گزارش امروز : زیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: سینمای ایران در شاخص مقام تولید با تولید نزدیک به یکصد اثر سینمایی در طول سال رتبه نخست منطقه ای را به خود اختصاص داده است .

سید عباس صالحی جمعه شب در آیین جشنواره فیلم فجر در سالن شهید آوینی بوشهر افزود: در چشم انداز بیست ساله پیش بینی شده ایران در برخی یا تمام حوزه ها به رتبه نخست کشورهای منطقه دست یابد اما اکنون جمهوری اسلامی ایران در حوزه سینما با اختلاف نسبت به سایر کشورهای منطقه در مقام تولید رتبه نخست قرار دارد.
وی بیان کرد: وقتی با برخی از کشورهای منطقه گفت و گو می شود برای آنها نیز رسیدن ایران به این سطح از کمیت در حوزه سینما عجیب و شگفت آور است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: سینمای ایران در حوزه های فیلم های کوتاه و بلند و مستند حرف های زیادی برای گفتن دارد.
وی گفت: سینمای ایران تنها بعنوان سینمای یک کشور مطرح نیست بلکه بعنوان یک رقیب و ممتاز در سطح جهان مطرح است.
صالحی افزود: فیلم سازان ایرانی با پیشرفت های روز افزون خود اکنون رقیب بزرگ فیلم سازان مطرح جهانی شده اند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی یادآورشد: این مسیر تعالی در دل انقلابی شکل گرفت که برخی معتقد بودند با پیروزی انقلاب اسلامی پرونده آن بسته می شوند ولی همگان بخوبی دیدند که سینمای ایران در داخل و خارج از کشور بخوبی مطرح شد.
صالحی تاکید کرد: سینما به کمک فیلم سازان و خلاقان این حوزه توانسته بخوبی مسیر رو به رشد خود را ادامه دهد.
وی گفت: سینمای ایران توانسته ترکیبی از چند عنصر بوجود آورد که هر چه در آمیزش این چند عنصر پایدار تر باشد نشان سینمای ایران نشان پایدارتری به خود می گیرد.
صالحی افزود: در گذشته تاریخی خود نیز در حوزه ادبیات ثابت کردیم که می توان چهار عنصر را به هم پیوند زد و از آن یک ادبیات جاودانه ساخت.
وی عنوان کرد: در حوزه شعر و ادبیات سه عنصر انسانی بودن محتوا، متفکر بودن، شاعرانه بودن(عنصر خیالی بلند پرواز) وجود داشته که با افزوده شدن عنصر چهارم یعنی قصه دار بودن مانند شاهنامه فردوسی، خمسه نظامی و مثنوی مولانا و ده ها اثر ادبی کشور ترکیب این چهار عنصر را با هم دارد.
صالحی ادامه داد: سینما اگر این چهار عنصر را با خود پیش ببرد که گام های نخستین این مسیر را طی کرده می تواند طعم سینمای ایران را داشته و سینمای کشور را بیش از گذشته شکوفا باشد.
وی افزود: سینما به کمک هزاران هزار عنصر جوان و خلاق مسیر خویش را پیش می برد که امیدواریم در سال های آینده سینمای ایران بیش از گذشته پیشتاز هنرهای معاصر کشور باشد.
صالحی یادآورشد: مردم بیش از سه دهه است که ماه بهمن را با دو اتفاق جشن های انقلاب و سینما می شناسند و سینما تبدیل به یک نوستالوژی برای نسل های این چند دهه شده است.
دراین آئین از سیدرضا صافی بعنوان کارگردان و عباس جوادی به عنوان بازیگر استان بوشهر توسط وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تجلیل شد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت

  • facebook
  • twitter
  • googleplus
  • linkedIn
  • flickr

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *