گزارش امروز : رئیس ‌جمهوری در جلسه هیات وزیران، فرا رسیدن ولادت حضرت عیسی مسیح (ع)؛ پیامبر بزرگ الهی و اعجوبه خلقت را که کیفیت خلقتش پس از خلقت حضرت آدم مشابه نداشته است، به پیروان آن حضرت و همه مؤمنان به ادیان الهی تبریک گفت و افزود: میلاد حضرت مسیح(ع) یادآور آموزه ‌های آسمانی آن پیامبر توحید و معنویت و محبت است.

به گزارش  از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی در این جلسه که عصر یکشنبه برگزار شد، اظهار داشت: خداوند در بیان خلقت حضرت مسیح (ع)، تمثل روح الهی در قالب بشر و بکرزایی حضرت مریم(س) را نمونه ‌ای از اعجازهای الهی ذکر کرده است.
روحانی خاطرنشان کرد: میلاد حضرت مسیح(ع) نه فقط برای مسیحیان، بلکه برای ما مسلمانان نیز روزی مبارک و یادآور آموزه ‌های آسمانی آن پیامبر توحید و معنویت و محبت است.
رئیس‌ جمهور اظهار امیدواری کرد که پیروان ادیان الهی با بهره‌ گیری از آموزه‌ های انبیای الهی، جامعه ‌ای ایمن‌ تر، باثبات تر و پیشرفته ‌تر را ایجاد کنند و از تفرقه ‌افکنی دشمنان اخلاق و دشمنان انبیاء غافل نشوند.

**اختصاص 1030 میلیارد ریال تسهیلات بانکی ارزان قیمت به زلزله زدگان استان کرمان
هیأت وزیران در ادامه جلسه، با اختصاص مبلغ یکهزار و 30 میلیارد ریال تسهیلات بانکی برای بازسازی اماکن مسکونی روستایی و شهری و تأمین لوازم خانگی و سایر هزینه ‌های ضروری آسیب ‌دیدگان ناشی از زلزله استان کرمان با سود و کارمزد 4 درصد در مناطق روستایی و 5 درصد در مناطق شهری موافقت کرد.
همچنین پرداخت کمک بلاعوض جهت احداث 1500 واحد مسکونی شهری به ازای هر واحد 6 میلیون تومان و احداث 700 واحد مسکونی روستایی به ازای هر واحد 5 میلیون تومان و تأمین لوازم خانگی 2200 واحد مسکونی آسیب دیده به ازای هر واحد 2 میلیون تومان مورد تصویب دولت قرار گرفت.
با تصویب دولت همچنین مبلغ سقف فردی تسهیلات بازسازی واحدهای مسکونی روستایی خسارت دیده ناشی از زلزله شهرستان‌ های زرند و کوهبنان و سیل استان کرمان از مبلغ 20 میلیون تومان به 30 میلیون تومان و برای بازسازی واحدهای مسکونی شهری شهرستان ‌ها و استان یاد شده از مبلغ 30 میلیون ریال به 40 میلیون ریال افزایش یافت.

**آیین‌ نامه اجرایی یکی از تبصره‌ های قانون بودجه سال 1396 کل کشور تصویب شد
هیأت وزیران در ادامه، به بررسی آیین‌ نامه اجرایی یکی از تبصره ‌های قانون بودجه سال 1396 کل کشور درخصوص حمایت از خانوارهای هدف و نیازمند و ارائه خدمات حمایتی و کمک به بخش تولید و اشتغال از محل درآمدهای حاصل از اصلاح قیمت کالاها و خدمات پرداخت و آن را تصویب کرد.
به موجب این آیین‌ نامه، منابع حاصل از افزایش قیمت‌ های مندرج در قانون هدفمند کردن یارانه‌ ها از طریق شرکت‌ های تابع وزارتخانه‌ های نفت و نیرو وصول و بابت سهم دولت از هدفمندی یارانه‌ ها به حساب متمرکز آنها نزد خزانه واریز می‌ شود.
براساس آیین‌ نامه یاد شده، افزایش حداقل مستمری خانوارهای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی به ترتیب برای خانوارهای یک نفره 95 هزار تومان، خانوارهای دو نفره 189 هزار تومان، سه نفره 253 هزار تومان، چهار نفره 337 هزار تومان و پنج نفره و بیشتر 365 هزار تومان تعیین شد.
هیأت وزیران همچنین مقرر کرد تا مبلغ 30 هزار میلیارد ریال در اختیار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قرار گیرد تا برای اجرای بیمه نمودن افراد فاقد بیمه سلامت از طریق سازمان بیمه سلامت ایران، کاهش میزان پرداختی بیماران بستری در بیمارستان‏ های وابسته به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، حفاظت و حمایت مالی از بیماران صعب‌العلاج و خاص هزینه نماید و تا 550 میلیارد ریال از مبلغ فوق برای بیمه نمودن افراد فاقد بیمه سلامت توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در اختیار سازمان بیمه سلامت ایران قرار گیرد.
دولت به سازمان برنامه و بودجه کشور نیز اجازه داد تا سقف 8 هزار میلیارد ریال بابت حمایت از تولید، اشتغال با اولویت جوانان و فارغ التحصیلان دانشگاهی، مسکن، حمل و نقل عمومی، صادرات غیرنفتی و طرح‌ های بهینه‌سازی و ارتقای ‌بهره‌وری مصرف انرژی، تقویت منابع صندوق کارآفرینی امید و همچنین برای تولید واکسن فلج اطفال تزریقی و تولید فرآورده‌های زیستی(بیولوژیک) انسان و برای توسعه مراکز فوریت‌های اجتماعی در 140 شهر بالای 50 هزار نفر جمعیت اختصاص دهد.
هیأت وزیران همچنین کلیه کارگاه‌های تولیدی و خدماتی دارای مجوز کسب و کار را در صورت استخدام بیکاران دارای مدرک لیسانس و بالاتر که در مرکز کاریابی و مشاوره شغلی ثبت نام نموده‌اند، به مدت 2 سال از پرداخت حق بیمه سهم کارفرما معاف کرد، مشروط بر اینکه لیست بیمه ارسالی آنها به سازمان تامین اجتماعی بعد از استخدام نیروی کار جدید نسبت به قبل از استخدام فارغ‌التحصیلان دانشگاهی، افزایش یافته باشد.

**تعرفه خدمات تشخیصی و درمانی در مراکز درمانی خیریه در سال 96 اصلاح شد
دولت با توجه به تصمیم شورای عالی بیمه سلامت کشور برای اصلاح تعرفه خدمات تشخیصی و درمانی در مراکز درمانی خیریه در سال 1396، مصوب کرد تعرفه‌ های خدمات تشخیصی و درمانی مراکز خیریه سه برابر تعرفه بخش دولتی محاسبه گردد.

**موافقت ‌نامه چارچوب تسهیل تجارت بدون کاغذ فرامرزی در آسیا و اقیانوسیه تصویب شد
هیأت وزیران با تصویب موافقت‌ نامه چارچوب تسهیل تجارت بدون کاغذ فرامرزی در آسیا و اقیانوسیه موافقت کرد.
«تجارت بدون کاغذ فرامرزی» به معنی تجارت کالا از جمله واردات، صادرات، گذر و خدمات مربوط می‌ باشد که براساس ارتباطات الکترونیکی از جمله مبادله داده‎ها و اسناد به صورت الکترونیک، انجام می‌ شود.
اصول کلی حاکم بر این موافقت ‌نامه عبارتند از: برابری عملکردی، عدم تبعیض در استفاده از ارتباطات الکترونیکی، بیطرفی فناوری، ارتقاء قابلیت کاربرد داخلی، تسهیل تجارت پیشرفته و رعایت نظارتی، همکاری بین بخش ‌های دولتی و خصوصی و بهبود محیط اعتماد فرامرزی.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت

  • facebook
  • twitter
  • googleplus
  • linkedIn
  • flickr

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *