وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:پایداری نظام تامین اجتماعی از نتایج رونق تولید است

  • توسط معصومه بیات
  • اردیبهشت ۱۵, ۱۳۹۸
  • ۰

گزارش امروز : وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه رونق تولید اکسیر شفابخش کشور است، تاکید کرد: پایداری نظام تامین اجتماعی نیز از نتایج رونق تولید است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، محمد شریعتمداری در همایش سراسری مدیران سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه زحمات و خدمات سازمان تامین اجتماعی در سراسر کشور موجب خیر و برکت است، گفت: مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از جمله سازمان تامین اجتماعی درحال خدمت به عمده جمعیت کشور است .
شریعتمداری افزود: یاد و خاطره مدیرعامل فقید دکتر نوربخش را گرامی می دارم که دوره طولانی افتخار آشنایی با وی را داشتم و خدا خواست که ایشان جان خود را در راه خدمت به سازمانی تقدیم کند که عاشق آن بود .مرحوم تاج الدین هم از جامعه کارگری بودند و از این مجموعه بودند و یاد ایشان را نیز گرامی می داریم.
وی با اشاره به شعار امسال گفت: باید بر توانایی داخلی کشور تکیه و منابع کشور را به خوبی مدیریت کنیم. امسال به نام رونق تولید توسط مقام معظم رهبری مطرح شده است که باید در این راستا اقدام عملی انجام دهیم و تامین اجتماعی که خدمات متنوعی به قشر عظیمی از جامعه ارائه می کند، در تحقق اهداف سال رونق تولید گام بردارد.
شریعتمداری گفت: این موضوع به سندی منجر شده است که باید به اقدامات عملی تبدیل شود و نتایج ملموس داشته باشد. در سال رونق تولید برای حفاظت از نیروی کار باید برنامه داشته باشیم و سیاستهای ما باید براساس حمایت از رونق تولید باشد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: سیاستهای ما باید به گونه ای باشد که هزینه های اداری و مالیاتی کسب و کارها را بهبود دهیم.سازمان تامین اجتماعی نیز باید در این زمینه اقدام کند.
وی گفت: باید با درک صحیح از شرایط زمان و مکان باید این کارها انجام شود. فشار بیش از حد به واحد تولیدی منجر به تعطیلی واحد می شود.
شریعتمداری اظهار داشت: روش دریافت مالیات و حق بیمه باید در کشوراصلاح شود و سازمان تامین اجتماعی روشی ارائه کند که متضمن کسب درآمد سازمان و حمایت از تولید باشد و برای پرداخت به موقع ایجاد انگیزه کند و به واحد تولیدی کمک شود. در این مسیر قدم بردارید و این کار به رونق تولید کمک می کند.
وی در خصوص مطالبات تامین اجتماعی از دولت گفت: باید از هر روش ممکن در این زمینه اقدام کنیم. برای مطالبات تامین اجتماعی از دولت باید بخش جداگانه ای داشته باشیم که مامور دریافت آن باشد.باید راهکاری برای این پرداختها اتخاذ شود.
شریعتمداری در مورد همکاری سازمان تامین اجتماعی و وزارت بهداشت اظهار داشت: اگر نظام سلامت کشور به ابزارهای کنترلی که تامین اجتماعی دارد مسلط شود حدود ۲۰ تا ۳۰ درصد هزینه ها کاهش داد که معادل کل بودجه عمرانی کشور است. همکاری تامین اجتماعی و وزارت بهداشت در خصوص پرونده الکترونیک سلامت ایجاد شود تا بسیاری از مشکلات برطرف و هزینه ها کاهش یابد.
وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی از خدمات تامین اجتماعی در مناطق سیل زده قدردانی کرد و گفت: تامین اجتماعی بیستم فروردین حقوقها را پرداخت کرد که آرامش خاطری در جامعه تحت پوشش ایجاد شد . برای افراد سیل زده که به تامین اجتماعی متصل هستند هر کاری می توانید برای آنها انجام دهید . جرائم تاخیر را ببخشید و اصل بدهی را تقسیط کنید و زمان استمهال در نظر بگیرید.
وی با بیان اینکه استقرار نظام شفافیت از مسایل مهم است و خلق سرمایه اجتماعی و احیای اعتماد عمومی از نتایج آن است، اظهار داشت: سازمانها می توانند در این مسیر قدم بردارند و کارها را شفاف انجام دهند. اگر گفته ایم چند شغله بودن نباشد حتی یک مورد هم نباید باشد.
شریعتمداری گفت: افراد جوان و نخبه را در مجموعه وزارتخانه منصوب خواهیم کرد.در بدنه سازمان تامین اجتماعی عده زیادی از بانوان مشغول خدمت هستند که در پاکدستی نیز بی نظیر هستند و انتظار داریم که مورد توجه بیشتری باشند.
وی افزود: الکترونیکی کردن خدمات و اصلاح فرآیندهای سنتی در تامین اجتماعی مورد نیاز است و در برخی فعالیتهای بیمه ای نیاز به بازنگری داریم و باید خدمات با سهولت بیشتری صورت گیرد.
شریعتمداری با بیان اینکه در زمینه پرداخت مطالبات مراکز درمانی این انتظار جدی وجود دارد و باید مشکل را به نحوی حل کنیم، گفت: این انتظار از سازمان تامین اجتماعی وجود دارد که این مطالبات پرداخت شود.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه در ماههای آخر سال کار بزرگی صورت گرفت که وفاداری مجموعه سازمان تامین اجتماعی را نشان داد، افزود: خوش نامی این سازمان حفظ شود. رقم گردش مالی ۲۴۰ هزار میلیارد تومان رقم بزرگی است و این سازمان نام پاکی دارد که باید حفظ کنیم.
وی تصریح کرد: مهربانی و رفتار خوش با مردم که از طرح خوشرویی سازمان تامین اجتماعی شروع شد باید در مجموعه وزارت کار تسری یابد. راهنمایی و کمک به مردم باید مورد توجه باشد .از نهضت مهربانی که در این سازمان شکل گرفت تشکر می کنم و امیدوارم تداوم یابد.
انتهای پیام ////

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *