گزارش امروز : رئیس کمیسیون بودجه و نظارت شورای اسلامی شهر تهران بر ضرورت موثر استفاده موثر از توان سرمایه گذاران و خیرین در منطقه 22 تاکید کرد و گفت: سرمایه گذاران و خیرین زیادی هستند که مایلند تا در زمینه های مختلف آموزشی، درمانی،تفریحی و … در شهر تهران مشارکت کنند و به میزانی که بتوانیم سرمایه گذار جذب کنیم، موفق خواهیم بود.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 22، دکتر مجیدفراهانی با حضور در شهرداری منطقه 22 و در دیدار به مدیران شهری و شورایاران محلات اظهار کرد: با توجه به پتانسیل های موجود منطقه، برای جلب سرمایه گذار،شورایاران می توانند در این حوزه به شهردار منطقه که فردی فرهیخته و آشنا به مسائل شهرسازی و مدیریت شهری است و واقف به مشکلات در زمینه های کلان و عملیاتی شهرداری، کمک کنند.

وی در ادامه با بیان اینکه بودجه ای که برای سال97 برای این منطقه در نظر گرفته شده ، به نسبت سایر مناطق شهر تهران، وضعیت مناسب تری دارد، بر ضرورت موثر استفاده موثر از توان سرمایه گذاران و خیرین در منطقه تاکید کرد و گفت: سرمایه گذاران و خیرین زیادی هستند که مایلند تا در زمینه های مختلف آموزشی، درمانی،تفریحی و … در شهر تهران مشارکت کنند و به میزانی که بتوانیم سرمایه گذار جذب کنیم، موفق خواهیم بود.

به گفته فراهانی با توجه به ظرفیت های بسیار زیادی که برای جذب سرمایه گذار در منطقه 22 وجود دارد، این منطقه می تواند جاذب بسیاری از پتانسیل ها در شهر تهران باشد.

رئیس کمیسیون بودجه و نظارت شورای اسلامی شهر تهران گفت: در بحث کمبودهایی که در حوزه های مختلف شهری منطقه 22 وجود دارد، نیازمند پیگیری ها و شناسایی نیازسنجی ها با توجه به جمعیتی که در منطقه ساکن است،با کمک بخش خصوصی خواهیم بود. یکی از مهمترین مشکلات این منطقه ساخت و سازهای بی رویه و بارگذاری هایی زیادی است که صورت گرفته است.منطقه 22 به لحاظ شهرسازی و سیمای بصری به سرعت رشد کرده و این سرعت رشد در جاهایی باعث بوجود آمدن چالش ها و مشکلات عدیده ای شده است.

وی بخش عمده ای از مشکلات منطقه 22 را معلول تفکر رشد بی رویه برج سازی برشمرد و ادامه داد: برج های سر به فلک کشیده و مجتمع های تجاری و مسکونی که در منطقه ساخته شده و به تبع آن عدم وجود زیرساخت ها و سرانه ها، بخش عمده ای از مشکلات بوجود در این منطقه است.خرده فرهنگ هایی که در این منطقه با سطحوح مختلف فرهنگ و انتظارات، منش و روش مستقر هستند نیز باعث ایجاد تعارض و تضاد می شوند.

فراهانی اظهار کرد: متاسفانه با وجود اینکه نیمی از منطقه 22 را فضای سبز تشکیل می دهد، به دلیل پراکندگی و گستردگی منطقه، در بحث نگهداشت شهر عملکرد خوبی صورت نگرفته است که بخشی از آن به دلیل پراکندگی منطقه ای و جمعیتی و بخش دیگر آن وجود شریان های متعدد ورودی و خروجی در این منطقه است و این خود نیازمند کنترل و نظارت بیشتر بر روی کار پیمانکاران در حوزه های مختلف شهری است.

فراهانی در پایان اظهار کرد: خوشبختانه منطقه 22 به لحاظ سرانه های تولید زباله پایین ترین سطح تولید زباله در شهر تهران را داراست.سرانه تولید زباله هر ساکن منطقه 230 کیلوگرم در سال است که به نسبت سایر مناطق دیگر شهر تهران وضعیت بهتری را دارد.اما در بحث حادثه خیز بودن این منطقه بعد از منطقه 6 رتبه دوم را دارد که بخشی از این حادثه خیز بودن به دلیل معابر و گذرگاهها و بخشی از آن به دلیل عدم آموزش های کافی، مدیریت های بحران و آموزش های ایمنی است که باید با جدیت بیشتری در منطقه دنبال شود.
انتهای پیام /////

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت

  • facebook
  • twitter
  • googleplus
  • linkedIn
  • flickr

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *