گزارش امروز : رئیس هیئت مدیره شرکت توسعه و صادرات پوشاک از روند نحوه برگزاری انتخابات اصناف که قرار است ۱۹ آذر ماه برگزار شود انتقاد کردو گفت : وزارت صنعت هم در این خصوص با ارایه لیست ناقص کاند یدا تخلف کرده است .
مجید افتخاری در نشست خبری روز سه شنبه در جمع اصحاب رسانه با انتفاد ازنحوه انتخابات اصناف : گقت متاسفانه در حالی که فراخوان زمان انتخابات باید به دو صورت چاپ در رورنامه کثیر الاانتشار ؛ ارسال پیامک و یا ابلاغ حضوری صورت گیرد؛ این روال قانونی طی نشده و فقط به ارسال پیامک آن هم به نام رییس هیات مدیره بدون اطلاع وی ارسال شده است که در این خصوص ما به وزارت صنعت تدکر دادیم .
وی در خصوص ابلاغیه انتخابات با بیان اینکه هنوز لیست کاندیداها به صورت کامل به تولیدکنندگان و مغازه ها اعلام نشده است گفت : سامانه اصناف که باید مشخصات اصناف و کاندیداها را ۱۵ روز قبل بر روی سامانه قرار دهد تازه شب گذشته بر روی سامانه قرار گرفت.
رئیس هیئت مدیره شرکت توسعه و صادرات پوشاک با بیان اینکه تبلیغات محیطی به شفافیت نیاز دارد به وعده اعاده زمین از سوی برخی از افراد اشاره کرد و گفت : با پیگیری این موضوع متوجه شدیم شهر دار منطقه ۱۲ تفاهمنامه ای با برخی از تولید کنندگان و کسبه برای انتقال فعالیتشان به خارج از شهرامضا کرده است آن هم برای کسانی است که مغازه هایشان واقع در بازار است نه برای کل کشور.
افتخاری اقرود : اما این افراد در حالیکه اتاقی در شهر داری برای تبلیغات در اختیار گرفتن با تیلیغات این چنینی دست به فریب افراد می زنند.
وی ؛همچنین از مصلی محل بر گزاری انتخابات به دلیا طرفیت پیاده رو و حجم ترافیکی آن انتقاد کرد و گفت : محل بر گزاری انتخابات که پیاده رو آن طرفیت ۱۵ هزار نفر عضو ندارد نمی تواند محل مناسبی برای انتخابات باشد همچنان که انتخابات املاک دیدیم که با چه حجم ترافیک روبرو بودیم.
رئیس هیئت مدیره شرکت توسعه و صادرات پوشاک با بیان اینکه امسال برای اولین بار انتخابات به صورت الکترونیک بر گزار خواهد شد اظهار کرد : در این نوع انتخابات با داشتن یک نفر مسوول امکات تخلف وجود دارد به همین دلیل ما در خواست ناظر کردیم که متاسفانه گقتند که قانون اجازه ناطر را به ما نمی دهد .
افتخاری در خصوص قاچاق پوشاک با بیان اینکه معاون وزیر صراحتا می گوید که می داند قاچاق صورت می گیرد اما نمی تواند جلوی آن را بگیرد گقت : امروزه مسوولان بحران قاچاق پوشاک همانند یک داستان در جلسات تعریف می کنند.
وی با با بیان اینکه ما با ورود قانونی برندهای خارجی مشکلی نداریم اظهار کرد : باید این برندها طبق قانون مصوب کشور و مجوز وزارت صنعت فعالیت کنند اما برندهایی در کشور فعالیت می کنند که زمان مجوز فعالیت آنان درسال گذشته پایان یافت اما همچنان فعالیت می کنند.
رئیس هیئت مدیره شرکت توسعه و صادرات پوشاک؛ با اشاره به اینکه تنها ۱۷ برند خارجی در کشور مجوز فعالیت دارند گفت : این در حالیست که ۴۰۰ برند غیر قانونی فعالیت می کنند .
افتخاری؛ با بیان اینکه حال پوشاک ما خراب است گفت : اگربه مشکلات صنعت پوشاک توجه نشود همانند از صنایع لوازم خانگی که تعطیل می شوند وشاهد سونامی تعطیلات پوشاک خواهیم بود.
وی در خصوص قراردادهای امضا شده با تولیدکنندگان خارجی برای تولید در ایران گفت: در این قراردادها مشخص شده است این شرکت ها باید 20 درصد واردات خود را به تولید داخل برسانند و 50 درصد آن را صادر کنند.
افتخاری با بیان اینکه این روش خوبی نیست؛ زیرا واردکنندگان خارجی مواد اولیه، دستگاه ها و حتی طرح های خود را وارد می کنندتاکید کرد : پوشاک کشور در زمینه تولید مشکلی ندارد بلکه مشکل ما در نظام توزیع است. برندهای خارجی با در اختیار داشتن بهترین مراکز تجاری و تخفیف های بالا بازار را در اختیار دارند؛ در حالی که طبق قانون نظام صنفی، تولیدکنندگان نمی توانند بیش از 20 درصد تخفیف داشته باشند.
وی افزود : تولیدکنندگان داخلی توان مالی حضور در فروشگاه ها و مراکز تجاری بزرگ را ندارند بنابراین ناچارند برای رقابت از مواد اولیه با کیفیت پایین استفاده کنند.
رئیس هیئت مدیره شرکت توسعه و صادرات پوشاک؛ همچنین در این نشست به شهرک پوشاک نیز اشا ره کرد و گفت : در این خصوص مشغول بر نامه ریزی هستیم که امید است تا دو سال دیگر به سر انجام برسد البته در تامین مالی مشکل آن وجود دارد که ۳ هزار میلیارد آن از سوی یکی از بانکها حل شد و برای ۵۰۰/۱ میلیارد آن در حال مذاکره هستیم .

خبر نگار : معصومه بیات

انتهای پیام //////

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت

  • facebook
  • twitter
  • googleplus
  • linkedIn
  • flickr

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *