• صفحه خانگی
 • >
 • پیشنهاد سردبیر
 • >
 • ۱۹ میلیارد تومان کمک بسیج اصناف به مناطق زلزله زده کرمانشاه /پیشقراولان اقدامات خودجوش مردمی اصناف هستند

گزارش امروز : رئیس سازمان بسیج اصناف،بازاریان و تجار کشور: گفت : میزان کمک های نقدی و غیر نقدی به ارزش 19 میلیارد تومان توسط بسیج اصناف سراسر کشور ارسال شده است که با همت اتاق های اصناف، اتحادیه ها صنفی، خیرین و بازاریان جمع شده است. همچنین716 کانکس به مناطق زلزله زده ارسال شده است.

به گزارش خبر نگار ما غلامرضا حسن پور رئیس سازمان بسیج و مسئول کمیته اصناف و خیرین قرارگاه شهید جعفری در خصوص جایگاه قرارگاه فرهنگی شهید جعفری اظهار کرد:باتوجه به آن که سپاه پاسدارن از دقایق اول در مناطق زلزله زده حاضر شد، مسئولین تصمیم گرفتند تا سپاه قرارگاهی را به عنوان مقر اصلی قرار دهد و اقدامات از این قرارگاه به نقاط مختلف آسیب دیده کمک رسانی شود.

وی افزود: مواردی که به عنوان آمار و ارقام بسیج اصناف داده می شود در قالب سیستم مجموعه انجام شده و کارهایی که به صورت خودجوش از جانب جهادگران اصناف و بازاریان اتفاق افتاد بیان نشده و گم خواهد بود.

حسن پور با بیان اینکه اقدامات انجام گرفته که آماریست سازمانی از اتاق اصناف و بسیج کشور خاطر نشان کرد:راه اندازی آشپزخانه مرکزی شهید عراقی که مسئولیت رساندن غذای گرم را بر عهده داشت، ارسال واحد های سیار نانوایی، ارسال چادر، اسکان دادن مردم در بیش از ۷۰۰ کانکس ارسال شده که قرار است این تعداد ارسال شده به بیش از هزار کانکس اتفاق بیافتد، همگی از مجموعه اقداماتی است که سپاه استان های مختلف از قرارگاه شهید جعفری انجام داده است.

وی با اشاره به اینکه رویکرد قرارگاه شهید جعفری در دو محور است، ادامه داد: در گام اول مدیریت کمک رسانی هایی که از استان ها می شود و در گام دوم بازسازی خانه های ویران شده که تا پایان کار کنار مردم برای خدمت رسانی خواهیم بود.

رئیس سازمان بسیج اصناف کشور در خصوص فعالیت های جهادگرانه تجار و بازاریان تصریح کرد: در نظر داشته باشید که این بازاریان در شرایطی که اقتصاد و بازار ایران در رکود است کمک رسانی می کنند و باید اعتراف کرد که تا به اینجای کار برای خادمی مردم کم نگداشتند.

غلامرضا حسن پور ادامه داد: میزان کمک های نقدی و غیر نقدی به ارزش 19 میلیارد تومان توسط بسیج اصناف سراسر کشور ارسال شده است که با همت اتاق های اصناف، اتحادیه ها صنفی، خیرین و بازاریان جمع شده است. همچنین716 کانکس به مناطق زلزله زده ارسال شده است.

حسن پور در خصوص قیاس بودجه دولت ربا بودجه بسیج اصناف مقایسه و نحوه خدمت رسانی به بسیج اصناف نسبت به دولت اظهار داشت: دولت هم به نوبه خودش نقش ایفا کرده است اگرچه باید بیشتر از این باشد اما در خصوص بازسازی، بنیاد مسکن قبول کرده که تا ۳۰ درصد از بازسازی ویرانه ها را بر عهده بگیرد اگرچه ۷۰ درصد این بازسازی را اصناف برعهده گرفته است.

وی توضیح داد: کمیته اصناف و خیرین قرارگاه مرکزی خدمت رسانی شهید جعفری (ره) با مسئولیت رئیس سازمان بسیج اصناف، بازاریان و تجار کشور به منظور مدیریت یکپارچه کمک های اصناف و خیرین و تلاش جهت ساخت منازل مسکونی و به همت اتاق های اصناف و اتحادیه ها و خیرین محترم تشکیل شده است.

حسن پور ادامه داد: جلسه این کمیته روز سه شنبه 28 آذر 96 در محل قرارگاه واقع در سر پل ذهاب با حضور روسای بسیج اصناف استانها، روسای اتاق های اصناف و بازرگانی مراکز استانها و خیرین بازار سراسر کشور برگزار خواهد شد.

وی هدف از برگزاری این کمیته را این گونه بیان کرد: هدف ارائه گزارش استانها و انعقاد تفاهم نامه با استانها برای ارائه وام اشتغال همچنین ساخت وساز منازل مسکونی آسیب دیده است.

رئیس سازمان بسیج اصناف کشوربا بیان اینکه آقای رئیس جمهور بارها تاکید کردند که؛ کاستی های دولت را مردم جبران کردند و از این بابت قدردان این ملت بزرگ هستند، افزود: این نظام اسلامی مردمی است و خود مردم هم در همان روزهای اول در وسط میدان در امر خدمت رسانی به مردم زلزله زده شرکت کرد.

حسن پور عنوان کرد:در هر صورت از دولت محترم انتظار می رود که تعهدات خود را انجام دهد و آن چیزی که به مردم زلزله زده قول داده است جامعه عمل بپوشاند و بیشتر حضور پیدا کنند زیرا در بعضی از مناطق خصوصا روستا های صعب العبور تنها بسیجیان حضور دارند و کمک های مردمی را به دست زلزله زدگان می رسانند.

در ادامه این نشست فقیهی عضو اتاق اصناف کشور در خصوص فعالیت های اصناف از قبل انقلاب تا امروز اظهار داشت: شاید ذهن ها فراموش کرده اند که فعالیت های اصناف از قبل انقلاب تا به امروز چه مواردی بوده است.

وی تاکید کرد: خدمت رسانی در پیروزی انقلاب، برای دفاع کشور در جنگ تحمیلی و حال که در این شرایط بحرانی و زلزله زده غرب کشور یاری رسان شده است. اصناف از جنس مردم است و کار ها به صورت مردمی و خودجوش صورت می گیرد.

فاضلی رئیس اتاق اصناف ایران نیز در خصوص جایگاه اصناف در بزنگاه ها و مواقع بحرانی اظهار داشت: پیشقراولان اقدامات خودجوش مردمی اصناف هستند که نمی توان این نهاد مردمی را با نهاد های اجرایی دیگر مقایسه کرد.

وی با بیان اینکه اقدامات اتاق اصناف کشور در سه مرحله برای بهبود آسایش مردم زلزله انجام گرفته است افزود: بخش اول حضور جهادی و خودجوش اصناف در صحنه های دلخراش و خرابی های موجود بود که شامل امداد رسانی، ارسال نیروهای متخصص و آوار برداری شکل گرفت.

فاضلی تصریح کرد: در مرحله بعد ارسال کمک های مردمی و مدیریت این بحران بود که باید با غرور گفت که مردم سنگ تمام گذاشتند و در بخش سوم که در آینده رخ خواهد داد بازسازی خانه های ویران شده است که تا پایان کار اتفاق همزاه مردم رنج دیده زلزله زده خواهیم بود.

انتهای پیام /////

 • facebook
 • googleplus
 • twitter
 • linkedin
 • linkedin

ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت

 • facebook
 • twitter
 • googleplus
 • linkedIn
 • flickr

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *