گزارش امروز  : در نشست خبری هفتمین جایزه ادبی یوسف برنامه ها و اهداف جشنواره و توضیحاتی پیرامون شرکت کنندگان در این دوره تشریح شد.

به گزارش خبرنگار ما؛ حمیدرضا گرامی رئیس سازمان ادبیات و تاریخ بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس صبح امروز(سه شنبه) در نشست خبری اختتامیه هفتمین جایزه ادبی«یوسف» که در محل ساختمان ستاد مرکزی راهیان نور برگزار شد, در سخنانی با بیان اینکه تلاش میکنیم با سایر دستگاه های ادبی کشور تاریخ حماسه دفاع مقدس را همگام با غنی فرهنگ کشور ترویج و این گنجیه عظیم را به نسل های آینده منتقل کنیم.

وی در ادامه گفت: هدف از برگزاری برنامه هایی همچون جایزه ادبی یوسف, در حوزه دفاع مقدس صرف اجرای یک برنامه و تبلیغ نیست بلکه ما به دنبال تولید بوده و فرهنگ ما باید دارای یک ارزش افزوده باشد.

در ادامه  مسعود امیر خانی دبیر علمی جشنواره ادبی یوسف در سخنانی اظهار کرد: جایزه ادبی یوسف از سال ۸۵ با هدف شناسایی استعدادها و کمک به خلق داستان های کوتاه دفاع مقدس در بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس  تشکیل شد.

وی افزود: امسال  نیز موضوع مدافعان حرم به این جشنواره اضافه شده و تاکنون ۶ دوره این جشنواره برگزار و کتاب برگزیدگان هر دوره چاپ شده است. این جشنواره تاثیر بسزایی در شناسایی استعدادها دارد و مختص غیر حرفه ای ها و نویسندگان تازه کار هستند است که استعداد های خود را شکوفا می کنند.

امیر خانی گفت:  فراخوان دوره هفتم این جشنواره از سال ۹۵  آغاز شده و  خرداد ماه امسال به پایان رسید بود و حاصل آن ۱۰۲۵ داستان کوتاه به دبیرخانه بود . پس از دریافت آثار سه مرحله داوری انجام شد و  ۳۵۵ اثر به مرحله دوم راه یافت و  ۵۳ اثر به عنوان نامزد دریافت جایزه انتخاب شد و در نهایت گروهی متشکل از ۷ داور کار داوری آثار را انجام دادند و ۲۰ اثر برگزیده را انتخاب کردند.

1396083014332184812565184

دبیر علمی جشنواره ادبی یوسف در خصوص شرکت کنندگان این دوره گفت: بیشترین شرکت کننده در این دوره متولدین دهه ۶۰ بودند و از استان تهران بیشترین اثر به دبیرخانه رسیده که تعداد آن ۱۵۵ اثر است. همچنین استان خراسان رضوی ۱۲۳ اثر و استان خوزستان ۷۹ اثر به این جشنواره ارسال کرده اند که جزو ۳ استان دارای بیشترین آثار ارسالی بوده اند.

وی ادامه داد:جایزه نفر اول ۵ میلیون تومان به همراه لوح و تندیس جشنواره , نفر دوم ۴ میلیون تومان ,نفر سوم ۳ میلیون تومان , نفر چهارم تا سیزدهم ۱٫۵ میلیون تومان  و نفر چهاردهم تا هفدهم ۱میلیون تومان خواهد بود. مراسم اختتامیه نیز فردا از ساعت ۱۵ الی ۱۷ در تالار سوره حوزه هنری برگزار خواهد شد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت

  • facebook
  • twitter
  • googleplus
  • linkedIn
  • flickr

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *