمانی بیان کرد: دشمن چشم دوخته ببیند مردم در 22 بهمن چه خواهد کرد لذا زنان و مردان انقلابی و در خط امام و رهبری در 22 بهمن باید حضور جدی داشته باشند تا دشمن را همچون گذشته مایوس کنند.
وی به سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در 22 بهمن اشاره و تصریح کرد: دشمن تلاش می کند مردم را ناامید کند و روز را شب و نظام را ناکارآمد جلوه دهد و در راه رسیدن به این هدف میلیاردها دلار بخصوص در فضای مجازی هزینه می کند تا برخی از جوانان که قبل از انقلاب و دوران مبارزه و دفاع را ندیده اند، تحت تاثیر قرار گیرند.
وی تصریح کرد: امام دشمن را نیز خوب می شناخت و اگر دشمن در لباس دوست می خواست وارد کشور شود با تیزبینی تشخیص می دادند.
وی با تاکید بر اینکه امام دشمن ستیز بود و با دشمن برخورد می کرد گفت: امام خمینی (ره) با توکل به خدا و توجه به مردم انقلاب را در 22 بهمن 57 به پیروزی رساند.
امام جمعه کرمان گفت: انقلاب اسلامی زمانی به پیروزی رسید که با رای مردم نوع حکومت جمهوری اسلامی شد و این نظام دستاوردهای زیادی را برای ما به ارمغان آورد.
وی گفت: یکی از این دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران استقلال بود لذا کشور توانست در پیچ های خطرناک استقلال خود را حفظ کند و سرانجام از این پیچ های خطرناک عبور کرد.
وی افزود: اکنون کشورهای غربی و شرقی می دانند باید با نگاه استقلالی ایران مذاکره کنند و حرف بزنند در حالی که قبل از پیروزی انقلاب اسلامی از ما حق توحش می گرفتند.
وی ادامه داد: انقلاب اسلامی امنیت را برای کشور به ارمغان آورد که جا دارد از بسیج، سپاه، نیروی مسلح، سربازان گمنام امام زمان (عج) تقدیر کرد.

**سیستان وبلوچستان
امام جمعه زاهدان:
شرکت درراهپیمایی 22بهمن مظهرهمدلی وخنثی کننده توطئه دشمنان است
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: شرکت در راهپیمایی 22 بهمن به عنوان یک تکلیف شرعی مظهر همدلی و ایستادگی ملت همیشه در صحنه ایران و خنثی کننده توطئه بدخواهان نظام اسلامی است.
آیت الله عباسعلی سلیمانی در خطبه های نماز جمعه این هفته زاهدان اظهار داشت: پیروزی انقلاب اسلامی به عنوان نقطه وحدت آمیز در کشور تمام معادلات سیاسی دنیای استکبار را بر هم زد و قدرت اسلام را به رخ جهانیان کشید.
نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استانهای سیستان و بلوچستان و کرمان افزود: 22 بهمن به عنوان سرمایه بزرگ معنوی و جشن ملی به هیچ گروه، جناح و مذهب خاصی تعلق ندارد بلکه جشنی همگانی برای عموم ملت ایران بحساب می آید.
عضو خبرگان رهبری تاکید کرد: حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن میثاق با آرمان های انقلاب، امام امت و شهدا، نشان دهنده اقتدار ملی، به رخ کشیدن پایبندی مردم به نظام و انقلابِ خود و مانور قدرت و اقتدار ملی است.
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: همچنین حضور باشکوه مردم در این جشن ملی نقطه قوت قلب مردم مظلوم جهان اسلام است.
آیت الله سلیمانی با بیان اینکه مردم ایران اسلامی وارث میراثی گرانبها از انبیای الهی هستند گفت: این ملت بزرگ در طول 39 سال پس از پیروزی انقلاب نشان داده اند در هیچ شرایطی دست از آرمان خود نخواهند کشید و همواره تا پای جان برای حفظ آن کوشا خواهند بود.
نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان های سیستان و بلوچستان و کرمان با بیان اینکه انقلاب اسلامی نقطه شروع تحولات خیره کننده در جهان بود بیان کرد: این انقلاب در مسیر پیشرفت فراز و فرودهای مختلفی را تجربه کرده و امروز با وجود تحریم و مشکلات در بخش های مختلف علمی، هوا فضا، نظامی و غیره به عنوان یکی از قدرت های جهان و کشورهای برتر در این زمینه ها مطرح است.
امام جمعه زاهدان افزایش دانشجویان از 186 هزار نفر سال 57 به افزون بر چهار میلیون نفر و مقالات علمی در سطح جهانی از 669 به 23 هزار مقاله کنونی، ارتقای رتبه ایران در نانو از 57 در سالهای اوایل دوران انقلاب به رتبه 16 فعلی را از جمله دستاوردهای عظیم پس از پیروزی انقلاب اسلامی ذکر کرد.
امام جمعه زاهدان با اشاره به دستاوردهای انقلاب اسلامی اظهار داشت: ایجاد نظم معنوی و اخلاق نوین بر خواسته از اسلام ناب محمدی، تحقق نظام مبتنی بر مردم سالاری دینی و استقلال و عزت ملی از جمله دستاوردهای این نظام برای جهان بود.
آیت الله سلیمانی با اشاره به امنیت ایران در منطقه گفت: با وجود قرار گرفتن ایران در منطقه پر از آشوب به لطف قدرت دفاعی که از قدرت ملی جدا نیست شاهد کشوری با ثبات و مقتدر در سطح منطقه و جهان هستیم.
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان از نیروهای نظامی و اطلاعاتی کشور برای تامین و حفظ امنیت قدردانی کرد.

** استان مرکزی
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی
حضور در راهپیمایی 22 بهمن نمایش عظمت ایران اسلامی است
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: حضور دشمن شکن در راهپیمایی یوم الله 22 بهمن، نمایش عظمت و اقتدار ایران اسلامی است.
آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی در خطبه های نماز جمعه اراک، افزود: انقلاب اسلامی با خمیرمایه مردمی و پشتیبانی قدرتمند ملت ایران حیات 40 ساله دارد و بار دیگر مردم انقلابی و همیشه در صحنه کشور با حضور معنادار در راهپیمایی 22 بهمن از نظام اسلامی قاطعانه حمایت می کنند.
وی اظهار کرد: مردم با حضور در یوم الله 22 بهمن به مزدوران و اغتشاشگران نشان خواهند داد در بین ملت سربلند ایران اسلامی جایگاهی ندارند.
امام جمعه اراک خاطرنشان کرد: وحدت و انسجام پیام راهپیمایی 22 بهمن است که ملت بصیر ایران به بهترین شکل آن را به جهانیان مخابره خواهند کرد.
آیت الله دری نجف آبادی گفت: امنیت و آرامشی که اکنون در کشور وجود دارد نتیجه خون شهدا، جانبازان و رزمندگان در دوران انقلاب و دفاع مقدس است.
وی افزود: تاثیرگذاری ایران در مجامع بین المللی نتیجه عزتی است که به برکت انقلاب اسلامی فراهم شده و باید همگان قدردان این نعمت ها باشند.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی اظهار کرد: شهدا برای استقلال، آزادی و دفاع از حق فداکاری کردند و نامشان در تاریخ جاودانه خواهد ماند.

** کردستان
امام جمعه سنندج مردم را به شرکت گسترده در راهپیمایی 22 بهمن دعوت کرد
امام جمعه سنندج مردم را به شرکت گسترده در راهپیمایی 22 بهمن دعوت کرد و گفت: مردم ایران اسلامی با شرکت گسترده و عمومی در راهپیمایی به جهانیان اعلام خواهند کرد که همچنان حامی نظام، انقلاب و رهبری هستند.
ماموستا عبدالرحمن خدایی در خطبه های نماز جمعه این هفته سنندج ضمن تبریک سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با بیان اینکه مردم کشورمان همواره با جان و دل از انقلاب حمایت کرده اند، افزود: به طور قطع شرکت گسترده مردم در راهپیمایی 22 بهمن، دشمنان را مایوس خواهد کرد.
او تاکید کرد: نیاز است همگی برای حفظ نظام اسلامی و خنثی کردن دسیسه های دشمنان در این راهپیمایی شرکت عمومی داشته باشیم و بار دیگر وفاداری خود را به انقلاب و نظام نشان دهیم.

** اردبیل
امام جمعه اردبیل:
راهپیمایی 22 بهمن یک رفراندوم ملی است
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: راهپیمایی 22 بهمن مظهر اقتدار ملی ، استقامت ، عزم، اراده و رفراندوم ملی است.
آیت الله سیدحسن عاملی در خطبه های نماز جمعه اردبیل افزود: حضور در صحنه، یک وظیفه ملی و دینی است؛ در طول تاریخ هر وقت ملت ایران در صحنه نبوده اند دشمنان کشور ما را تقطیع و ضربات جبران ناپذیری وارد کرده اند.
وی گفت: اجتماع ملت ما در 22 بهمن امسال ویژه و استثنایی و تماشایی خواهد بود، هم به دلیل اهانت های ترامپ به ملت ایران و هم به خاطر دخالت های اخیری که در کشور انجام دادند.
او اظهار کرد: دخالت آنها در غائله اخیر برای خواندن ذائقه بود و ملت بزرگ ما در 22 بهمن ذائقه خود را نشان خواهند داد.
وی گفت: ملت ما یک ویژگی مهمی دارد که آن را از انقلاب به ارث برده و هر وقت احساس می کند دشمن نزدیک می شود و قصد توطئه دارد به صورت ید واحده به صحنه آمده و قدرت انقلاب و ملت را به نمایش می گذارد.
به گفته وی ، این همان دموکراسی حقیقی است که غرب تحمل دیدن آن را ندارد ، ملت ایران احساس و اعتقاد دارد که خود صاحب کشور و صاحب انقلاب است.

** قم
امام جمعه موقت قم:
دشمنان در راهپیمایی 22 بهمن بار دیگر شکست نقشه های خود را به چشم می بینند
امام جمعه موقت قم گفت: دشمنان و مستکبران جهان با مشاهده حضور باشکوه مردم در راهپیمایی 22 بهمن بار دیگر شکست توطئه ها و نقشه های شوم خود را به چشم خواهند دید.
آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری در خطبه های این هفته نماز جمعه قم در مصلای قدس این شهر افزود: مستکبران جهان از همان آغاز پیروزی انقلاب تمام توان خود را برای دور کردن مردم از این نهضت الهی به کار بستند، اما همواره ناکام ماندند و حضور پرشور مردم در راهپیمایی 22 بهمن تماشایی خواهد بود و دشمنان را خجالت زده می کند.
وی بیان کرد: انقلاب اسلامی در آستانه ورود به چهل سالگی خویش قرار دارد و در طول این سال ها ثابت شد اگر ما بر خدا توکل کنیم هیچ ابر قدرتی نمی تواند در برابر این انقلاب کاری انجام دهد، چه رسد به ترامپ که کاره ای نیست.
وی ادامه داد: ملت ایران در برابر نظام ستمگری ایستاد که به شدت سرسپرده بیگانگان بود و به دین و دنیای مردم لطمه می زد، این رژیم مردم را از صحنه های سیاسی و اجتماعی دور نگاه داشته بود و به دشمنان اجازه چپاول اموال ملت را می داد.
حسینی بوشهری گفت: ملت ایران با پیروزی انقلاب اسلامی به عزت حقیقی دست یافت و توانست دست حکومتی را که به دنبال پیاده سازی فرهنگ غرب و نابودی حوزه و دانشگاه بود را کوتاه کند.
وی بیان کرد: استقلال این ملت با حرکت بزرگ امام خمینی (ره) در تشکیل نظام جمهوری اسلامی رقم خورد؛ در مکتب امام راحل (ره) هم نقش هدایت الهی و هم نقش نمایندگان مردم دیده شده بود و به همین دلیل نظام سیاسی مورد نظر ایشان مصداق کامل حکومت مردم سالاری دینی بود.
وی ادامه داد: با وجود تمام توطئه های دشمنان از جمله ترور مسئولان نظام، ایجاد آشوب های داخلی و جنگ تحمیلی، تحریم و فشارهای اقتصادی و همچنین بهره مندی از فضای مجازی و رسانه های تحت سلطه خود برای راه اندازی جنگ نرم علیه نظام اسلامی، امید مردم ایران همچنان زنده است و آنان با استواری به سمت آینده حرکت می کنند.
عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: همین امید بود که باعث شد جوانان این کشور با وجود شرایط سخت و تحریم در عرصه های مختلف علم و فناوری همچون علوم پزشکی، فناوری هسته ای و صنایع دفاعی به پیشرفت های مهمی دست یابند که چشم دشمنان را خیره کرد.
وی افزود: شاید اگر دشمنان ما را تحریم نمی کردند و شرایط سختی را بر ما وارد نمی آوردند امروز همان جریان واردات سابق برقرار بود و ما هیچ گاه به این پیشرفت ها نمی رسیدیم.
وی ادامه داد: امروز از نظر سیاسی قدرت ایران با رهبری رهبر معظم انقلاب به جایگاهی رسیده است که اگر کشوری در سطح منطقه خطایی انجام دهد با نهیب ایران رو به رو می شود و باید در رابطه با اقدام خود توضیح دهد.
حسینی بوشهری گفت: دشمنان اعلام می کنند قدس پایتخت اسرائیل است اما در سازمان ملل نمایندگان کشورهای مختلف به این تصمیم اعتنا نمی کنند، این نشان بزرگی انقلاب و کوچک شدن قدرت آمریکا و دشمنان در برابر نظام جمهوری اسلامی است.
وی همچنین بیان کرد: پس از گذشت 39 سال از انقلاب دیگر وجود تبعیض و فساد در کشور معنا ندارد، دشمنان می خواهند در قالب جنگ نرم ذهن مردم و جوانان ایرانی را منحرف کنند، مسئولان نباید اجازه دهند وجود تبعیض و فساد در کشور این اجازه را برای سوء استفاده به دشمنان بدهد.
وی ادامه داد: ایستادگی ما در مقابل فساد و تبعیض، راه نفوذ دشمنان را می بندد و باعث می شود مردم همان نشاط سال 57 را داشته باشند و مسیر برای آغاز حرکت انقلاب در 40 سال آینده فراهم شود.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت

  • facebook
  • twitter
  • googleplus
  • linkedIn
  • flickr

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *