گزارش امروز :  سید محمد بطحایی روز جمعه در آیین راه اندازی اردوگاه دانش آموزی شهدای مدافع حرم در مشهد اظهار کرد: بر پایه استاندارد جهانی، هر دانش آموز به هشت مترمربع فضای مناسب آموزشی و پرورشی نیاز دارد اما میانگین این شاخص در کشور پنج مترمربع است.

افزود: سه مترمربع با آنچه به عنوان فضای یادگیری باید در اختیار هر دانش آموز باشد فاصه داریم، به علت وجود بی عدالتی در آموزش و پرورش گستره این میزان فضا بین استان ها نیز متفاوت است.
وی کمبود فضای یادگیری آموزشی و پرورشی را موجب اختلال در یادگیری ذکر و بیان کرد: مفهوم مشترک در بین تعاریف یادگیری این است که دانش فراگیر بعد از فرایند یادگیری تغییر می کند، برای یادگیری نیازمند شرایطی هستیم که مهترین آن فضای یادگیری است.
وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: ‘فضای مجازی’ محیط یادگیری را دگرگون کرده و دامنه آن را تغییر داده است. امروز سهم مدرسه از یادگیری نسبت به گذشته کاهش یافته و دیگر اجزای یادگیری سهم بیشتری نسبت به گذشته یافته اند.
وی گفت: تلاش برای راه اندازی اردوگاه دانش آموزی شهدای مدافع حرم در مشهد کوشش ارزشمندی در زمینه افزایش فضای یادگیری آموزشی است، تبدیل فضای مخروبه به فضای مناسب یادگیری، قابل قدردانی است.
بطحایی افزود: مهمترین موضوع در آموزش و پرورش یادگیری است و همه ارکان این نهاد دست به دست هم می دهند تا یادگیری اتفاق افتد، در سال های سخت اقتصادی گذشته و اکنون نخستین آسیب های وارده به فضاهای آموزشی و پرورشی بوده است.
وی ادامه داد: اگر جامعه ما توقع یادگیری پایدار از دانش آموز دارد یکی از عوامل تاثیرگذار در یادگیری فضاها و تجهیزات آموزشی هستند که به علت های اقتصادی وضعیت خوبی را در این زمینه شاهد نیستیم.
وی ادامه داد: دسترسی به فضاهای عمومی و چیدمان تجهیزات مولفه های تاثیرگذاری در یادگیری هستند که با تلاش های هر سالانه با وجود همه تنگناهای مالی شرایط در آموزش و پرورش رو به جلو بوده است، نگاه مقاومت اقتصادی در آموزش و پرورش به منابع باید توسعه پیدا کند زیرا سرمایه هایی که در اختیار داریم بسیار ارزشمند است.
وزیر آموزش و پرورش گفت: در بودجه امسال حکمی پیش بینی شد که امکان تغییر کاربری در فضاهای غیرقابل استفاده را در آموزش و پرورش فراهم کرد، برای سال آینده هم این قانون با تسهیلات بیشتری ابقا خواهد شد.
اردوگاه شهدای مدافع حرم در فضای به گستره 20 هزار مترمربع و کف سازی هشت هزار مترمربع با هشت خوابگاه و گنجایش اسکان 140 دانش آموز، رستوران 300 نفره و 300 سوئیت با حضور وزیر آموزش و پرورش در

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت

  • facebook
  • twitter
  • googleplus
  • linkedIn
  • flickr

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *