گزارش امروز : مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) گفت: برای سیاست خروج از بنگاههایی که در برنامه راهبردی ما نیستند برنامه ای داریم که به همین منظور١٣٠ تا ١۴٠ شرکت را شناسایی شده و بر اساس برنامه ریزی های انجام شده، تا سال ١٣٩٨ واگذار خواهند شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، مرتضی لطفی روز چهارشنبه در نشست خبری مشترک با مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی افزود: بر اساس مصوبات مجلس شورای اسلامی و همچنین مصوبه هیأت امنا سازمان تأمین اجتماعی، خروج از بنگاه داری در اولویت شستا قرار گرفته و به همین دلیل تلاش های زیادی در این زمینه انجام می شود.

وی ادامه داد: تعداد هلدینگ های تامین اجتماعی از ٩ به ۵ هلدینگ نفت و گاز، دارو، بانک، بیمه و فناوری نوین تبدیل خواهد شد.

لطفی تصریح کرد: در مرحله اول هلدینگ های انرژی، نفت و گاز و هلدینگ های عمران با صنایع، کاشی، سرامیک و سیمان و هلدینگ صنایع نوین با رایتل ادغام خواهد شد و تلاش می شود همه هلدینگ ها را وارد بورس کنیم .

شستا در کانون توجه سرمایه گذاران خارجی است

لطفی ادامه داد: پس از برجام ۵٠ نوع تفاهم نامه برای سرمایه گذاری در سراسر کشور داشته ایم.

وی تصریح کرد: امیدواریم این تفاهم نامه ها به اجرا برسد همانطوری که تاکنون سرمایه گذاری در باکو در حوزه دارو در آستانه انجام عملیات اجرایی و سرمایه گذاری در حوزه سیمان در عراق در آستانه بهره برداری است.

این مقام شستا ابراز امیدواری کرد: جذب سرمایه گذاری خارجی با همکاری شستا را در کشور شاهد باشیم چون شستا پس از برجام به عنوان کانون توجه سرمایه گذاران تبدیل شده است.

لطفی اظهار داشت: در کشورهای توسعه یافته بنیادهای اقتصادی متعلق به صندوق های بازنشستگی است و به هرحال آثارش در تولید ناخالص داخلی، اثر در زیرساخت ها، حفظ و امنیت شغلی توسط صندوق ها انجام می شود.

وی اضافه کرد: شستا سه دهه پیش با سرمایه اولیه سه هزار و ٩٠٠ میلیارد تومان شکل گرفت و دارایی فعلی این شرکت ٨٠ هزار میلیارد تومان است.

لطفی تصریح کرد: در ٩ حوزه کسب و کار و چند رشته ای به صورت بنگاهداری در نفت، گاز و پتروشیمی، دارو، سیمان، معادن، حمل و نقل، انرژی، بانک، صنایع نوین و صنایع عمومی مشغول فعالیت است.

فروش کشتی به ترکیه

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی در ادامه با بیان اینکه سرمایه گذاری شرکت ها به نقطه خوبی رسیده است، اظهار داشت: همه شرکت ها و سرمایه گذاران خارجی تمایل دارند که با شستا نشست مشترک داشته باشند.

وی تصریح کرد: به عنوان نمونه در یک اقدام اولین کشتی مسافربری تولید شرکت های سرمایه گذاری این سازمان در قالب یک قرارداد به یکی از شرکت های ترکیه به ارزش ٢٩ میلیون دلار فروخته شد.

لطفی در ادامه با بیان اینکه بنای ما استفاده از نیروهای تخصصی است نه سیاسی، تاکید کرد: شستا دیگر حیات خلوت سیاسی نیست و بنا داریم افرادی که به این شیوه آمده اند، عذر آنها را بخواهیم و با استفاده از افراد متخصص کار در این مجموعه را ادامه دهیم.

ادامه داد: فعالیت های اقتصادی خوبی در حوزه هلدینگ های سرمایه گذاری تامین اجتماعی انجام شده است که نمونه آن را در پالایشگاه خلیج فارس دانست و در آینده نیز تاثیر آن را خواهیم دید.

تولید ۶ قلم داروی سرطانی در هلدینگ دارویی شستا

لطفی همچنین به تولید ۶ قلم داروی سرطانی در هلدینگ دارویی شستا اشاره کرد و گفت: این داروها در آینده نزدیک با حضور مسئولان رونمایی خواهند شد.

مدیرعامل شستا ادامه داد: برای فعالیت های سرمایه گذاری اقدامات خوبی در این شرکت انجام شده است به طوری که هفته گذشته با سرمایه گذاران آلمانی دیدارهایی داشتیم و امروز چهارشنبه نیز با ۴٠ نفر از تجار و سرمایه گذاران چین دیدار داریم.

لطفی اضافه کرد: در حال حاضر ٨۵ درصد سرمایه شستا به طور مستقیم در بورس عرضه شده است و برای مابقی شرکت های غیربورسی به استناد اصل ۴۴ قانون اساسی برای عرضه در بورس برنامه ریزی خواهد شد.

انتهای پیام /////

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت

  • facebook
  • twitter
  • googleplus
  • linkedIn
  • flickr

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *