پنجشنبه / ۲۸ تیر / ۱۴۰۳ Thursday / 18 July / 2024
×
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمانشاه از تشدید نظارت بر واحدهای مشاور املاک همزمان با شروع جابجایی مستاجران و رونق بازار رهن و اجاره خبر داد.
نظارت جدی بر عملکرد مشاورین املاک داریم
 • کد نوشته: 200
 • تیر 11, 1403
 • برچسب ها

  مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمانشاه از تشدید نظارت بر واحدهای مشاور املاک همزمان با شروع جابجایی مستاجران و رونق بازار رهن و اجاره خبر داد.

  قهرمان شاهی با بیان اینکه نظارت جدی بر عملکرد مشاورین املاک داریم، اظهار کرد: دوشنبه‌های هر هفته گشت مشترکی با همراهی راه و شهرسازی، دادگستری، اداره کل صمت، اتاق اصناف و اتحادیه مشاورین املاک و … داریم و واحدهای صنفی این رسته به صورت مستمر رصد می‌شوند.

  وی ادامه داد: هر هفته بین ۱۰ تا ۱۵ مشاور املاک را بازرسی می‌کنیم و در بازرسی‌ها سه مورد اصلی شامل رعایت سقف افزایش ۲۵ درصدی اجاره‌بها در قراردادها، عدم دریافت اضافه وجه مربوط به تنظیم قراردادها و همچنین داشتن مجوز واحدهای صنفی مشاور املاک رصد می‌شود.

  به گفته مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمانشاه، در جریان این بازدیدها برای ۱۴ واحد صنفی متخلف پرونده تشکیل شده و یک واحد بدون مجوز نیز پلمب شده است.

  شاهی از تداوم نظارت‌ها تا پایان فصل جابجایی مستاجران خبر داد و عنوان کرد: افرادی که از بنگاه‌های مشاور املاک شکایت دارند می‌توانند شکایت خود را از طریق سامانه ۱۳۵ با تعزیرات در میان بگذارند.

  مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمانشاه از برخورد جدی با تخلفات مشاورین املاک یاد کرد و افزود: هدف از این نظارت‌ها ایجاد ثبات و آرامش در بازار رهن و اجاره است.

  وی با بیان اینکه سال گذشته نیز نظارت جدی بر نحوه فعالیت مشاور املاک در استان صورت گرفت، خاطرنشان کرد: سال گذشته ۳۴۸ مورد بازرسی از مشاورین املاک کرمانشاه صورت گرفت و برای ۱۶۳ مشاور املاکی که تخلفاتی داشتند پرونده تشکیل شد.

  دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.