پنجشنبه / ۲۸ تیر / ۱۴۰۳ Thursday / 18 July / 2024
×

بازیکن پیشین پرسپولیس گفت: تفکرات اوسمار خیلی خوب و منطقی است و تیم را در نیم فصل دوم خوب مدیریت کرد و دچار حاشیه نشد. پرسپولیس باید با اوسمار تمدید کند و بهتر از او در حال حاضر برای پرسپولیس نداریم.

رافت: پرسپولیس باید با اوسمار تمدید کند/ چرا دنبال تنش و اضطراب برای هوادار هستند؟
 • کد نوشته: 51
 • خرداد 14, 1403
 • برچسب ها

  پایان رافت در گفت‌وگو با ایسنا، ضمن تبریک قهرمانی تیم پرسپولیس به خانواده بزرگ این تیم، اظهار کرد: این قهرمانی را به بازیکنان، کادر فنی، پیشکسوتان و هواداران تبریک می‌گویم و معتقدم هواداران هر سال تیم را قهرمان می‌کنند. در بازی پرسپولیس و مس رفسنجان ۵۰ درصد پرسپولیس بازی می‌کرد در حقیقت استرس، اضطراب و فشار سبب شده بود که بازیکنان نتوانند فوتبال مدنظر خود را بازی کنند و این هوادار بود که به بازیکنان انگیزه داد تا توانستند در دقیقه ۸۵ مقاومت مس را از هم بپاشند و قهرمان شوند.

  وی گفت: به تیم خوب استقلال نیز تبریک می‌گویم که پا به پای پرسپولیس برای قهرمانی جنگید. هر دو تیم مشکلات و فراز و نشیب زیادی داشتند. ما سال گذشته قهرمانی را از چنگ سپاهان درآوردیم و امسال از دست استقلال خارج کردیم؛ زیبایی فوتبال به همین است. برای آینده استقلال، پرسپولیس، سپاهان و تراکتور باید یک فکر اساسی صورت بگیرد. این همه تنش و دعوا در فوتبال لازم نیست. فوتبال برای هوادار و مردم است تا از دیدن آن لذت ببرند. درست نیست که با این همه دعوا و تنش ارزش‌ها را زیر پا بگذاریم. امیدوارم سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال برای سال آینده هر باشگاهی که زیر ساخت لازم را ندارد اجازه حضور در لیگ برتر را ندهد چون حق خیلی از تیم‌ها ضایع می‌شود.

  بازیکن پیشین پرسپولیس خاطرنشان کرد: نبود VAR سبب می‌شود که داوران فحش بشنوند و هوادار اعصابش خراب شود. مربی و بازیکن با استرس بازی را دنبال می‌کنند. اگر قرار است فصل آینده نیز به همین شکل باشد که دیگر جای هیچ بحثی وجود ندارد اما اگر می‌خواهند فکر اساسی داشته باشند از همین الان برای فصل آینده برنامه ریزی کنند. فوتبال محل دعوا شده است. پیش از این در فوتبال آرامش، عشق و علاقه حاکم بود اما اکنون محل دعوا شده است.

  رافت در پاسخ به این پرسش که آیا تک گل پرسپولیس آفساید بود یا خیر؟ گفت: سیستم VAR نمی‌شود تنها برای پرسپولیس باشد. آیا می‌شود از این سیستم تنها برای پرسپولیس استفاده کنند تا ایرادات پرسپولیس را بگیرند؟ اگر قرار است VAR باشد باید از ابتدای فصل از این سیستم برای تمام بازی‌ها استفاده کنند. شکل قشنگی پیدا می‌کند و شاهد این همه تنش و بحران در فوتبال نخواهیم بود. ما که این همه در مملکت تکنولوژی درست می‌کنیم واقعا نمی‌توانیم این سیستم را وارد کنیم؟ شاید کسانی که در فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ هستند توانایی آوردن این سیستم را ندارند یا واقعا نمی‌خواهند VAR را وارد کشور کنند.

  وی ادامه داد: تکلیف فوتبالیست، باشگاه و هوادار را باید مشخص کنند. این امکان وجود ندارد که VAR تنها برای پرسپولیس باشد تا ایرادات آن را پیدا کنند بلکه باید برای تمام تیم‌ها باشد. چرا همه روی پرسپولیس تمرکز کرده‌اند؟ حالا فرض کنید آن گل آفساید بود مگر فقط همین بازی بود؟ در طول فصل چند تیم داشتیم که از داوری سود بردند. نمی‌شود تنها برای پرسپولیس VAR گذاشت و برای سایر تیم‌ها نباشد. این از انصاف به دور است.

  بازیکن پیشین پرسپولیس خاطرنشان کرد: ما فوتبال حرفه‌ای نداریم، فوتبال ایرانی با امکانات محدود داریم. همه چیز احساسی است و منطق در فوتبال ایران وجود ندارد. ۲۳ سال است که از فوتبال حرفه‌ای سپری می‌شود اما هنوز آماتور رفتار می‌کنیم. واقعا متوجه نمی‌شوم وقتی هوادار بلیت دارد چرا اجازه ورود به استادیوم را ندارد؟ چرا حق مردم و هوادار باید ضایع شود؟ بلیت تهیه کرده و دوست دارد نیم ساعت زودتر یا دیرتر برود و روی صندلی خودش بشیند، چه اشکالی دارد؟ بعد از ۲۳ سال هنوز نتوانسته‌ایم نحوه بلیت فروشی را درست کنیم. حالا دنبال VAR و درست کردن زیرساخت هستیم.

  رافت اظهار کرد: اگر دنبال تنش و دعوا هستند از ابتدا تکلیف را مشخص کنند. این آرامش را باید سازمان لیگ، فدراسیون فوتبال و باشگاه‌ها به هواداران تزریق کنند تا مردم با آرامش به استادیوم‌ها بروند تا بازی‌ها را ببینند.

  وی گفت: پرسپولیس، سپاهان، تراکتور و استقلال تیم‌های آسیایی و برند هستند. فدراسیون فوتبال باید برای این تیم‌ها که نماینده ما در آسیا هستند فکر اساسی داشته باشد و امکاناتی در شأن آنها در اختیارشان قرار دهد. باید به این تیم‌ها کمک کنیم زیرا این تیم‌ها در آسیا دیگر استقلال و پرسپولیس نیستند بلکه نماینده ایران هستند. اگر دنبال این موضوع هستیم باید از آنها حمایت لازم را داشته باشیم اما اگر دنبال فوتبال ایرانی هستیم همین امکانات موجود کافی است.

  بازیکن پیشین پرسپولیس در پاسخ به این پرسش که آیا پرسپولیس با اوسمار برای فصل آینده باید ادامه دهد؟ خاطرنشان کرد: تفکرات اوسمار خیلی خوب و منطقی است و تیم را در نیم فصل دوم خوب مدیریت کرد و دچار حاشیه نشد. پرسپولیس باید با اوسمار تمدید کند و بهتر از اوسمار در حال حاضر برای پرسپولیس نداریم. او تیم را قهرمان کرده و باید برای فصل بعد پرسپولیس را تقویت کند.

  وی در پایان همچنین در ارزیابی از بازیکنان خارجی پرسپولیس گفت: بازیکنان خارجی پرسپولیس خوب هستند و برای قهرمانی تیم موثر بودند، البته در کنار عیسی آل کثیر یک مکمل لازم است. پرسپولیس به سه مهاجم آماده و هافبک و یک دروازه‌بان ذخیره خوب نیاز دارد.

  انتهای پیام

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *