گزارش امروز : شهردار تهران گفت که از صبح فردا/یکشنبه/ پایتخت از وضعیت قرمز خارج و به وضعیت زرد رسیده و دستگاههای اجرایی از آماده باش کامل خارج می شوند.
شهردار تهران: پایتخت از وضعیت قرمز خارج می شود
محمد علی نجفی پس از جلسه خود با اعضای ستاد شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرداری تهران در جمع خبرنگاران اظهارکرد: براساس آخرین وضعیت، مجموعه شرایط به سمت پایداری و سکون حرکت می کند و نگرانی برای وقوع زلزله بزرگتر در شهر تهران برطرف شده است.
وی به مصوبات جلسه امشب خود در خصوص دستورالعمل دستگاههای اجرایی شهر تهران در مواقع اضطراری اشاره کرد و گفت: در این جلسه 10مصوبه در بخش های مختلف داشته ایم که یکی از مهم ترین مصوبه ها این است که در مواقع اضطراری رویکردمان محله محور باشد و بتوانیم ماموریت های دستگاههای اجرایی را در مواقع اضطراری در محلات تعریف کنیم.
شهردار تهران ادامه داد: باید در مواقع اضطرار امکانات لازم را برای هر محله تعریف کنیم و شهروندان هر محله باید اطلاع داشته باشند که در موقع زلزله چه جان پناهی در کدام نقطه از محلات تعبیه شده است.
وی تصریح کرد: به همین منظور تهیه نقشه تخلیه اضطراری در محلات مختلف شهر تهران تهیه شده و این نقشه در پایگاه اطلاع رسانی شهرداری تهران انتشار یافته است.
به گفته وی، شهروندان می توانند این نقشه را از طریق سرای محلات دریافت کنند که به زودی این نقشه از طریق سیستم تلفن همراه و اپلیکیشن در اختیار شهروندان قرار خواهد گرفت.
وی تاکید کرد: در چهارشنبه شب گذشته (29 آذرماه) و در پی وقوع زلزله بسیاری از خیابان های شهر تهران مملو از خودرو شده و ترافیک سنگینی در خیابان ها تهران ایجاد شد و اگر زلزله بزرگتری ایجاد می شد، عملیات امداد رسانی غیرممکن بود.
نجفی در ادامه افزود: باید آموزش شهروندان در مواقع اضطراری را توسعه دهیم و همچنین ماموریت های دستگاههای مختلف را باید به سمت و سوی محلات مختلف شهر تهران هدایت کنیم.

** برگزاری مانورهای زلزله در مناطق مختلف تهران
شهردار تهران در ادامه از برگزاری مانورهای زلزله در شهر تهران خبر داد و گفت: به منظور آمادگی بیشتر مردم و دستگاههای مختلف اجرایی این مانورها تا سه ماه آینده در مناطق مختلف شهر تهران اجرایی و عملیاتی خواهد شد.
وی تاکید کرد: این مانورهای زلزله به منظور تقسیم بندی ماموریت دستگاههای مختلف شهر تهران در مناطق و محلات پایتخت اجرایی می شود.
نجفی همچنین از برگزاری جلسه خود به همراه رئیس شورای اسلامی شهر تهران با علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی خبر داد و گفت: در روز چهارشنبه و قبل از وقوع زلزله جلسه ای با رئیس مجلس شورای اسلامی داشتیم که یکی از موضوعات مهم این جلسه زلزله و بافت های فرسوده شهر تهران بود که رئیس مجلس در این نشست قول داد تا در بودجه 97 با تخصیص اعتبارات امکانات بیشتری به شهر تهران واگذار شود و همچنین بافت های فرسوده شهر تهران نیز در برابر زلزله از قدرت و استقامت بیشتری برخوردار شوند.
شهردار تهران به مصوبه دولت وقت در سال 89 اشاره کرد و افزود: در این مصوبه مفصل ماموریت دستگاههای اجرایی در مواقع اضطراری با امکانات مشخص تعیین شده که به عنوان مثال به سازمان هلال احمر تاکید شده در مواقع حساس بتواند یک میلیون نفر را در شهر تهران ساماندهی کند که تاکنون دستگاههای مختلف از این امکانات برخوردار نبوده و سعی خواهیم کرد که با شناسایی نقاط قوت و ضعف امکانات بیشتری به دستگاههای مختلف ارائه دهیم.
نجفی همچنین درباره آخرین وضعیت سوله مدیریت بحران شهر تهران اشاره کرد و گفت: درحال حاضر 120سوله که قرارگاه یا پایگاه مدیریت بحران شهر تهران محسوب می شود، وجود دارد که تعدادی از این سوله ها تغییر کاربری داده شده و به سازمان های مختلف به صورت موقت واگذار شده است.
وی خاطر نشان کرد: بخشی از این سوله ها نیز مربوط به فعالیت های ورزشی است که بنا داریم برای تجهیز امکانات به منظور ارائه خدمات به شهروندان در اختیار مرکز فرماندهی و ستاد مدیریت شهر تهران قرار گیرد.
به گفته وی، در شهر تهران چهار پایگاه پشتیبانی ستاد بحران فعال است که در مواقع اضطراری استان های معین که معمولا در دروازه ورودی شهر تهران وجود دارد نیز مستقر است.
وی یادآور شد: برخی از این پایگاهها به صورت منطقه ای و عمومی فعال هستند که بنا داریم میزان آمادگی این پایگاهها را افزایش دهیم.
انتهای پیام ////

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت

  • facebook
  • twitter
  • googleplus
  • linkedIn
  • flickr

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *